Kręgle

Dział Promocji KSW 03 lut , 2023 0 Comments

Dzięki Fundacji ANWIL, która sfinansowała projekt „Razem Lepiej” duża grupa seniorów ze Stowarzyszenia WUS grała dziś w kręgle. Dla wielu było to pierwsze spotkanie z taką formą aktywności. Było dużo współzawodnictwa, ale i dużo radości i zabawy. Miłą niespodzianką były prezenciki od Fundacja ANWIL w postaci breloczków z czerwonym serduszkiem i batoniki energetyczne, które rozdała Pani Prezes Lucynka Małobłocka . Pozwoliło nam to utrzymać dobrą kondycję za co bardzo dziękujemy Zmęczeni po 2 godzinach gry, ale i szczęśliwi czekamy na następne spotkanie już w przyszłym tygodniu.

Koordynator projektu – Zofia Stryjak

„Razem lepiej”

Dział Promocji KSW 03 lut , 2023 0 Comments

Kontynuujemy realizację projektu „Razem Lepiej” finansowanego przez Fundację Anwil. Dziś w 5-osobowej grupie naszych słuchaczy wyruszyliśmy do sklepów Lidl i Żabka uczyć się płacić za zrobione przez nas zakupy w kasach samoobsługowych . Z pomocą naszej niezastąpionej wolontariuszki Halinki zdołaliśmy pokonać wszystkie trudności i ze zrobionymi zakupami ruszyliśmy do biletomatów. W biletomatach MPK sprawa była dosyć prosta, więcej problemów sprawił biletomat PKP, ale i tu zobaczyliśmy na co trzeba zwrócić uwagę, żeby kupić prawidłowy bilet. Zajęło nam to sporo czasu, bilet kupiony, ale niestety na pociąg już nie zdążyliśmy . Może następnej grupie pójdzie lepiej.

Koordynator projektu -Zofia Stryjak

Wybierz studia podyplomowe w KSW we Włocławku

Dział Promocji KSW 03 lut , 2023 0 Comments

Chcesz się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności niezbędne do awansu lub zmiany pracy? Wybierz studia podyplomowe w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku.

Oferujemy:
– atrakcyjne kierunki studiów
– wykwalifikowaną kadrę wykładowców
– studia realizowane także w formie e-learningu
– przyjazny system opłat za studia, jednych z najniższych w regionie
– atrakcyjne zniżki w czesnym
– możliwość dofinansowania ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

Kontakt:

Akademickie Centrum Kształcenia Podyplomowowego
ul. Okrzei 94 A, pok. nr 1
87-800 Włocławek
tel. 660 716 702, 660 716 709
e-mail: ackp@ksw.wloclawek.pl

Kwietniowi Antypiraci na start

Dział Promocji KSW 02 lut , 2023 0 Comments

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza nauczycieli i uczniów do udziału w VII edycji ogólnopolskiej akcji Kwietniowi Antypiraci. Uczestnicy akcji w tym roku będą działali pod hasłem „Odporni na epidemię dezinformacji” i skupiali się na kształtowaniu krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych.
Szczegółowe informacje na stronie: https://bpkpcen.blogspot.com/p/kwietniowi-antypiraci-2023-edycja-vii.html

 

Sprawozdanie z działalności Lokalnej Grupy Działania Miasta Włocławek

Dział Promocji KSW 31 sty , 2023 0 Comments

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania w związku z coroczną ewaluacją wewnętrzną, organizuje warsztaty refleksyjne, które odbędą się 06.02.2023 r. o  godz. 16:00 we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu we Włocławku ul. Żabia 12A. Podczas spotkania zaprezentowane zostanie sprawozdanie finansowe i rzeczowe LSR. Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku jest od kilku lat partnerem LGD w sektorze społecznym i gospodarczym. Więcej informacji o celu spotkania: Warsztat refleksyjny LGD i spotkanie konsultacyjne – Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Miasto Włocławek (lgdwloclawek.pl)

Dzień Babci i Dziadka

Dział Promocji KSW 31 sty , 2023 0 Comments

Na czwartkowym spotkaniu , 26 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji gościliśmy dzieci z grupy „B ” Szkoły Podstawowej nr 3 , które pod kierunkiem Pani Agnieszki Kaźmierskiej przygotowały i przedstawiły specjalny program artystyczny. Jak można się było domyśleć, publiczność złożona z babć i dziadków, była zachwycona i przyjęła występy małych gości z radością i wzruszeniem, nagradzając małych artystów gorącymi brawami i słodyczami. W drugiej części wystąpił zespół słowno-muzyczny „Melodia”, który wprowadził nas w pogodny nastrój, wspaniale prezentując zestaw okolicznościowych piosenek, wierszy i życzeń. Nie zabrakło też pełnego humoru monologu Basi Brzezińskiej pt. „Zakochano babcia”, wygłoszonego oczywiście gwarą kujawską.

