Wykład Sławomira Kukiełczyńskiego

Data publikacji: 19 kwietnia 2024


Gościliśmy 18 kwietnia 2024 r. p. Sławomira Kukiełczyńskiego, który zatytułował swój wykład „Reklama – władczynią umysłu. Język reklamy”. Temat niezwykle ciekawy, dotyczy dnia codziennego i szczególnie nas seniorów. Mamy świadomość, że ulegamy reklamie, dowiedzieliśmy się jaki to jest język, jakie to są sposoby, co potrafi wymyśleć człowiek aby sprzedać swój towar, nie tylko sprzedać ale i zarobić i to dużo zarobić. Było trochę o historii powstania reklamy. Od wielu wieków próbujemy namawiać siebie nawzajem do kupna swoich „wytworów”. Czyżby w naszych genach jest skłonność do „manipulacji” ?

„Reklama to swoista gra nadawcy z konsumentem. Ten pierwszy mówi językiem odbiorcy oraz utożsamia się z jego potrzebami. Konsumentowi zaś świat reklam jawi się jako raj. By uwierzyć w siebie, wystarczy łyk Coca-coli… „ cytat słów prelegenta. Następnie były wymieniane różnorakie przykłady namawiające do kupna właśnie tej rzeczy a nie innej, lepszej i tańszej.

„Podsumowując zadajmy więc sobie pytanie. Czy reklama mówi prawdę? Można odpowiedzieć : Prawie. A prawie robi dużą różnicę…” Konkluduje na zakończenie wykładu nasz gość.

Dziękujemy p. Sławomirowi Kukiełczyńskiemu za bardzo interesujący wykład. Z ogromną ciekawością słuchaliśmy.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709