Konferencje naukowe
Rok 2014
„Jan Nagórski – w 100. Rocznicę pierwszych lotów nad Arktyką”
15 grudnia 2014
W dniu 11 grudnia odbyła się konferencja poświęcona setnej rocznicy pierwszego lotu nad Arktyką, którego dokonał pochodzący z Włocławka pilot służący w carskiej armii. Konferencja składała się z dwóch części. W pierwszej części na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie została odsłonięta tablica upamiętniająca Jana Nagórskiego i jego historyczny wyczyn.
W dniu 27 listopada 2014r. Wydział Nauk o Zdrowiu WSHE we Włocławku, Centrum Kultury Browar B we Włocławku, Sekcja Zdrowia Publicznego Włocławskiego Towarzystwa Naukowego, Zakład Pielęgniarstwa Neurologicznego i Neurochirurgicznego UMK Collegium Medicum w Bydgoszczy byli organizatorami konferencji naukowo-szkoleniowej: Zdrowie w naszych rękach- interdyscyplinarność nauk o zdrowiu. W pięknych wnętrzach Centrum Kultury Browar B we Włocławku spotkali się naukowcy, praktycy i studenci.
Uczelnia uczciła 100. rocznicę wybuchu I wojny światowej
1 grudnia 2014
W dniu 27 listopada na naszej Uczelni odbyła się konferencja naukowa poświęcona 100. rocznicy wybuchu I Wojny Światowej. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni naukowcy – historycy reprezentujący akademickie ośrodki naukowe m.in. w Toruniu i we Włocławku oraz w Kijowie (Ukraina). Podczas konferencji zostało wygłoszonych kilkanaście referatów naukowych. Organizatorem konferencji było Włocławskie Towarzystwo Naukowe i Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna we Włocławku przy współudziale z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Towarzystwa Naukowego w Toruniu.
„Życie codzienne w Polsce w okresie średniowiecza”
14 października 2014
W dniu 11 października 2014 roku na Zamku Kazimierzowskim w Inowłodzu odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa poświęcona życiu codziennemu w średniowiecznej Polsce. Organizatorem naukowego spotkania było Stowarzyszenie Króla Kazimierza Wielkiego wspólnie z Gminą Inowłódz. Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna we Włocławku oraz Włocławskie Towarzystwo Naukowe znaleźli się w gronie współorganizatorów. Referaty swoje przedstawili wykładowcy naszej Uczelni
Seminarium dotyczące problemów społeczeństwa senioralnego
13 października 2014
Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna we Włocławku oraz Urząd Miasta Włocławek byli organizatorami seminarium pod hasłem: Wielowymiarowy problem społeczeństwa senioralnego. W programie spotkania znalazły się następujące referaty plenarne: Potrzeba i szanse aktywnego życia i bycia w wieku senioralnym– prof.zw. dr hab. Zygmunt Wiatrowski (WSHE Włocławek), Ageizm a funkcjonowanie i rozwój ludzi starzejących się – prof. zw. dr hab. Janusz Trempała (UKW Bydgoszczy oraz Podejmowanie aktywności przez osoby starsze w kontekście przystosowania do starości – dr Iwona Mandrzejewska-Smól (UKW Bydgoszcz).
Dnia 26 czerwca 2014 roku o godzinie 14:00 w sali im. „Janusza Korczaka i Stefanii Wilczyńskiej” znajdującej się w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku odbyła się debata pt. „Pedagogika i pedagogia Janusza Korczaka w percepcji współczesnej rzeczywistości opiekuńczo-wychowawczej”.
„Edukacja wobec zmian cywilizacyjnych” – ogólnopolska konferencja naukowa w Ciechocinku
16 maja 2014
W dniach 11-13 maja 2014 r. w Ciechocinku odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa na temat „Edukacja wobec zmian cywilizacyjnych”. Organizatorem konferencji był Zakład Pedagogiki Pracy i Andragogiki UKW w Bydgoszczy pod przewodnictwem prof. Ryszarda Gerlacha. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele naszej Uczelni: Rektor WSHE prof. nadzw. dr hab. Stanisław Kunikowski, Dyrektor Instytutu Pedagogiki prof. zw. dr hab. Zygmunt Wiatrowski wraz ze współpracownikami dr. Tomaszem Borowiakiem i mgr. Adamem Gawrońskim.
Wykład otwarty w WSHE w 9. rocznicę śmierci Jana Pawła II
4 kwietnia 2014
Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna we Włocławku uczciła 9. rocznicę śmierci Jana Pawła II – Honorowego Obywatela Włocławka. Z tej okazji w czwartek 3 kwietnia 2014 roku odbył się wykład otwarty pt. „Przyjęcie człowieka w całej jego prawdzie”, który wygłosił ks. prof. dr hab. Marian Włosiński.
Znaczenie banków spółdzielczych w rozwoju lokalnym
1 kwietnia 2014
31 marca 2014 r. odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa, zorganizowana przez Włocławskie Towarzystwo Naukowe (Sekcja Nauk Ekonomicznych i Zarządzania) oraz Wydział Nauk Społecznych i Technicznych WSHE we Włocławku pt. Znaczenie banków spółdzielczych w rozwoju lokalnym. Patronat nad konferencja objął Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w Warszawie.
Naukowcy i praktycy dyskutowali na sympozjum o dobrych praktykach i kulturze w miejscu pracy.
13 stycznia 2014
W dniu 11 stycznia 2014 roku odbyła się III edycja włocławskiego sympozjum naukowego o bezpieczeństwie i higienie pracy, która zatytułowana była „Dobre praktyki i kultura w miejscu pracy w kształtowaniu bezpieczeństwa i higieny pracy”. Patronat honorowy nad tym spotkaniem naukowym objął Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy a