Klub Dyskusyjny

2 lutego 2024


W dniu 15.01.2024 r. odbyło się kolejne spotkanie członków Klubu Dyskusyjnego działającego w ramach Stowarzyszenia Włocławski Uniwersytet Seniora. Nadzorująca i organizująca pracę Klubu Basia Makulska mimo poważnej niedyspozycji nie pozwoliła, aby spotkanie zostało odwołane. Dziękujemy Basiu za poświęcenie ! Tematem dzisiejszej dyskusji była książka Magdaleny Witkiewicz ,,Pierwsza na liście „, która jest kolejną udaną powieścią w dorobku znanej pisarki. Jedną z głównych bohaterek jest Ina, tytułowa ,,pierwsza na liście”. Owa lista stanowi dla niej przepustkę do wspomnień o których chętnie by zapomniała. Tam właśnie mieszczą się demony przeszłości: zdrada narzeczonego, zawiedziona przyjaźń, cierpienie i ból.

Większość z dyskutantów uważała, że książka ta ma głębsze przesłanie. Może być uważana za swoisty informator dla osób chcących zostać dawcą szpiku, jak i dla chorych na białaczkę, podejmuje bowiem temat tej choroby i dylematy osób chcących oddać szpik.

Były jak to zwykle w dyskusji bywa osoby dla których w dobrej literaturze chodzi o coś więcej niż tylko emocjonująca treść jak chociażby napisana z rozmachem epicka saga rodzinna ,,Ósme życie”/dla Brilki/ Nino Haratischwili.

W tej dyskusji każda ze stron broniła swojego stanowiska i przy nim pozostała.

Przeczytajcie kochani i zobaczcie, która opinia jest Wam bliższa .

Członkowie Klubu.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709