M jak microlearning, czyli innowacyjność w praktyce KSW

27 czerwca 2017

Zdynamizowane zostały działania ukierunkowane na wzmocnienie wizerunku Kujawskiej Szkoły Wyższej, zwłaszcza w kontekście rekrutacji. Służą temu prowadzone równolegle dwa kursy microlearningu „M jak Murphy!” oraz „Disce puer latine”. W pierwszym przypadku to kurs wojskowego języka angielskiego. Obejmuje ponad dwieście, codziennie publikowanych mikro-lekcji.


[fblike]

Głównymi adresatami są stowarzyszenia paramilitarne, organizacje proobronne i klasy mundurowe. Istotę drugiego kursu stanowi ponad 200 sentencji łacińskich. Microlearning to nauka w bardzo krótkich modułach trwających kilka minut. Wykorzystuje wiedzę o tym jak się uczyć, jak działa mózg i jak zapamiętywane są informacje. To trend, nazywany niekiedy rewolucją, która ma prowadzić do lepszego zarządzania własnymi umiejętnościami i podniesienia kompetencji, a przez to do zwiększania szans na rynku pracy.

Powyższe działania, stanowią element implementacji strategii rozwoju uczelni na lata 2017-2020, której zapisy stanowią o konieczności wzmacniania wizerunku KSW, jako uczelni innowacyjnej, wykorzystującej formy oraz metody e-learningu, jednocześnie będącej ogólnopolskim liderem w sferze krzewienia idei proobronności. Celem „M jak Murphy!” jest zachęcenie przedstawicieli środowiska proobroonności do oswajania się z trudnym i nierzadko niezrozumiałym żargonem wojskowym, chociażby na potrzeby kontaktów z przedstawicielami organizacji partnerskich z krajów NATO oraz Unii Europejskiej. Na podstawie materiału w języku angielskim pt.: „Murphy’s Laws of Combat”, w ramach współpracy Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie i Obronności (INoBiO) z Centrum E-learningu KSW (CEL) dokonane zostało profesjonalne tłumaczenie. Powstał materiał o szczególnych walorach szkoleniowych, pt.: „Prawa walki zbrojnej według Murphy’ego”. Skoro Murphy, to wszystko jest z przymrużeniem oka. Codziennie, na uczelnianych portalach w mediach społecznościowych pojawia się jedno prawo (mikro-lekcja), jako zachęta do refleksji oraz zapamiętywania. Rolę wiodącą odgrywają: konto Uczelni w aplikacji Twitter (@kswwloclawek) na Instagramie oraz profil INoBiO na portalu Facebook. Dla zainteresowanych, kilka słów wprowadzenia, po polsku I angielsku:
Wersja polska: Nikt tak do końca nie wie kim naprawdę był pan Murphy, natomiast okazuje się, że wokół nas jest pełno jego śladów. Opracowana przez niego lista spostrzeżeń na temat prowadzenia walki zbrojnej pochodzi z wielu źródeł. Jest prawdopodobnie niekompletna, i na swój sposób niedokładna, tak jak każda inna historyjka wojskowa jaką można przywołaćEnglish version: Nobody seems to know who Mr. Murphy was, but he sure seems to be around a lot. This list of observations on the conduct of war is drawn from a variety of sources, and while probably incomplete, is in its own way as accurate as any other military history to be found.

Zachęcamy do obserwowania i interakcji w mediach społecznościowych!

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: