Wydawnictwa zwarte

Wizja pedagogiczna Jana Pawła II dla współczesnej edukacji

Pod redakcją: ks. Mariana Włosińskiego

ISBN: 978-83-61609-02-5

Włocławek 2009

Format: B5

Stron: 265

Nakład wyczerpany

2 kwietnia 2009 r. przypada czwarta rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Dla jej uczczenia WSHE we Włocławku przygotowała na ten dzień konferencję o zasięgu międzynarodowym, z udziałem prelegentów z Polski, Słowacji i Włoch. Temat konferencji i tytuł przygotowanej z tej okazji publikacji brzmi „Wizja pedagogiczna Jana Pawła II dla współczesnej edukacji”. Treść referatów prowadzi do odczytania na nowo osoby, nauczania i pontyfikatu Jana Pawła II. Wciąż żywa pamięć o jego słowach, gestach, postawach, bogatej spuściźnie — to jest jego testament. Świat, Polacy, wszyscy ludzie czują się dłużnikami papieża. Wielu formuje siebie czerpiąc z jego dorobku i pouczeń. Jego postawa i myśli nadal współkształtują, uczą bycia prawdziwym człowiekiem, chrześcijaninem i Europejczykiem; dostarczają dzisiejszemu człowiekowi bardzo wyrazistych wskazówek i bodźców do działania, do naśladowania papieża w niesieniu własnego krzyża.
Wychowanie skoncentrowane na uniwersalnych wartościach etycznych stwarza przyszłość bez konfliktów i wojen. Wychowanie wymaga krytycznego sumienia, które pozwoli dostrzegać autentyczne wartości i demaskować hegemonie ideologiczne podporządkowujące sobie umysły. Innym istotnym aspektem wychowania jest wychowanie do odpowiedzialności, z więc odpowiedzialnej wolności — do wolności w duchu miłości.
Autorzy opracowań przygotowanych pod redakcją ks. prof. Mariana Włosińskiego zgodnie podkreślają, że aktualnie świat chce i zaczyna słyszeć oraz rozumieć to co przekazał Ojciec Święty Jan Paweł II w ogólnym ujęciu, takim jak „Wizja pedagogiczna dla współczesnej edukacji”.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: