W dniach 23 grudnia 2024 r. – 6 stycznia 2025 r. Biblioteka Główna Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku będzie nieczynna.
Czytelnikom składamy serdeczne życzenia Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.
W dniach 23 grudnia 2024 r. – 6 stycznia 2025 r. Biblioteka Główna Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku będzie nieczynna.
Czytelnikom składamy serdeczne życzenia Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.
5 grudnia 2024r. na czwartkowym spotkaniu po raz kolejny gościliśmy mgr Macieja Blekickiego, który jest wielkim miłośnikiem i znawcą najsłynniejszego chyba muzycznego zespołu rockowego naszej młodości, „The Beatles”. Pan Maciej jest posiadaczem bogatej kolekcji płyt winylowych, albumów i książek oraz innych pamiątek związanych z tym zespołem. Poznaliśmy historię formowania się i skład zespołu oraz kolejne etapy twórczości „Beatelsów” i ich wielką karierę. Brytyjski zespół z Liverpoolu „The Beatles” działał w latach 1960-1970. W jego skład wchodziło 4 muzyków: John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Star. Każdy z nich był wielką indywidualnością i włożył w dorobek zespołu swój talent i pasję. Na początku występowali w niewielkich klubach i lokalach. Z czasem zyskiwali coraz większą popularność, zdobywali coraz więcej fanów, aż w końcu zawojowali sceny i rynek muzyczny na całym świecie, a publiczność wypełniała na ich koncertach całe stadiony. Już w 1963r. wraz z albumem „Please, please me” rozpoczęło się dobrze nam znane szaleństwo beatlemanii. Niestety, mimo tak wielkiego sukcesu, zespół rozpadł się ostatecznie w 1970r, a każdy z jej członków rozpoczął karierę solową. Nadal powstawały nowe przeboje, m.in. „Imagine” Johna Lennona. Nie sposób wymienić wszystkie przeboje i cały dorobek tego zespołu, o którym wykładowca opowiadał z wielkim entuzjazmem. Wykład został wzbogacony nagraniami dobrze nam znanych piosenek, których słuchaliśmy z prawdziwą przyjemnością, a także fotografiami i filmami. Dziękujemy Panu M. Blekickiemu za wspomnienia i miłe spotkanie.
W środę 4.12.2024 r. odbyły się ostatnie warsztaty kosmetyczne w ramach projektu ,,Razem Budujemy Mosty” finansowany przez Fundację ANWIL.
W trosce o bezpieczeństwo społeczności akademickiej, udostępniamy „Poradnik na czas kryzysu i wojny”, opracowany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Dokument ten zawiera praktyczne informacje i zalecenia, które pomogą w przygotowaniu się na sytuacje kryzysowe. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem, aby być świadomym możliwych zagrożeń oraz działań, które warto podjąć w celu ochrony siebie i innych. Poradnik ten jest narzędziem, które umożliwia lepsze zrozumienie procedur i przygotowanie na różne scenariusze.
POBIERZ „Bądź gotowy! – Poradnik na czas kryzysu i wojny”
Zapaleni poszukiwacze i pasjonaci historii działający w Stowarzyszeniu Poszukiwawczo Historycznym Łokietek prowadzi poszukiwania śladów historii na Kujawach. Starają się swoim działaniem odpowiedzieć ile skarbów skrywa nasza Kujawska ziemia. Poszukiwacze w miarę możliwości wychodzą i zapowiadają kolejne wyjścia w teren. Starają się przedstawiać swoje działania naszym mieszkańcom. Ich działania to ciężka praca w trudnych warunkach atmosferycznych. Jednak każdy kolejny artefakt sprawia im wiele radości ale i przywołuje refleksję nad losem naszych przodków, wzbogaca naszą wiedzę. Wszystkim znaleziskom nadają koordynaty, zostają opisane i sfotografowane.
Poszczególni członkowie tego Stowarzyszenia starają się pokazywać działania Stowarzyszenia i swoje. Takiemu celowi służy cykl spotkań Krzysztofa Wątrobicza pt. „Taka historia Radziejów”. W dniu 3 grudnia 2024 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w ramach tego cyklu spotkali się Słuchacze Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Oddział, aby wysłuchać tego ciekawego wykładu.Jest to cykl w ramach , którego opowiada o ciekawych odkryciach za pomocą wykrywacza metali na terenie Kujaw radziejowskich. O swojej pasji, przygodzie, odkryciach opowiadał bibliotekarz, historyk i poszukiwacz Krzysztof Wątrobicz. To bardzo ciekawa lekcja historii.
Więcej takich pasjonatów.
Album fotek. Tutaj:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10235620763520546&type=3
W części organizacyjnej omówiono bieżące problemy.
Karol Szmagalski
28 listopada 2024 r. odbył się wykład dr Tadeusza Trocikowskiego, wielkiego pasjonata genealogii, na temat: „Tropem przodków –poznajemy naszą przeszłość”. Głównym tematem wykładu była genealogia-nauka pomocnicza historii. Wykładowca opowiedział, jak rozpoczęła się jego pasja oraz jak zbierał materiały do swojej książki. Wykład uzupełnił pokaz starych fotografii, które przedstawiały jego własną rodzinę oraz rodzinę Harlenów. Zachęcał nas także do poszukiwań swoich korzeni i zapoznał z technologią zbierania materiałów o swoich przodkach. Najważniejsze to podjąć rozmowy z osobami ( sąsiadami , członkami rodziny itp.), którzy mogą mieć wiedzę o naszych rodzicach, dziadkach, pradziadkach… Należy sięgnąć do starych fotografii oraz archiwów, gdzie można znaleźć metryki urodzenia, a także innych dokumentów i zapisków, które mogą być nieocenionym źródłem wiedzy o naszych przodkach i dawnych czasach. Takie poszukiwania, a następnie zebranie swojej przeszłości w jedną całość w dowolnej formie pisemnej to doskonała terapia. Wielu słuchaczy, których nurtuje historia rodziny, z pewnością zainteresuje się poszukiwaniem swoich korzeni. Dziękujemy wykładowcy za poruszenie tak ważnego tematu.
W dniu 25 listopada 2024r. odbyły się ostatnie zajęcia sportowe w ramach projektu grantowego Razem Budujemy Mosty finansowanego przez Fundacja ANWIL.Podczas dzisiejszych ćwiczeń dwie grupy sprawdziły postępy z wszystkich 10 spotkań.Przekonaliśmy się, że nasza kondycja jest dużo lepsza.Dziękujemy za to instruktorowi p. Grzegorzowi oraz wszystkim uczestnikom za radosną atmosferę wzajemną sympatię i upór w wykonywaniu wszystkich ćwiczeńDziękujemy Fundacji Anwil za przekazanie środków finansowych na realizację działań w zakresie w/w projektu.
I tak po raz ostatni z tego projektu „Razem budujemy mosty” sponsorowane przez Fundację ANWIL, bawili się i rehabilitowali członkowie SWUS. Dziękujemy Fundacja ANWIL za wspaniały prezent i do zobaczenia przy następnych okazjach.
Wydział Kadrowo-Płacowy Oddziału ZUS w Toruniu ogłasza nabór na odpłatne praktyki absolwenckie do Oddziału ZUS w Toruniu – do Wydziału Obsługi Dokumentacji z miejscem realizacji praktyki w terenowych jednostkach organizacyjnych ZUS: Toruń, Grudziądz, Włocławek, Aleksandrów Kujawski, Brodnica, Rypin.
Nabór realizujemy od teraz. Okres odpłatnej praktyki absolwenckiej: 3 miesiące.
Odpłatna praktyka absolwencka jest świetną formą zdobycia doświadczenia zawodowego.
OOdpłatna praktyka absolwencka realizowana jest na podstawie umowy zawartej między ZUS a Praktykantem.
Stawka na 2024 r. 19,55 zł za godzinę; maksymalny okres stażu 3 miesiące tj. 480 h).
Praktyka realizowana będzie w wyznaczonych w ogłoszeniu miejscach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 (preferowany 8 godzinny czas pracy).
Zainteresowanych absolwentów szkół średnich / wyższych zachęcamy do składania aplikacji: CV + list motywacyjny + formularz aplikacyjny dotyczący praktyk absolwenckich + oświadczenie RODO na adres: praktyki.torun@zus.pl
POBIERZ Oferta naboru praktykantów