Nowości wydawnicze KSW

12 stycznia 2022

Nakładem wydawnictwa KSW ukazały się dwie nowe pozycje książkowe. Monografia „Nowoczesne spojrzenie na opiekę, leczenie i rewitalizację osób w podeszłym wieku”, pod redakcją dr n. med. Beaty Małeckiej, dr n. o zdr. Wioletty Wojciechowskiej i dr. Marka Zielińskiego, która jest publikacją poświęconą konferencji zaplanowanej na 14 maja 2020 r., niestety odwołanej ze względu na sytuację epidemiologiczną, oraz Debiuty Naukowe „Mój dyżur w czasie pandemii” pod redakcją dr n. o zdr. Wioletty Wojciechowskiej i Beaty Małeckiej, której autorami są studenci Kierunku Pielęgniarstwo oraz członkowie Studenckiego Koła Naukowego Instytutu Nauk o Zdrowiu.


Nowoczesne spojrzenie na opiekę, leczenie i rewitalizację osób w podeszłym wieku

Publikacja została podzielona na dwie części. Pierwszą rozpoczyna praca dotycząca nanomedycyny, która jest spojrzeniem przyszłościowym w medycynie. Druga omawia proces starzenia się organizmu człowieka uwzględniając możliwości opóźniania tego procesu. Kolejna opisuje problem opieki rodzinnej nad osobami starszymi. Dalsze rozważania dotyczącą rehabilitacji chorych po udarze mózgu, a także opisują problemy godnego starzenia się człowieka. Omówiono także specyfikę żywienie seniorów oraz podkreślono wartość terapii zajęciowej.

Druga część zawiera prace empiryczne. Pierwsza dotyczy skutków przebytego zapalenia płuc u seniorów nie objętych profilaktyką pneumokokową. W kolejnych artykułach przedstawiono deficyt wiedzy opiekunów nieformalnych na temat zespołów otępiennych. Przeanalizowano także wieloaspektowość problemów występujących u seniorów przebywających w domach pomocy społecznej.

Autorzy publikacji wyrażają nadzieję, że zawarta w niej tematyka stanie się inspiracją do pogłębienia i nowego spojrzenia na obszar tak ważny we współczesnym świecie, bo dotyczący zagadnień związanych z funkcjonowaniem osób w wieku podeszłym.


Debiuty Naukowe KSW, t. XV

W publikacji zapisane zostały doświadczenia personelu pielęgniarskiego zmagającego się z nowymi wyzwaniami jakie wniosła pandemia. Tom zawiera artykuły składającą się z dwóch części: ”Mój dyżur w pandemii” oraz „Rok pracy w pandemii”.

Tym wszystkim, którzy podzielili się refleksją, wiedzą i doświadczeniem składamy ogromne podziękowania. Staliście się Państwo częścią historii dla tych, którzy w przyszłości zdobywać będą wykształcenie pielęgniarskie. Rozumienie, roztropność i wyjątkowe podejście do problematyki, z jaką przyszło nam się zmierzyć, potwierdza myśl, że pielęgniarstwo jest zawsze tam, gdzie jest pacjent.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: