Jednodniowa wycieczka do Puszczykowa, Rogalina, Kórnika i Gniezna

6 października 2017

6 czerwca 2017r. członkowie Stowarzyszenia „Aktywni Dobrzyniacy 55+” wraz ze słuchaczami UTW w Dobrzyniu nad Wisłą ,zorganizowali wycieczkę do Puszczykowa, Rogalina i Gniezna. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum w Puszczykowie czyli Pracowni Literackiej Arkadego Fidlera.


Muzeum poświęcone jest życiu i twórczości podróżnika Arkadego Fidlera. To bardzo ciekawe i niezwykłe muzeum, które przybliża klimat i kulturę najdalszych zakątków świata – Ameryki Północnej , Ameryki Południowej Azji i Afryki. Byliśmy zachwyceni przeróżnymi eksponatami przywiezionymi z licznych wypraw odbytych przez A. Fidlera. Należą do nich różne fotografie, wydania książek, maski, rzeźby, trofea ludzkich głów, łuki, tropikalne pająki i motyle. Największą atrakcją ogrodu jest statek Kolumba – Santa Maria zrekonstruowany w skali 1:1. Do 2000 roku Muzeum A. Fidlera odwiedziło ponad milion turystów z całego świata.
Pałac Raczyńskich w Rogalinie to jeden z najpiękniejszych założeń pałacowo- parkowych w Wielkopolsce i w kraju, który podziwialiśmy w kolejnym punkcie naszej wycieczki. Pałac w Rogalinie zbudowano w drugiej połowie XIII w jako siedzibę Kazimierza Raczyńskiego pisarza koronnego i marszałka nadwornego na dworze Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Zamek w Kórniku zachwycił nas zabytkowymi meblami i wystrojem z XIX wieku. Zamek ten to rezydencja historycznych rodów Górków i Działyńskich.
Gniezno było ostatnim punktem naszej wyprawy. To pierwsza historyczna stolica Polski i metropolia kościelna. Miasto posiada wiele atrakcji turystycznych i różnych zabytków, jednak najbardziej znane jest z zabytków religijnych.
W drodze powrotnej dyskutowaliśmy i obmyślaliśmy trasę kolejnej wycieczki.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: