Wykład pt. „Ekologiczne nawyki w budowaniu więzi człowieka z naturą”

Data publikacji: 17 października 2023


12 października 2023 r. liczna grupa słuchaczy Stowarzyszenia WUS wysłuchała bardzo interesującego wykładu dr Marii Palińskiej -Włocławianin ekokonsumentem. Wykład pt. „Ekologiczne nawyki w budowaniu więzi człowieka z naturą” był wprowadzeniem do projektu realizowanego przez KSW, a finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Celem projektu, kierowanego do osób dorosłych, jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej w społeczeństwie. W ramach projektu zaplanowane zostały warsztaty o tematyce :

1.Rozwój zrównoważony szansą dla środowiska i człowieka .

2.Formy ochrony przyrody w woj. kujawsko – pomorskim szansą dla zachowania różnorodności biologicznej . 3. Świadomy konsument.

4.Gospodarka odpadami na wybranych przykładach.

5.Woda źródłem życia.

Dr Maria Palińska zapoznała nas z alarmującą sytuacja ekologiczną na Ziemi, którą zaludnia obecnie ok. 8 miliardów ludzi, produkujących coraz większe ilości śmieci. Przykładem jest tzw. Wyspa Pacyficzna, czyli gigantyczna plama śmieci, głównie plastikowych, dryfująca na Oceanie Spokojnym. Ludzie chcą zaspokoić swoje wciąż rosnące potrzeby poprzez zakupy, chcą mieć jak najwięcej dóbr, a wartość człowieka określa często wartość tego co posiada, a nie to, kim jest i co wie. W czasie wykładu poznaliśmy pojęcia takie jak: konsument, e-konsument, świadomy konsument, konsumpcjonizm i inne. Wykład zakończył tzw. Wniosek R – respekt, szacunek, a więc człowiek musi mieć szacunek do wszystkich aspektów życia.

Dziękujemy dr Marii Palińskiej za niezwykle ciekawe przedstawienie problemu i czekamy na kolejne spotkania, warsztaty.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709