Oświadczenie Rektora Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku

Dział Promocji KSW 30 wrz , 2022 0 Comments

Szanowni nauczyciele akademiccy KSW,
Szanowni pracownicy administracji,
Drodzy studenci i słuchacze studiów podyplomowych.

Rozpoczynamy nowy rok akademicki 2022/2023. Dla niektórych kierunków rozpocznie się on z dwutygodniowym opóźnieniem, co nie wpłynie na realizację programów studiów, a wynika wyłącznie z przyczyn organizacyjnych niezależnych od nowo powołanego Rektora KSW oraz zaniedbań poprzedniej władzy.

Stoi przed nami wiele wyzwań, wynikających z sytuacji gospodarczej w kraju i na świecie, dotyczących drastycznych zmian cen czynników energetycznych oraz ogólnej drożyzny. Zmusza to nas do podjęcia działań oszczędnościowych na szeroką skalę.

Zwracam się tą drogą do nauczycieli akademickich, aby w miarę możliwości podjęli przygotowanie swoich zajęć w trybie zdalnym (do 50% zakładanych efektów nauczania), niezależnie od tego co wcześniej uzgodnili z właściwymi Dyrektorami Instytutów.

Dążymy do tego aby zajęcia prowadzone w obiektach Uczelni kończyły się najpóźniej o godz. 16.00, a docelowo realizowane były tylko w soboty.
Jednym słowem – oszczędzamy na każdym kroku, ale nie kosztem jakości kształcenia. Zapewnienie planowanych efektów uczenia się jest naszą ambicją i nie powinno być odkładane na lepsze czasy.

Pragnę poinformować, że nawiązaliśmy już kontakty z kilkoma uczelniami z Ukrainy, co zaowocuje dodatkowymi środkami finansowymi dla uczelni. Podejmujemy także temat pozyskania nowych środków z funduszy europejskich.

Wszystkie te działania, łącznie z pracą nad nowymi kierunkami studiów, stworzą w przyszłości duży impuls rozwojowy dla Kujawskiej Szkoły Wyższej.

Kończąc, pragnę serdecznie podziękować kadrze naszej uczelni za podjęcie się tej pracy, niezależnie od wysokości wynagrodzenia.
Studentom i słuchaczom dziękuję za wybór naszej uczelni i życzę wielu sukcesów na polu naukowym i w życiu osobistym.

Rektor KSW
dr Henryk Stępień, prof. KSW

Przedłużamy rekrutację na studia do 30 października!

Dział Promocji KSW 30 wrz , 2022 0 Comments

Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku zaprasza do podjęcia studiów w roku akademickim 2022/2023. Rekrutacja rozpoczęła się 1 czerwca, a zakończy się 30 października.
Myśląc o przyszłości naszych absolwentów i odpowiadając na zapotrzebowanie rynku pracy w nowym roku akademickim 2022/2023 oferujemy studia na 15 kierunkach kształcenia – studia I stopnia (licencjackie oraz inżynierskie) i studia II stopnia (magisterskie) oraz jednolite studia magisterskie.

Działamy dynamicznie na terenie Włocławka i Grudziądza.

Spełnisz określone warunki, damy Ci możliwość studiowania poza granicami kraju  w ramach programu Erasmus +.

Chcesz podnieść swoje kwalifikacje, które ochronią Cię przed konkurencją na rynku pracy? Zapoznaj się z ofertą studiów podyplomowych.

Dołącz do nas a przekonasz się, że to był Twój dobry wybór! –  zaoferujemy Ci niepowtarzalną atmosferę studiowania – wiedzę i profesjonalizm wykładowców, wsparcie ze strony opiekunów roczników, przyjazną obsługę administracji, doskonałe warunki studiowania i bazę dydaktyczną, dostęp do zasobów bibliotecznych i zaplecze socjalne.

Na naszych studentów i słuchaczy studiów podyplomowych czekają rabaty w czesnym w ramach programów zniżek i bonusów przygotowanych przez Uczelnię.

REKRUTACJA ONLINE na studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie

Pełna oferta edukacyjna Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku:

 

 

Lektorat języka obcego – semestr zimowy

Dział Promocji KSW 29 wrz , 2022 0 Comments

Informujemy, że w bieżącym roku akademickim prowadzimy lektoraty języka obcego w formie zajęć z lektorem (I semestr) oraz w trybie  e-learning . Opcja e-learning dotyczy studentów od III semestru studiów oraz od I semestru na kierunku Pedagogika, Bezpieczeństwo Narodowe (studia II stopnia) oraz Pielęgniarstwo (od I semestru).

Wraz z dostępem do platformy www.lerni.us uzyskujecie Państwo dostęp do nauki pięciu języków nowożytnych. W październiku starości grup otrzymają kody dostępu oraz pełne instrukcje do tej platformy (podany będzie odrębny komunikat).

Zapraszamy na wykład

Dział Promocji KSW 29 wrz , 2022 0 Comments

Zapraszamy na wykład dr Agnieszki Podoleckiej pt. „Afryka oczami pracownika UNICEF. Jak skutecznie pomagać?”, który odbędzie się 11 października 2022 r. o godz. 10.00 w Auli KSW we Włocławku przy pl. Wolności 1.

Podczas wykładu poznają Państwo:
– religie i kultury afrykańskie
– akcje pomocowe, jakie UNICEF prowadzi w Afryce
– program pomocy PONADCZASOWI – jak zaangażować się w pomoc spisując swój testament?

Zabawa integracyjna z własnym koszyczkiem

Dział Promocji KSW 29 wrz , 2022 0 Comments

Proszę Państwa „studiowanie” czas zacząć w naszym Uniwersytecie Seniora.
6 października 2022r. uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego, a dnia 12 października – środa od godz. 17.00 do ok. 22.00 część rozrywkowa – spotkanie integracyjne na sali tanecznej przy ul. Żwirowej 1.
Jest to spotkanie z tzw. koszyczkiem czyli zaopatrzenie we własnym zakresie.
Będzie kawa, herbata , cukier, mleczko do kawy także.
Do tańca zagra tradycyjnie P. Krzysiu Ryszkiewicz.
Koszt- 20 zł.
Prosimy dzwonić i zapisywać się.
Zapisy z wpłatą przyjmuje:
Wandzia Lipowska tel. 696 056 083
Ala Bilinska tel. 504 040 092

IX Międzynarodowe Senioralia w Krakowie

Dział Promocji KSW 29 wrz , 2022 0 Comments

Pierwszego dnia w Kinie „Kijów” mieliśmy możliwość bezpłatnego przebadania się i otrzymania porady lekarskiej (badania kardiologiczne, ciśnienia, słuchu, wzroku, badania cukru, pomiar masy ciała ). Otrzymaliśmy ulotki i różne prezenty związane z poprawą zdrowia. Ciekawe były wykłady o bezpieczeństwie, aktywizacji seniorów oraz seans filmowy.

Główna część Senioraliów to 22 września. Inauguracja to uroczysta Msza Święta w Kościele Mariackim a następnie przejście ulicami Krakowa do Parku im. Henryka Jordana. Byliśmy prawie na czele pochodu i robiliśmy furorę swoim ubiorem – piękne koszulki i apaszki z motywem fajansowym oraz dzięki naszej seniorce Eli Ryszkiewicz w przepięknej stylizacji, która wzbudziła sensację wśród fotoreporterów i nie tylko . Owocem tego zainteresowania była możliwość Jej występu w pokazie „Piękny Styl”. Kibicowaliśmy Jej machaniem naszymi chorągiewkami i okrzykami Włocławek, do naszego entuzjazmu dołączyły inne Stowarzyszenia. Nasz „firmowy” strój” podobał się bardzo – elegancki, ze smakiem. Z nami fotografowały się osobistości festiwalu np. Marek Pilch (kilkakrotnie).  Oprócz możliwości ponownego przebadania się, były punkty gastronomiczne i inne. Odbyły się piękne występy Stowarzyszeń: śpiewy, tańce, pokaz mody, pokaz sportowej aktywizacji Seniorów. Część rozrywkowa Senioraliów wzbudziła największy entuzjazm ( nasz również): koncert Alexandra Martineza, Duo Performance i impreza integracyjna, którą poprowadziła światowej sławy DJ Wika-najstarsza DJ-ka Europy. Pogoda nas nie zawiodła za wyjątkiem kilku momentów ulewnego deszczu. Następnego dnia bolały nas trochę gardła i pobolewały nogi, co nie przeszkodziło nam w zwiedzaniu Dzielnicy Kazimierz części żydowskiej i chrześcijańskiej. Wracając do domu zwiedziliśmy Sanktuarium w Łagiewnikach.  Dziękujemy p. Pawłowi Skibińskiemu za bezpieczny przejazd. Podsumowując, z hukiem zaistnieliśmy na IX Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie,  nawet poproszono nas, abyśmy przygotowali różne publiczne wystąpienia na X Senioralia.

 

Jak skutecznie nauczyć się języka? My to wiemy!

Dział Promocji KSW 29 wrz , 2022 0 Comments

Już od ponad 20 lat nasza uczelnia działa aktywnie na arenie unijnych programów edukacyjnych wspierających współpracę zagraniczną. Jednym z takich programów jest ERASMUS+, oferując wsparcie finansowe w zakresie m.in. szkolnictwa wyższego. W ostatnich dwóch latach, mimo trwających obostrzeń zrealizowaliśmy ponad 50 mobilności zagranicznych naszej kadry, zarówno wykładowców, jak i pracowników administracyjnych KSW we Włocławku.

We wrześniu 2022 przedstawiciele uczelni, Panie: Halina Bugajska, Małgorzata Nawrocka i Wioletta Miłek-Ostrowska brały udział w Staff Training Week, czyli intensywnym programie szkoleniowym na Malcie. Nasze przedstawicielki były słuchaczkami kursu English for Educators w renomowanej szkole językowej INLINGUA.

Już wkrótce przedstawimy nowe opcje udziału w szkoleniach w roku akademickim 2022/2023 w ramach pozyskanych właśnie kolejnych dotacji.

 

Uwaga stypendyści!

Dział Promocji KSW 28 wrz , 2022 0 Comments

Dochód na jedną osobę w rodzinie studenta na semestr zimowy roku akademickiego 2022/2023 wynosi 1050 zł netto.
Procedurą przyjmowania wniosków o pomoc materialną, zajmuje się Dział Dydaktyki, pok. 5, parter, Collegium Novum KSW, od poniedziałku do czwartku w godz. od 8.00 do 15.00, piątki od 8.00 do 13.00 oraz w każdą sobotę zjazdową w godz. od 9.00 do 14.00.

Wnioski wraz z oświadczeniem o przyznanie stypendium są do pobrania pod tym linkiem

Stosowne Zarządzenia Rektora dostępne są pod tym linkiem

Telefony do Działu Dydaktyki – 798 869 907 i 660 717 051.

Międzynarodowa współpraca naukowa – my tam jesteśmy!

Dział Promocji KSW 28 wrz , 2022 0 Comments

6TH Pediatrics Congress”Child Health”
September 30 – October 1, 2022
September 30, 2022

Opening of the event. A word of welcome.

– Professor Leonid Dubei, President of the NGO „Ukrainian Academy of Pediatrics – Union of Medical Specialties”, Department of Pediatrics and Neonatology Danylo Halytsky Lviv National Medical University (Lviv city, Ukraine)
– Professor Arunas Valiulis, European Academy of Pediatrics EAP-UEMS-SP (Brussels city, Belgium), Medical Faculty of Vilnius University, Clinic of Children’s Diseases (Vilnius city, Lithuania)
– Associate Professor Alla Navolokina, Ph.D., First Vice-Rector of the International European University (Kyiv city, Ukraine)
– Professor Tadeusz Trocikowski, Dr hab., Rector’s Plenipotentiary, Director of the Institute of Science Commercialization, Kujawska Szkoła Wyższa in Włocławek (Włocławek city, Poland)
– Professor Svitlana Doan, MD, Vice-Rector for Scientific and Pedagogical Work and Postgraduate Education of the International European University (Kyiv city, Ukraine)

Plenary session

Moderators:
– Professor Arunas Valiulis, European Academy of Pediatrics EAP-UEMS-SP (Brussels city, Belgium), Medical Faculty of Vilnius University, Clinic of Children’s Diseases (Vilnius city, Lithuania)
– Professor Svitlana Doan, MD, Vice-Rector for Scientific and Pedagogical Work and Postgraduate Education of the International European University (Kyiv city, Ukraine)
– Professor Leonid Dubei, President of the NGO „Ukrainian Academy of Pediatrics – Union of Medical Specialties”, Department of Pediatrics and Neonatology Danylo Halytsky Lviv National Medical University (Lviv city, Ukraine)

Topic to be confirmed
– Tadeusz Trocikowski,
Dr hab., Rector’s Plenipotentiary, Director of the Institute of Science Commercialization, Kujawska Szkoła Wyższa in Włocławek (Włocławek city, Poland)

 

Nabór na granty w Fundacji Kościuszkowskiej już otwarty!

Dział Promocji KSW 27 wrz , 2022 0 Comments

– stypendium Fundacji Kościuszkowskiej umożliwia naukowcom badania postdoktoranckie trwające od 3 do 9 miesięcy

– granty Fundacji Kościuszkowskiej umożliwiają akademikom, którzy ukończyli studia magisterskie badania w Stanach Zjednoczonych trwające od 3 do 9 miesięcy

– stypendium dydaktyczne Fundacji Kościuszkowskiej umożliwia pracownikom akademickim prowadzenie zajęć na amerykańskich uczelniach przez okres do dziesięciu miesięcy. Zajęcia powinny koncentrować się na tematyce wokół polskiej kultury i języka. Adiunkci mogą jednocześnie kontynuować swoje badania podczas prowadzenia zajęć.

Wymagana znajomość języka angielskiego na poziomie C1

Szczegółowe informacje tu: https://www.thekf.org/kf/scholarships/exchange-us/

Aplikować można do 15 listopada 2022 r. 

 

Skip to content