Dzień z ERASMUS+

10 czerwca 2019

Regionalny Punkt Informacyjny ERASMUS+ działający przy Kujawskiej Szkole Wyższej był organizatorem Dnia z ERASMUS+. W ramach wydarzenia zorganizowane zostały warsztaty programu eTwinning adresowane do nauczycieli. Szkolenie wprowadzające „Dołącz do eTwinning” poprowadziła w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli Ambasador Programu, Joanna Sołtysiak-Gurpinar.


Uczestnicy rozmawiali o eTwinningu, czyli o społeczności gromadzącej szkoły i przedszkola m.in. z całej Europy. Współpracuje ona za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. Platforma poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. W programie tym udział bierze już prawie 680 tysięcy nauczycieli ze 206 tysięcy szkół, którzy łącznie zrealizowali już niemal 90 tysięcy różnorodnych projektów.

Wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami Kujawska Szkoła Wyższa zaprosiła na swój campus do Mobilnego Centrum Edukacyjnego. W trakcie zajęć, prowadzonych w nowoczesnej przestrzeni szkoleniowej  między innymi przez ekspertów programu ERASMUS+ można było zanurzyć się w świeci wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania. W Mobilnym Centrum Edukacyjnym uczestnicy dowiedzieli się także, jak skorzystać z bogatej oferty programu ERASMUS+ i jak najlepiej realizować ciekawe projekty.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: