Uroczyste otwarcie Izby Regionalnej w Radziejowie

15 lutego 2017

W dniu 13 lutego 2017 roku uroczyście z udziałem władz i zaproszonych gości uruchomiono Izbę Regionalną Towarzystwa Miłośników Kujaw w Radziejowie, które za swoją działalność w 2016 roku otrzymało dyplom uznania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Izba Regionalna spełnia od lat funkcję edukacyjno- poznawcze z szerokim działaniem na rzecz ocalenia od zapomnienia tradycji i kultury naszego regionu, miasta. Było przecięcie wstęgi, przemówienia, podziękowania, zwiedzanie poszczególnych pomieszczeń, podziwianie zgromadzonych zbiorów i ich ekspozycji. Towarzyszył piękny koncert w wykonaniu nauczycieli z miejscowej szkoły muzycznej. Członkowie władz TMK udzielali zwiedzającym niezbędnej informacji. Wśród członków TMK, Słuchacze KDUTW Oddz. Radziejów.

Album fotek. Tutaj:

https://www.facebook.com/karol.szmagalski.5/media_set?set=a.10212580454127211.1073742908.1259848402&type=3

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/uroczyste_otwarcie_izby_regionalnej_w_radziejowie_358993.html

Nowa siedziba Izby Regionalnej mieści się w pomieszczeniach „Starej Plebanii” kościoła Farnego gdzie jest w sumie 11 pomieszczeń o powierzchni ok 150 m kw. z przeznaczeniem na organizację i prowadzenie stałej ekspozycji związanej z historią i tradycją regionu.

Uruchomienie tu siedziby możliwe było dzięki wzajemnej współpracy proboszcza Parafii Rzymsko-Katolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Radziejowie Ks. prob. Ireneusza Mrowickiego z Urzędem Miasta Radziejowa, jego samorządem, które umożliwiły remont tego obiektu jak i zapewniły niezbędne środki na jego działanie. Było to możliwe dzięki umowie zawartej w dniu 15 września 2016 roku pomiędzy Biblioteką (administratorem Izby) a Parafią Rzymsko-Katolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Radziejowie.

Zbiory Towarzystwa Miłośników Kujaw mieszczące się od lat się w lokalu Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Radziejowie zostały przemieszczone i wyeksponowane w nowych pomieszczeniach dzięki dużemu zaangażowaniu wielu członków naszego Towarzystwa i innych osób, które ich wspierały. Nie sposób ich tu wymienić, ale należą się im wyrazy uznania i podziękowania.

Było to możliwe dzięki zawartej umowie użyczenia na okres 10 lat z Biblioteką.

Od 19 lutego br. W ramach „Otwartych Dni” Izba zostanie udostępniona zwiedzającym. Izba tradycji to nie tylko zbiór eksponatów, zgromadzonych w szklanych gablotach, lecz przede wszystkim miejsce ciekawych spotkań. To tu w sześciu salach tematycznych zgromadzone są zbiory archeologiczne, historyczne, etnograficzne stanowiące dziedzictwo kulturalne naszej „Małej Ojczyzny”.

Więcej o historii tej Izby tutaj:

http://www.kujawy06.republika.pl/Historia.html

Jeszcze raz okazało się, że można dzięki współpracy działać wspólnie, aby gromadzone tu zbiory służyły edukacyjnej informacji o naszej – „Małej Ojczyźnie”.

Myślę, że trzeba wzajemnie sobie podziękować za to, co zrobiono i życzyć, aby zgromadzone tu zbiory służyły celom, jakie sobie w ramach akcji „Ocalić od zapomnienia” Towarzystwo Miłośników Kujaw realizuje przy współpracy i współdziałaniu wszystkim, którym na tym zależy.

Artykuł. Tutaj:

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/uroczyste_otwarcie_izby_regionalnej_w_radziejowie_358963.html

http://aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl/mieszkaniec/artykul/uroczyste-otwarcie-izby-regionalnej-w-radziejowie,254850,t,id.html

Karol Szmagalski

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: