Wykład ”Polska w Afganistanie” mjr. Tadeusza Nawrockiego w Radziejowie

Dział Promocji KSW 13 maj , 2022 0 Comments

W dniu 12 maja 2022 roku Słuchacze KDUTW Oddział w Radziejowie i inni spotkali się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Radziejowie, aby wysłuchać niezwykłego wykładu pt. „Polska misja w Afganistanie” wygłoszonego przez mjr. Tadeusza Nawrockiego.
W części organizacyjnej złożono życzenia oraz wręczono kwiaty z okazji Dni Bibliotekarza.

Misja w Afganistanie była jedna z najdłuższych i najtrudniejszych operacji zagranicznych Wojska Polskiego. Polscy żołnierze byli obecni w Afganistanie prawie 20 lat. Ich obecność była następstwem utworzenia międzynarodowej koalicji po ataku terrorystycznym na World Trade Center 11 września 2001 roku. – Misja w Afganistanie, obok misji w Iraku stanowiła największe wyzwanie dla Wojska Polskiego po II wojnie światowej. To była bardzo trudna misja, skrajnie trudna ze względów wojskowych, geograficznych, klimatycznych, kulturowych. Żołnierze Wojska Polskiego udowodnili swoją gotowość do służby Ojczyźnie.

Misja w Afganistanie była sprawdzianem na rzeczywistym polu walki.- Jeśli chodzi o korzyści wynikające z misji dla Wojska Polskiego, to niewątpliwe należy wskazać na zdobyte doświadczenie, na poszerzone umiejętności, również na możliwość sprawdzenia sprzętu, jakim dysponuje Wojsko Polskie w realnych warunkach wojennych.

Album fotek. Tutaj: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10228818598990684&type=3

Nie brakuje i takich głosów:

Afganistan nie dał nam wymiernych korzyści, misja poważnie obciążyła nas finansowo, a 44 żołnierzy zginęło. Afganistan kończy się dla nas klęską. Polska powinna wyciągnąć z afgańskiej misji wnioski – mówi „Wprost” gen. Mirosław Różański, prezes fundacji Stratpoints.

https://www.wprost.pl/swiat/10481528/gen-rozanski-misja-w-afganistanie-obciazyla-polske-powinnismy-mocniej-negocjowac.html

Warto też sięgnąć do: http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/34131#

Karol Szmagalski

Wykład prof. dr. hab. Stanisława Kunikowskiego dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Dział Promocji KSW 22 kw. , 2022 0 Comments

W dniu 12 kwietnia 2022 r. w lokalu Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Radziejowie spotkali się Słuchacze Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Oddział Radziejów na wykładzie prof. dr. hab. Stanisława Kunikowskiego pt.” Kultura i sztuka ludowa na Kujawach”.
Pan profesor i grupa Słuchaczy odwiedzili naszą Izbę Regionalną, gdzie mogli podziwiać zgromadzone tu zbiory, a zwłaszcza stół Wielkanocny.

Spotkanie Słuchaczy KDUTW Oddział Radziejów ze Sławomirem Kopyściem

Dział Promocji KSW 03 sty , 2022 0 Comments

W województwie kujawsko-pomorskim rusza marszałkowski pilotażowy program opieki senioralnej. Obejmie on 386 niesamodzielnych osób starszych w trzydziestu gminach w całym regionie. W ramach projektu zastosowane zostaną wolontariat opiekuńczy, sieć wsparcia sąsiedzkiego i wsparcie opieki rodzinnej. Mają się także pojawić opiekunowie domowi.

Więcej. Tutaj: https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/pilotazowy-program-opieki-senioralnej-w-woj-kujawsko-pomorskim,103209.html

O tych tematach mówił dziś na spotkaniu w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Radziejowie ze Słuchaczami KDUTW Oddział Radziejów Pan Sławomir Kopyść członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego od 2010 roku.

Album fotek. Tutaj: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10227971465372873&type=3

oraz link: http://www.infosenior.rops.torun.pl/

Karol Szmagalski

Obchody 10-lecia KDUTW Oddział w Radziejowie

Dział Promocji KSW 30 lis , 2021 0 Comments

Spotkanie ma charakter sentymentalny,bo to w tej sali w dniu 5 listopada 2010 roku o godz. 13.00 w gościnnych murach Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie nastąpiło podpisanie kolejnego aktu utworzenia terenowego oddziału Uniwersytetu Trzeciego Wieku z siedzibą w Radziejowie.

Akt podpisali: JM prof. KSW (dawna WSHE) dr hab. Stanisław Kunikowski – Rektor Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku oraz członkowie Grupy Inicjatywnej Marian Zieliński – Starosta Powiatu Radziejowskiego, Jan Jaworski – przewodniczący Rady Słuchaczy KDUTW Oddział w Radziejowie.

W programie uroczystości były okolicznościowe wystąpienia, dyplomy i występ grupy kabaretowej działającej przy KDUTW Oddział Radziejów i chóru „Largo”. Nie zabrakło również tradycyjnego Gaudeamus Igitur. Spotkaniu towarzyszyły wystawy: haftu kujawskiego i fotografii z działalności. Była także możliwość obejrzenia kroniki Uniwersytetu, obejmującej pięć okazałych tomów. Wszyscy otrzymali okolicznościowy folder. Był także obiad, ożywione rozmowy, wspomnienia, a także tańce w restauracji Zakładu Aktywizacji Zawodowej Zakładu Aktywności Zawodowej w Radziejowie.

Uroczystości otworzyła Wanda Wiatrowska, która ją prowadziła. Po wysłuchaniu hymnu wystąpił Jan Jaworski Przewodniczący KDUTW Oddział Radziejów – powitał zebranych, zaprezentował działalność radziejowskiego oddziału KDUTW, która była niezwykle owocna.

Można ją tak określić:

„10 minionych lat pokazało ,że w tym wieku mamy, jeżeli tylko chcemy, ciągły dostęp do wiedzy, możemy aktualizować swoją wiedzę i wykazywać się aktywnością w zmieniającej się rzeczywistości, żeby realizowali swoje pasje, marzenia, ćwiczyć ciało i umysł i rozwijać się w sferze duchowej. Uczestnictwo w zajęciach Uniwersytetu pozwala na zaspokojenie zainteresowań poznawczych, na zrozumienie i lepsze funkcjonowanie w ciągle zmieniającej się rzeczywistości, poznanie nowych osób zbliżonych wiekiem, o podobnych zainteresowaniach i problemach, nawiązanie znajomości czy nawet przyjaźni, co na pewno przeciwdziała samotności osób starszych. Udział w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przyjęcie na siebie obowiązków słuchacza, konieczność wyboru określonej formy zajęć, planowanie własnego czasu powoduje, że człowiek czuje się bardziej potrzebny, odczuwa sens swojego istnienia”

Zabierając głos w imieniu JM Rektora dr inż. Adama Rejmaka dr Zbigniew Brenda dyrektor Instytutu Komercjalizacji złożył podziękowania za działalność na rzecz naszego uniwersytetu trzeciego wieku w okresie minionych 10 lat.

Dyplomy i wyróżnienia otrzymało wiele osób.

Były gratulacje i życzenia dalszej aktywności od naszych zaproszonych gości, a wśród nich byli:
Członek Zarządu Województwa Urzędu Marszałkowskiego Aneta Jędrzejewska, prof. KSW dr hab. Stanisław Kunikowski – były Rektor Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku , Starostwa powiatowy Jarosław Kołtuniak i były starosta Marian Zieliński, Marek Szuszman wójt gminy Radziejów, Sławomir Bykowski burmistrz Radziejowa, Sławomir Bogucki burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski, dyrektorzy szkół : Lilia Filutowska, Jacek Malinowski, Grzegorz Sobczak, Błażej Bartczak i Włodzimierz Kuc, Danuta Wielgosz MiPBP i inni.

Bardzo mile przyjęto udział wśród gości naszych przyjaciół współpracujących z nami innych Oddziałów KDUTW, którzy złożyli bardzo miłe życzenia. Dziękujemy.

W swoim wystąpieniu Prezes Zarządu Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Jerzy Nowacki mówił o dobrej współpracy oraz przodującej roli Oddziału Radziejów, składając życzenia dalszej owocnej współpracy, zadowolenia z działalności. W podobnym tonie mówiła członek Zarządu Województwa Urzędu Marszałkowskiego Aneta Jędrzejewska ,prof. KSW dr hab. Stanisław Kunikowski –były Rektor Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, Jarosław Kołtuniak -starosta powiatu, Marek Szuszman – wójt gminy Radziejów, Sławomir Bykowski- burmistrz Radziejowa, Danuta Wielgosz MiPBP i inni goście.

Artyści z grupy kabaretowej i chóru zachwycali swoim wystąpieniem. Spotkało się to z owacyjnymi brawami.

W grupie kabaretowej wystąpili :Sołtysinska Halina, Dziubich Stefania, Sikorska Barbara, Linowiecka Bogusława, Gąsiorowska Genowefa, Kucharska Danuta.

Slajd. Tutaj:
https://slajdzik.pl/slajd,obchody-10-lecia-kdutw-oddzial-w-radziejowie,153111.html

Karol Szmagalski

Artykuł. Tutaj:

https://wloclawek.naszemiasto.pl/mieszkaniec/artykul/obchody-10-lecia-kdutw-oddzial-w-radziejowie,454335,t,id.html

Szkolenia zagraniczne ERASMUS+ Edukacja Dorosłych – ogłaszamy nabór

Dział Promocji KSW 05 maj , 2021 0 Comments

W ramach przeprowadzonych już inicjatyw nasi beneficjenci brali udział w szkoleniach w Pradze i na Cyprze, w tym roku planowane są następujące działania:

19-23 lipca 2021, English for Educators, Limassol, Cypr
2-6 sierpnia 2021, Identifying barriers to learning, Palermo, Włochy
22-28 sierpnia 2021, English for Educators, Split, Chorwacja
22-26 listopada 2021, Effective and Efficient Project Management, Limassol, Cypr

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO  do Koordynatora Projektu, Joanny Skiby international@ksw.wloclawek.pl w terminie do 31 maja 2021.

I Ty możesz zostać Św. Mikołajem! Zbiórka na zakup prezentów dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Maluch” we Włocławku

Dział Promocji KSW 14 gru , 2020 0 Comments

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o włączenie się do akcji charytatywnej prowadzonej w naszej uczelni. Fundusze zbieramy do 20 grudnia 2020 r. W porozumieniu z dyrektorem placówki zostaną zakupione rowery dla dzieci. Liczymy, że włączycie się Państwo w zbiórkę.

Sytuacja epidemiczna uniemożliwia nam przeprowadzenie zbiórki bezpośredniej, dlatego pieniądze można wpłacać na konto URSS w Banku Ochrony Środowiska, Oddział Zamiejscowy we Włocławku,

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o włączenie się do akcji charytatywnej prowadzonej w naszej uczelni. Fundusze zbieramy do 20 grudnia 2020 r. W porozumieniu z dyrektorem placówki zostaną zakupione rowery dla dzieci. Liczymy, że włączycie się Państwo w zbiórkę.

Sytuacja epidemiczna uniemożliwia nam przeprowadzenie zbiórki bezpośredniej, dlatego pieniądze można wpłacać na konto URSS w Banku Ochrony Środowiska, Oddział Zamiejscowy we Włocławku,
nr konta 43 1540 1069 2106 8721 8809 0013

Prosimy o rozpropagowanie akcji w swoich grupach. Jesteśmy przekonani, że im będzie nas więcej, tym więcej zbierzemy funduszy.

I Ty możesz zostać Św. Mikołajem!

Przewodnicząca URSS
Dorota Orzelska

43 1540 1069 2106 8721 8809 0013

 

 

Prosimy o rozpropagowanie akcji w swoich grupach. Jesteśmy przekonani, że im będzie nas więcej, tym więcej zbierzemy funduszy.

I Ty możesz zostać Św. Mikołajem!

Przewodnicząca URSS
Dorota Orzelska

Nie żyje mgr inż. Adam Stolaryk

Dział Promocji KSW 13 maj , 2020 0 Comments

Wyrazy współczucia składają, łącząc się w bólu i smutku:
Rektor i Senat Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku oraz cała społeczność Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 15 maja o godz. 11.30 w Kościele N. M. P. Wspomożenia Wiernych, ul. ks. Fr. Szczygłowskiego 5,  w Aleksandrowie Kujawskim.

Komunikat

Dział Promocji KSW 13 maj , 2020 0 Comments

Rada Słuchaczy Oddziału Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku w Radziejowie uprzejmie informuje swoich członków, że na posiedzeniu w dniu 5 maja 2020 roku podjęto decyzję o zakończeniu z dniem 11 maja 2020 sesji letniej. Jednocześnie informujemy, że nie przewidujemy uroczystego zakończenia roku akademickiego 2019/2020. Podjęte decyzje mają związek z troską Rady Słuchaczy o życie i zdrowie naszych członków, jak również realizację postanowień Rządu RP o obostrzeniach w kontaktach społecznych związanych z panującą epidemią koronowirusa.

Przewodniczący Rady Słuchaczy
Oddziału KDUTW Oddział Radziejów
Jan Jaworski

Skip to content