Dzień Babci i Dziadka

Dział Promocji KSW 02 lut , 2024 0 Comments
W dniu 25 stycznia 2024 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
🙏Dziękujemy dzieciom z klasy 0a Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Mikołaja Kopernika we Włocławku oraz Zespołowi słowno-muzycznemu MELODIA za uświetnienie naszej uroczystości.❤️💋👏🤩😍🌞
Oto fotorelacja
 
 

Wykład 18 stycznia

Dział Promocji KSW 02 lut , 2024 0 Comments

W czwartek,18 stycznia 2024r. odwiedziła nas właścicielka firmy „TYMOMANIA” –Ewelina Beneturska, która opowiedziała nam o swojej pracy, a zarazem wielkiej pasji. Przedstawiła nam możliwości wykorzystania starych przedmiotów, które po metamorfozie wykorzystać do dekoracji naszych mieszkań i wnętrz. Mogliśmy zobaczyć niektóre jej prace i zachwycić się niezwykłymi pomysłami. Okazuje się, że w stare meble, garnki, świeczniki i inne niepotrzebne już przedmioty można tchnąć nowe życie i w ten sposób zachować pamięć o przeszłości. Opowiedziała, jak odnawia stare przedmioty i meble, nadaje im inny charakter, tworzy niezwykłe dekoracje oraz niepowtarzalne gadżety, których nie można kupić w sklepie. Wzbudziła w nas wielkie zainteresowanie tą dziedziną sztuki. Dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie.

Klub Dyskusyjny

Dział Promocji KSW 02 lut , 2024 0 Comments

W dniu 15.01.2024 r. odbyło się kolejne spotkanie członków Klubu Dyskusyjnego działającego w ramach Stowarzyszenia Włocławski Uniwersytet Seniora. Nadzorująca i organizująca pracę Klubu Basia Makulska mimo poważnej niedyspozycji nie pozwoliła, aby spotkanie zostało odwołane. Dziękujemy Basiu za poświęcenie ! Tematem dzisiejszej dyskusji była książka Magdaleny Witkiewicz ,,Pierwsza na liście „, która jest kolejną udaną powieścią w dorobku znanej pisarki. Jedną z głównych bohaterek jest Ina, tytułowa ,,pierwsza na liście”. Owa lista stanowi dla niej przepustkę do wspomnień o których chętnie by zapomniała. Tam właśnie mieszczą się demony przeszłości: zdrada narzeczonego, zawiedziona przyjaźń, cierpienie i ból.

Większość z dyskutantów uważała, że książka ta ma głębsze przesłanie. Może być uważana za swoisty informator dla osób chcących zostać dawcą szpiku, jak i dla chorych na białaczkę, podejmuje bowiem temat tej choroby i dylematy osób chcących oddać szpik.

Były jak to zwykle w dyskusji bywa osoby dla których w dobrej literaturze chodzi o coś więcej niż tylko emocjonująca treść jak chociażby napisana z rozmachem epicka saga rodzinna ,,Ósme życie”/dla Brilki/ Nino Haratischwili.

W tej dyskusji każda ze stron broniła swojego stanowiska i przy nim pozostała.

Przeczytajcie kochani i zobaczcie, która opinia jest Wam bliższa .

Członkowie Klubu.

Wykład dr. Władysława Kubiaka

Dział Promocji KSW 02 lut , 2024 0 Comments

11 stycznia spotkaliśmy się po pierwszy raz w nowym roku 2024 na kolejnym wykładzie nt. „Melchior Wańkowicz , polski dziennikarz , reportażysta i publicysta”, który wygłosił dr Władysław Kubiak. Wykładowca w niezwykle ciekawy sposób przedstawił nam koleje losu, dorobek literacki oraz wiele szczegółów z burzliwego życia Melchiora Wańkowicza, który żył w latach 1891-1974. Znamy go jako autora takich dzieł, jak „Szczenięce lata” ,„ Na tropach Smętka”, „Bitwa o Monte Cassino”, „Ziele na kraterze” oraz wiele innych. Zyskał tytuł króla reportażu, bowiem była to jego ulubiona forma literacka. Był świadkiem I i II wojny światowej, angażował się także w działalność polityczną, przez wiele lat przebywał na emigracji, ale wrócił do kraju na stałe w 1958r. Był twórcą haseł reklamowych: „Cukier krzepi” oraz „Lotem bliżej”. Za swoją działalność został uhonorowany wieloma orderami i odznaczeniami. Dziękujemy dr W. Kubiakowi za przypomnienie nam tego ważnego dla naszej kultury twórcy.

