Nowa jakość e-learningu w Kujawskiej Szkole Wyższej

10 października 2017

Inauguracja roku akademickiego w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku to jednocześnie symboliczny moment prezentacji strony internetowej Centrum E-learningu KSW (CEL) oraz nowej odsłony platformy e-learningowej Uczelni. Celem podjętych działań była implementacja najnowszych funkcjonalności LMS ILIAS, mających zapewnić optymalne wykorzystanie tego narzędzia. Dotyczy to zwłaszcza sfery inicjowania oraz popularyzowania metod i technik kształcenia zdalnego w studiach prowadzonych w Uczelni: I, II stopnia i podyplomowych, a także w ramach kursów, w tym w formule e-learningowej.


[fblike]

Do głównych zmian dot. platformy można zaliczyć stworzenie nowej szaty graficznej, utworzenie obszaru publicznego oraz nową organizację treści. Obszar publiczny pozwala obecnie na stworzenie ogólnodostępnego repozytorium materiałów dydaktycznych. Wykładowcy posiadają możliwość upublicznienia np. części swoich wykładów wszystkim zainteresowanym. Pozwala to nie tylko na szerokie upowszechnienie dorobku intelektualnego pracowników, ale także na promowanie wiedzy. Oprócz zmian w interfejsie, LMS ILIAS zaktualizowano do wersji 5.2.8. Ponadto platformę przeniesiono na nowy serwer. Działania te poprawiły wydajność, zwiększając komfort i intuicyjność użytkowania przez studentów oraz wykładowców.

Innowacyjne rozwiązania wdrażane w Centrum E-learningu KSW są doceniane w środowisku międzynarodowym. W trakcie tegorocznej konferencji światowych użytkowników LMS ILIAS, we Fryburgu Bryzgowijskim (Niemcy), CEL zostało wskazane jako jedyny podmiot w naszym kraju odpowiadający za polską wersję językową platformy. To ważny krok do osiągnięcia przez Kujawską Szkołę Wyższą we Włocławku elitarnego statusu członka „ILIAS open source e-Learning society”. Najnowsza wersja platformy ILIAS jest już dostępna pod adresem cel.ksw.wloclawek.pl Zapraszamy również do odwiedzenia nowej strony Centrum E-learningu KSW, dostępnej pod adresem elearning.ksw.wloclawek.pl

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: