„Razem Lepiej 2”

Dział Promocji KSW 20 wrz , 2023 0 Comments

W dniu 18.09.2023r. w ramach projektu ,,Razem Lepiej 2″ finansowanego przez Fundację ANWIL odbyły się kolejne zajęcia sportowe w sali ACTIV MED przy ul Barskiej. Cała grupa pod okiem instruktora dzielnie ćwiczyła: rozciąganie, utrzymanie równowagi i wzmocnienie mięśni kręgosłupa. Zmęczeni ale szczęśliwi na sportowo zaczęliśmy nowy tydzień.

Wolontariusz – Zofia Stryjak

„Aktywni Seniorzy”

Dział Promocji KSW 20 wrz , 2023 0 Comments

W dniu 18.09.2023 r – kolejne zmagania naszych słuchaczek w sali ćwiczeń. Jest to kontynuacja zajęć w ramach projektu ,,Aktywni Seniorzy” sfinansowanego przez Gminę Miasto Włocławek.

Wolontariusz – Wandzia Lipowska

Wycieczka do Golubia-Dobrzynia i Szafarni

Dział Promocji KSW 20 wrz , 2023 0 Comments

Studenci Stowarzyszenia Włocławski Uniwersytet Seniora w dniu 13 września 2023 r. w liczbie 50 osób dzięki Projektowi Anwil, mogło uczestniczyć w wycieczce  do Golubia Dobrzynia oraz Szafarni.  Wyjechaliśmy o 8:15 a już o 10:00 zostaliśmy przywitani przez zastępczynię pana „Kasztelana”. Przewodniczka z ogromną charyzmą oprowadzała nas po izbach i komnatach Zamku opowiadając o jego historii. Wszystkie „pokoje” i ich zabytki zostały uwiecznione przez naszą zawodową fotografkę Władysławę Guzowską, oczywiście nie obyło się od prywatnych zdjęć naszych seniorów. Niechaj zdjęcia będą dowodem piękna Zamku. Nie było przywitania „otwartą Księgą”, jak to onegdaj bywało, ani nie pojawiła się „Biała Dama” jednak zabytki Zamku wywarły na nas ogromne wrażenie. Po odpoczynku w zamkowej kawiarni udaliśmy się do Szafarni, wsi w której dwukrotnie przebywał Fryderyk Chopin. Wakacje naszego światowej sławy Kompozytora miały ogromny wpływ na jego muzyczne dzieła. Folklor wiejski i szlachecki został odzwierciedlony w utworach. Historia życia i twórczości została podzielona na dwie części. W pierwszej części pan Marcin Mackiewicz do swojej opowieści dołączył osobistą grę na fortepianie, czym urzekł publiczność, czyli nas, dziękowaliśmy oklaskami i mogliśmy wysłuchać jeszcze jednego utworu na bis. W drugiej części był pokaz filmowy, dotyczący życia na wsi w XIX w. i  twórczości F. Chopina.Za tę część była odpowiedzialna pani Marcelina świniarska. Następnie zwiedzaliśmy pokoje domu, łącznie z pokojem kompozytora. Po relaksie w kawiarence, relaksowaliśmy się w przepięknym parku, z pięknym stawem i starą zabytkową Lipą. Zadowoleni wróciliśmy do naszego Grodu. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej uroczej wycieczki.

Tekst: Jadwiga Trawińska pilot
Zdjęcia: Władysława Guzowska

Realizacja projektu „Razem lepiej 2”

Dział Promocji KSW 12 wrz , 2023 0 Comments

11 września 2023 W ramach projektu ,,Razem Lepiej 2″ finansowanego przez Fundację ANWIL odbyły się pierwsze zajęcia sportowe w sali ACTIV MED przy ul Barskiej. W zajęciach sportowych wzięło udział 15 uczestników naszego Stowarzyszenia.

Zajęcia gimnastyczne

Dział Promocji KSW 12 wrz , 2023 0 Comments

11 września 2023 r. grupa słuchaczy naszego Stowarzyszenia WUS spotkała się na powakacyjnych zajęciach gimnastycznych. Jest to kontynuacja zajęć z projektu grantowego „Aktywni Seniorzy” sfinansowanego przez Gminę Miasto Włocławek. Byliśmy miłe zaskoczeni, ponieważ naszym trenerem będzie nadal Pan Grzegorz Matusiak, z którym ćwiczyliśmy przed wakacjami. Zajęcia sportowe są nam bardzo potrzebne, bo pozwalają zachować sprawność ruchową tak docenianą w wieku senioralnym.

Wycieczka – Bratysława, Wiedeń, Ołomuniec

Dział Promocji KSW 06 wrz , 2023 0 Comments

Późnym wieczorem, 31 sierpnia 2023r., pełna wrażeń grupa słuchaczy Stowarzyszenia WUS powróciła z kilkudniowej, zagranicznej wycieczki. Relacjonowaliśmy na gorąco nasz wypad, ale oczywiście nie było możliwe zamieszczenie wszystkich naszych wrażeń, spostrzeżeń i szczegółów. Choć czasu było tak niewiele, zdążyliśmy odwiedzić najsłynniejsze miejsca w trzech krajach. Najpierw była wspaniale położona, piękna Bratysława – stolica Słowacji. Tu była nasza baza wypadowa. Potem słynny Wiedeń, pełen okazałych i przepięknych obiektów architektonicznych. Serce mocniej nam zabiło w miejscach związanych z odsieczą wiedeńską i naszym królem Janem III Sobieskim. Największym zaskoczeniem okazało się mało nam znane, ale urokliwe miasto na Morawach – historyczny Ołomuniec. W tym momencie nie może zabraknąć podziękowań i wyrazów uznania dla naszych kolegów – Zosi Basta i Janusza Grunt, którzy wzięli na barki organizację naszej wycieczki. To oni ustalili wszystkie szczegóły i dopilnowali współpracy z biurem turystycznym, które również okazało się świetnym i rzetelnym organizatorem. W podróży opiekowała się nami kompetentna i wesoła pani Kasia – pilot naszej wycieczki. Wycieczka była męcząca, ale pełna wrażeń. Wróciliśmy zachwyceni, pełni niezapomnianych wrażeń. Polecamy wszystkim taką wyprawę.

Zmarł nasz kolega śp. Zdzisław Witkowski

Ania Krzemińska 25 lip , 2023 0 Comments
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi śp. Zdzisława Witkowskiego.
Pogrzeb odbędzie się w dniu 29 lipca 2023 r. w rodzinnej miejscowości Jaksice gmina Inowrocław.
Msza święta żałobna o godz. 11.00, a po mszy odprowadzenie prochów na cmentarz w Jaksicach.
Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.
 
Zarząd i Słuchacze Stowarzyszenia Włocławski Uniwersytet Seniora

Zakończenie roku akademickiego KDUTW Oddział w Lubaniu

Dział Promocji KSW 04 lip , 2023 0 Comments

3 lipca 2023 r. odbyło się zakończenie roku akademickiego Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Oddział Lubanie. Sprawozdanie z działalności za ostatni rok złożyła Przewodnicząca Rady Słuchaczy Barbara Rolirad. Podziękowania i życzenia przekazała dla wszystkich słuchaczy Wójt Gminy Lubanie Larysa Krzyżańska. Wręczono dyplomy i indeksy dla nowych słuchaczy. W imieniu Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku dyplom uznania wręczył dr Władysław Kubiak.

I Festiwal Muzyki Polskiej w Nieszawie „Muzyka Wisły” – 4 czerwca 2023 r.

Dział Promocji KSW 26 cze , 2023 0 Comments

Dziękuję serdecznie Rektorowi Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku prof. dr. hab. Jerzemu Garbaczowi oraz Prezesowi Zarządu KDUTW Jerzemu Nowackiemu za tytuł honorowy przyznany w trakcie Muzyka Wisły – Festiwal Muzyki Polskiej.
Czuję się zaszczycony. Docenienie przez uczelnię wyższą z moich rodzinnych stron oraz sympatia ze strony przyjaciół z KDUTW to dla mnie wielka radość!

Aleksander Kamedulski

Skip to content