Świąteczna wizyta w Domu Pomocy Społecznej „Na Skarpie”

Dział Promocji KSW 19 gru , 2023 0 Comments

18 grudnia 2023 r. Prezes Stowarzyszenia WUS Lucyna Małobłocka odwiedziła Dom Pomocy Społecznej ,,Na Skarpie”, by przekazać ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez Panie z Koła Rękodzieła Artystycznego – w ramach projektu grantowego „Razem Lepiej 2” finansowanego przez Fundację ANWIL. Złożyła także życzenia świąteczne. W podziękowaniu otrzymała kartkę świąteczną wykonaną przez mieszkankę DPS.

Zarząd i Słuchacze Stowarzyszenia Włocławski Uniwersytet Seniora życzą zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Wigilia c.d.

Dział Promocji KSW 19 gru , 2023 0 Comments

15 grudnia 2023 r. odbyło się spotkanie wigilijne w Restauracji Biały Kredens. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Życzymy zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Wigilia

Dział Promocji KSW 19 gru , 2023 0 Comments

…. Idą Święta uroczyste. Idzie Nowy Rok. Znów opłatek i kolęda gdy nadejdzie mrok…. W czwartek , 14 grudnia 2023 r, odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie naszych słuchaczy poświęcone zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście, m.in.: Zastępca Prezydenta Miasta –Domicela Kopaczewska, Rektor KSW – prof. dr hab. Jerzy Garbacz, nasz opiekun naukowy – dr Władysław Kubiak oraz inni. Usłyszeliśmy wiele pięknych, wzruszających słów oraz serdecznych życzeń. W programie artystycznym, na które złożyły się piękne wiersze oraz kolędy i pastorałki, wystąpiło Koło teatralne „Niespodzianka” oraz Zespół słowno-muzyczny „Melodia”. Nasi słuchacze chętnie włączali się do śpiewania tak dobrze znanych nam pieśni i kolęd. Wiele radości dostarczyły nam dzieci z kl. 0a z SP nr 3 im. M. Kopernika, które pod opieką Pani Agnieszki Kaźmierskiej , z wielkim zaangażowaniem wystąpiły w specjalnie przygotowanym programie bożonarodzeniowym. W tym magicznym czasie nie mogło zabraknąć przepięknych dekoracji świątecznych. Członkinie Koła Rękodzieła urządziły wspaniałą wystawę swoich prac ,. Czego tam nie było? –prawdziwe dzieła sztuki –obrazy , kartki, bombki, aniołki, stroiki, choinki, wieńce, serwetki – budziły w nas zachwyt i podziw. Prezes Lucyna Małobłocka, która w towarzystwie Eli Seider, pełniła rolę gospodyni i prowadzącej nasze spotkanie pożegnała nas serdecznie pięknymi życzeniami świątecznymi. Spotkamy się ponownie już w Nowym Roku 2024.

 

Wykład – Ewelina Zawadzka

Dział Promocji KSW 19 gru , 2023 0 Comments

7 grudnia 2023 r. odbył się wykład na temat „Ochrona praw konsumentów przy zakupach”. Pani adwokat Ewelina Zawadzka zapoznała nas z prawami przysługującymi konsumentom. Udzieliła nam wielu informacji oraz pożytecznych rad, dzięki którym możemy uniknąć problemów związanych z zakupami, różnego rodzaju umowami zakupów oraz sposobów postępowania w przypadku rozwiązywania takich umów. Dziękujemy Pani mecenas za interesujący wykład.

Skip to content