Tekst: Helena Dąbrowska
Foto: Władysława Guzowska

Zabawa integracyjna

Dział Promocji KSW 31 sty , 2023 0 Comments

24 stycznia 2023 r. odbyła się zabawa integracyjna z okazji Dnia Babci i Dziadka w ramach projektu ,,Razem lepiej” finansowanego przez Fundację ANWIL.

Wykład 19.01.2023 r.

Dział Promocji KSW 30 sty , 2023 0 Comments

Dziś (19 stycznia 2023 r.) mieliśmy dwuczęściowe  spotkanie w auli Kujawskiej Szkoły Wyższej. W pierwszej części wystąpił nasz rdzenny Zespół Teatralny „Niespodzianka” z Jasełkami. Tekst autorstwa Bożenki Broniszewskiej był świetny i spotkał się z aplauzem naszej publiczności. Znakomitym aktorstwem wykazali się wszyscy występujący (kolejność alfabetyczna): Bożena Broniszewska, Wanda Brylska, Grażyna Grzelak, Barbara Majorek, Kajetan Bożydar Woźniak. Spektakl zakończył się cudną pieśnią włoską z przesłaniem o miłości w wykonaniu Barbary Majorek (sopran). Sufler, Wanda Lipowska, z ubolewaniem stwierdziła, że nie mogła wykazać się  w tym zawodzie. Po burzliwych oklaskach publiczność wykonała kolędę „Lulaj, że Jezuniu”. Przedstawienie dobrze byłoby pokazać innej szerszej publiczności. Brawo.

W drugiej części wysłuchaliśmy wykładu pani Agnieszki Galczak – Froch  „Etymologia nazwisk”. Temat interesujący dotyczący każdego z nas, skąd pochodzą nasze nazwiska, w jaki sposób zostały utworzone? Historycznie można by powiedzieć, że nadawanie „nazwisk” zaczęło się gdzieś w XII w. Identyfikowanie osób, czyli określanie, inaczej nazywanie ma bogatą etymologię. Tworzono nazwiska od przydomków, przezwisk, statusu społecznego, od imion, od miejsc zamieszkania ( regiony, wioski, miasta, charakterystyczne cechy danego terenu), od wykonywanego zawodu a nawet od wyglądu człowieka itp. W Polsce charakterystyczne końcówki nazwisk to:

-ski oraz –ak. Najpopularniejsze polskie nazwiska: Kowalski, Nowakowski, Wiśniewski, Lewandowski. Wiedzę o etymologii nazwisk można poszerzyć przez zajrzenie do Słownika Staropolskiego , Słownika gwar polskich a także do wyszukiwarek internetowych np. geneolodzy.pl . Zadowoleni Seniorzy podziękowali oklaskami.

Tekst: Jadwiga Trawińska

Lektoraty – dodatkowa opcja zaliczenia

Dział Promocji KSW 25 sty , 2023 0 Comments

Niniejszym informujemy, iż w terminie 24 stycznia-28 lutego  uruchomiony został test online z języka angielskiego (e-learning uczelni) jako opcja egzaminu poprawkowego. Wynik tego testu przekazywany jest automatycznie do kierownika Studium Języków Obcych i nie ma w tym przypadku konieczności generowania certyfikatu.

„Pełna mocy i kobiecości” – lata 60-te

Dział Promocji KSW 23 sty , 2023 0 Comments

Pokaz mody, makijażu, wykłady, warsztaty fotografii, konkurs na oryginalną stylizację i muzyka The Beatles.

Obfitujący w emocje i niezapomniane wrażenia piątkowy wieczór w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku, nawiązujący do lat 60. na długo zapadnie w pamięć wszystkim uczestniczkom (Panie stanowiły przytłaczającą większość). Na gratulacje zasługują organizatorki: Patrycja Podgórska i Anna Jarębska, oraz prelegenci: Dr Adam Grudzień, Anna Jarębska, Dr Miłosz Kłobukowski, Maciej Blekicki, Wiktoria Kruszyńska, Patrycja Podgórska, Irina Lo i prowadząca spotkanie – Natalia Seklecka. Pyszny poczęstunek przygotowała restauracja Dziedziniec.  

Skip to content