Kujawsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku

Oddział Wielgie

Kujawsko – Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku został powołany Uchwałą Senatu WSHE nr 44/09 z dnia 16 lipca 2009 r., a rozpoczął funkcjonowanie z początkiem roku akademickiego 2009/2010.

KDUTW to regionalna inicjatywa Uczelni w zakresie realizacji idei kształcenia ustawicznego. Projekt edukacyjny i popularyzatorski adresowany jest do mieszkańców z obszaru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Osoby, które pragną poszerzyć swoją wiedzę ciekawie spędzając czas, będą mogły uczestniczyć w wielu interesujących wykładach, kursach i innych formach z różnych dziedzin nauki. Formuła programowa uniwersytetu jest otwarta, uwzględnia także sugestie ze strony słuchaczy. To oni będą wybierać tematykę budzącą ich zainteresowanie. W programie nie zabraknie kursów językowych, informatycznych oraz zajęć z aerobiku. Stworzenie możliwości skorzystania z tej formy kształcenia mieszkańcom z mniejszych miast i wsi legło u podstaw tej regionalnej inicjatywy Wyższej Szkoły Humanistyczno – Ekonomicznej.

KDUTW będzie prowadził działalność we Włocławku oraz w terenie w porozumieniu z samorządami lokalnymi. W tym celu utworzono punkty informacyjne, w których można uzyskać informacje i zapisać się na zajęcia we Włocławku, Dobrzyniu nad Wisłą, Kowalu, Lipnie, Radziejowie i Rypinie.

DZIAŁANIA

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709