Kujawsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku

Historia

Głównym celem Uniwersytetów jest edukacja, integracja ludzi starszych dająca im możliwość rozwijania zainteresowań, poszerzania wiedzy, podróżowania, przebywania wśród ludzi w określonej grupie wiekowej.

W Uniwersytecie słuchacze uczą się, wspierają w sprawach rodzinnych, urzędowych, obywatelskich.  Do starości każdy musi się odpowiednio przygotować, żyjąc aktywnie i zdrowo. Właśnie tutaj w Uniwersytecie Trzeciego Wieku mamy taką możliwość godnego starzenia się bez nudy, monotonii, izolacji społecznej, czy wreszcie depresji. „Ludzie są na tyle szczęśliwi, na ile mogą sobie pozwolić” /Abraham Lincoln/

KDUTW to regionalna inicjatywa Uczelni w zakresie realizacji idei kształcenia ustawicznego. Projekt edukacyjny i popularyzatorski adresowany jest do mieszkańców z obszaru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Osoby, które pragną poszerzyć swoją wiedzę ciekawie spędzając czas, będą mogły uczestniczyć w wielu interesujących wykładach, kursach i innych formach z różnych dziedzin nauki. Formuła programowa uniwersytetu jest otwarta, uwzględnia także sugestie ze strony słuchaczy.

Nadzór nad Oddziałami KDUTW sprawuje Prezes Zarządu Jerzy Nowacki. Najliczniejszym Oddziałem jest Włocławek liczący około 300 aktywnych członków.Pozostałe Oddziały liczą od 40 do 70 członków. Wszystkie jednostki terenowe aktywnie działają na rzecz społeczności lokalnej współpracując z władzami gminnymi. Prowadzą różnorodne kursy, koła i sekcje zainteresowań. Aktywnie uczestniczą w rożnych rodzajach aktywności fizycznej jak również artystycznej.

DZIAŁANIA

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709