Konferencje

Po konferencji o odpadach

W dniu 6 grudnia Wydział Nauk Społecznych i Technicznych był organizatorem konferencji pt. „Wpływ odpadów na zmiany klimatyczne na ziemi”. Było do zwieńczenie programu edukacyjnego „Ekologiczne nawyki”, który prowadziła nasza Uczelnia przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W specjalnych warsztatach brali udział nauczyciele i uczniowie z prawie 20 szkół podstawowych,


gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Włocławka i Powiatu Włocławskiego. Konferencja rozpoczęła się podpisaniem porozumienia pomiędzy Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną we Włocławku a Nadleśnictwem Włocławek. Ze strony Uczelni dokument ten podpisał Pan Rektor prof.nzw. dr hab. Stanisław Kunikowski, ze strony  naszego Partnera – Nadleśniczy Nadleśnictwa Włocławek Pan mgr inż. Włodzimierz Pamfil.

Na konferencji wygłoszono 4 referaty. W programie znalazło się miejsce zarówno dla edukacji ekologicznej w nowej podstawie programowej jak i przykłady dobrych praktyk w gospodarowaniu odpadami. Uczestnicy dowiedzieli się czy ochrona klimatu oznacza racjonalną gospodarkę odpadami. Ze strony zaproszonych Gości wystąpił Zastępca Prezydenta Włocławek Pan Jacek Wojciechowski, który pogratulował Uczelni pionierskich działań w zakresie propagowania postaw proekologicznych. W ramach podsumowania programu „Ekologiczne nawyki” wystąpiła Pani Beata Chojnacka – nauczycielka z Zespołu Szkół Technicznych, które przedstawiła działania w szkole realizowane po uczestnictwie we wspomnianym programie.

Folder Gallery Error: Unable to find the directory images//galeria/2012_12_06_konferencja_odpady.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709