Wydawnictwa zwarte

Aktywny wiek senioralny. Z badań nad działalnością Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Włocławku

Autor: Renata Brzezińska

ISBN: 978-83-61609-61-2

Włocławek 2014

Format: B5

Stron: 148

Cena: 14,00 zł | Zamów

W październiku br. nakładem Wydawnictwa WSHE, ukazała się książka dr Renaty Brzezińskiej, adiunkta Wydziału Nauk Pedagogicznych, pt. „Aktywny wiek senioralny. Z badań nad działalnością Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Włocławku”. Publikacja ukazała się z okazji 5-lecia powstania i działalności KDUTW i jest poświęcona jej słuchaczom. Recenzentem opracowania jest prof. dr hab. Zygmunt Wiatrowski.
Autorce przyświecały dwa cele podczas tworzenia niniejszej książki:
— ukazać starość nie tylko w aspekcie strat i problemów, ale przede wszystkim jako okres potrzebny w ludzkim istnieniu, który także może być pełen aktywności i stanowić o spełnieniu życiowym ludzi starszych;
— przedstawić działalność KDUTW jako instytucji ustawicznego kształcenia pozaszkolnego oraz jego roli w życiu seniorów.
Publikacja składa się z sześciu rozdziałów. Oprócz trzech rozdziałów teoretycznych, poświęconych zagadnieniom starzenia się i starości oraz genezie uniwersytetów trzeciego wieku, opracowanie zawiera także część empiryczną. Przedstawiono w nim funkcjonowanie Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w aspekcie pracy wszystkich jego oddziałów zamiejscowych: Włocławka, Aleksandrowa Kujawskiego, Lipna, Ciechocinka, Radziejowa, Rypina i Wielgiego. Ostatni rozdział książki odnosi się do badań empirycznych nad potrzebami edukacyjnymi seniorów oraz określa rolę, jaką pełni Uniwersytet w życiu swoich słuchaczy.
Publikacja wychodzi naprzeciw stale rosnącemu zainteresowaniu problematyką starości i starzenia się nie tylko w kontekście demograficznym, ale także psychologicznym i pedagogicznym.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: