Przedstawiciel KSW uczestnikiem międzynarodowej konferencji e-learningowej

20 października 2017

W dniach 16-17 października br. odbyła się doroczna, dziewiąta już, międzynarodowa konferencja naukowa e-learningu (9th International Scientific Conference – DLCC2017). Temat brzmiał: „Teoretyczne i praktyczne aspekty kształcenia na odległość. Rozwijanie zdolności nauczycieli sfery ICT oraz e-learningu”. Organizatorem przedsięwzięcia był Instytut Nauk o Edukacji, Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczestniczyli przedstawiciele podmiotów zajmujących się kształceniem zdalnym z uczelni cywilnych trzynastu państw: Australii, Austrii, Federacji Rosyjskiej, Hiszpanii, Kanady, Królestwa Niderlandów, Portugalii, Polski, Republiki Czeskiej, Słowacji, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii.


[fblike]

Stronę polską reprezentowały podmioty e-learningu z takich uczelni jak: Uniwersytet Śląski z Katowic, Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa, Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie z Lublina, Politechnika Rzeszowska z Kielc, Uniwersytet Medyczny z Poznania oraz Kujawska Szkoła Wyższa z Włocławka. Obrady konferencji, zorganizowanej pod patronatem rektora Uniwersytetu Śląskiego, prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka, toczyły się w dwóch miejscach: w Cieszynie (pierwszy dzień) oraz w Katowicach, w siedzibie Uniwersytetu Śląskiego (dzień drugi). KSW we Włocławku reprezentował dyrektor Centrum E-Learningu – dr hab. Piotr Gawliczek, prof. KSW, który wygłosił referat konferencyjny nt.: E-learning as a flexible tool to develop culture awareness and intercultural competencies. Cuiavian University in Wloclawek experiences and recommendations.

Ponadto, w trakcie konferencji, zaprezentował uruchomiony na platformie uczelnianej, przez pracownika Centrum E-learningu KSW – Artura Starosza, moduł „Mobile quiz”. Pozwala na wykorzystaniu kodu QR, do prowadzenia testów, ankiet, sondaży, quizów itp. Po zeskanowaniu kodu, dane są przesyłane na platformę, gdzie możliwe jest ich dalsze konfigurowanie w formie zestawień zbiorczych, wykresów itp. Moduł „Mobile Quiz” został w tym roku opracowany przez zespół specjalistów z Uniwersytetu Mannheim (Niemcy). Wykorzystanie modułu przez CEL KSW jest kolejnym przykładem poszerzania współpracy naszej Uczelni z podmiotami e-learningu funkcjonującymi w międzynarodowej społeczności ILIAS.

Poniżej kod QR, po zeskanowaniu którego, pojawia się ankieta obejmująca 11 pytań dotyczących tendencji rozwojowych e-learningu. Ankieta została przeprowadzona wśród polskojęzycznych uczestników konferencji DLCC2017, spotykając się z bardzo dużym zainteresowaniem.

2017 10 20 001 QR

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: