Wydawnictwo KSW we Włocławku na ministerialnej liście wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe

Dział Promocji KSW 29 Lip , 2021 0 Comments

22 lipca 2021 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało komunikat w sprawie wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe. W tym gronie znalazło się także Wydawnictwo KSW we Włocławku.
Link: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/komunikat-ministra-edukacji-i-nauki-z-dnia-22-lipca-2021-r-w-sprawie-wykazu-wydawnictw-publikujacych-recenzowane-monografie-naukowe

ERASMUS+ na Université Savoie Mont Blanc w Chambéry (Francja)

Ania Krzemińska 09 Lip , 2021 0 Comments
W dniach 21 – 25 czerwca 2021 r. dyrektor Instytutu Pedagogiki dr Urszula Kempińska realizowała program Staff Mobility for Training w ramach działań ERASMUS+ na Université Savoie Mont Blanc w Chambéry (Francja). Celem wyjazdu było podniesienie kompetencji praktycznych z języka francuskiego. Program pobytu odbywał się w międzynarodowej grupie uczestników z ponad 20 uczelni z Europy.
Zaplanowane wyjazdy szkoleniowe ERASMUS+ realizowane są obecnie przez pracowników uczelni w normalnym trybie, co pozwala na pełne uczestnictwo uczelni w programie.
 

Zmiana organizacji pracy uczelni w okresie letnim

Dział Promocji KSW 28 Cze , 2021 0 Comments

Biuro Rekrutacyjne pracuje bez zmian:
– od poniedziałku do czwartku od 08.00 do 15.30
– piątek od 08.00 do 14.00
– sobota 24 lipca 2021 r. od 10.00 do 13.00
– sobota 31 lipca 2021 r. od 10.00 do 13.00

W okresie od  5 lipca  do 31 sierpnia 2021 r. Biblioteka Główna będzie nieczynna dla czytelników. W tym okresie obiegówki będzie można podbijać w godzinach 09.00-13.00 w pokoju nr 7 A (wejście służbowe biblioteki).

Porozumienie KSW z Zespołem Szkół Kształcenia Rolniczego w kowalu

Dział Promocji KSW 25 Cze , 2021 0 Comments

22 czerwca 2021 roku w KSW we Włocławku, Rektor dr inż. Adam Rejmak podpisał porozumienie z Dyrektorem Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego w Kowalu mgr. Andrzejem Zdrojewskim.

Porozumienie dotyczy współpracy i koordynacji wspólnych działań do stałego podnoszenia poziomu nauczania, a także przygotowania uczniów na studia wyższe.

ERASMUS+ na Malcie

Dział Promocji KSW 15 Cze , 2021 0 Comments

Wykładowcy KSW we Włocławku, Panie Kamila Kalinowska i Agnieszka Różycka realizowały na początku czerwca program Staff Training w ramach działań ERASMUS+. Celem wyjazdu był udział w intensywnym szkoleniu językowym w Inlingua Malta (www.inlinguamalta.com), która jest jedną z najbardziej uznanych szkół językowych na wyspie. Malta bez wątpienia jest świetnym miejscem na wyjazd: bogata historia i doskonała oferta turystyczna pozwalają intensywnie wykorzystać czas.

 

Rekrutacja na studia w roku akademickim 2021/2022.

Dział Promocji KSW 01 Cze , 2021 0 Comments

Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku zaprasza do podjęcia studiów w roku akademickim 2021/2022. Rekrutacja rozpoczęła się 1 czerwca 2021 r. Myśląc o przyszłości naszych absolwentów i odpowiadając na zapotrzebowanie rynku pracy w nowym roku akademickim 2021/2022 oferujemy studia na 18 kierunkach kształcenia – studia I stopnia (licencjackie oraz inżynierskie), studia II stopnia (magisterskie) oraz jednolite studia magisterskie. Zapraszamy również na studia podyplomowe. Działamy dynamicznie na terenie kilku miast – studia odbywają się we Włocławku, Grudziądzu, Nowym Targu i Siemianowicach Śląskich.
Po spełnieniu określonych warunków, dajemy możliwość studiowania poza granicami kraju  w ramach programu Erasmus+.

ZŁÓŻ DOKUMENTY ONLINE

 

studia I stopnia    studia II stopnia

jednolite studia magisterskie   

 

Międzynarodowa współpraca naukowa czynnikiem rozwoju regionalnego

Ania Krzemińska 31 Maj , 2021 0 Comments

W tak znamienitym gronie znalazł się Dr Tadeusz Trocikowski, Dyrektor Instytutu Komercjalizacji Nauki.

Międzynarodowe kolegium redakcyjne doceniło jego bilsko 20-letnie doświadczenia w propagowaniu polsko-ukraińskiej współpracy naukowej, w wymiarze europejskim i regionalnym.

Wspomniane wyróżnienie będzie dla Dr Tadeusza Trocikowskiego motywacją do dalszej wytężonej pracy na rzecz rozwoju współpracy regionalnej, pomiędzy województwem kujawsko – pomorskim a obwodem chmielnickim.

      

 

Polski Kongres Logistyczny – eLOGISTICS 2021 pod hasłem: New Era is loading

Dział Promocji KSW 24 Maj , 2021 0 Comments

Podczas kongresu poruszone zostało wiele różnych tematów, które wskazywały na to jak duże znaczenie odgrywa  logistyka w otaczającej nas rzeczywistości. Jest to  dziedzina, podobnie jak wiele innych, która musi sprostać dynamicznym i często nieprzewidywanym zmianom, których wszyscy jesteśmy świadkami.

Podczas kongresu poruszane były tematy związane z logistyką magazynową, miejską i usługową, podczas których odpowiadano na pytania: Jakie innowacyjne rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki stosowane są w magazynach? Jakie trendy w zakresie inteligentnej mobilności wspierają rozwój obszarów miejskich? Jak zapewnić zrównoważony rozwój i ekologiczne podejście w logistyce? Jakie wyzwania logistyce stawia rozwój e-commerce i jakie technologie pozwalają na te wyzwania efektywnie odpowiadać? Czy sztuczna inteligencja, Internet Rzeczy, digitalizacja to tylko modne hasła czy raczej nieodzowny element rozwoju logistyki?

Uczestnicząc w wydarzeniu można było również podziwiać wirtualną wystawę partnerów, posłuchać debat podczas których doświadczeni przedstawiciele z branży logistycznej zaprezentowali praktyczne rozwiązania w tym obszarze, które sprawdzają się już dziś oraz pokażą perspektywę „logistyki jutra”.

Więcej informacji: http://www.logistics.pl/

Skip to content