Horyzont Europa – nowy program Unii Europejskiej na lata 2021-2027

10 lutego 2021

Instytut Komercjalizacji Nauki monitorując możliwości aplikowania o fundusze europejskie przeznaczone m.in. na badania naukowe i innowacje wszedł w posiadanie niniejszej informacji.


„Horyzont Europa 2021-2027 to nowy program Unii Europejskiej finansujący badania naukowe i innowacje. Jest to następca trwającego obecnie Horyzontu 2020.

Nowy Horyzont to nie tylko większy budżet w porównaniu do poprzednika, ale też nowa struktura programu. Składa się on z trzech filarów, są to : Otwarta nauka, Wyzwania o charakterze globalnym oraz Otwarte innowacje.

Otwarta nauka zakłada promowanie badań, inwestycje w kadry naukowe oraz rozwój infrastruktury badawczej. Drugi filar to projekty skupiające się na zagadnieniach społecznych, np. starzeniu się społeczeństwa czy bezrobociu związanym z coraz większą automatyzacją stanowisk pracy. Otwarte innowacje to z kolei inwestycje w nowe, przełomowe technologie i wprowadzanie ich na rynek. Budżet Unii Europejskiej przewiduje na ten program ok. 100 mld euro, nadal jednak trwają negocjacje co do ostatecznej kwoty.

Horyzont Europa to szansa dla polskich naukowców na współpracę z zagranicznymi instytucjami akademickimi, uczelniami, instytutami badawczymi oraz przemysłem”.

Przedstawiona notka skierowana jest do wszystkich zainteresowanych nauczycieli akademickich, studentów i pracowników Uczelni, z prośbą o zapoznanie się z materiałem informacyjnym a w przypadku posiadania idei – pomysłu, który może być  współfinansowany przez fundusze europejskie, prosimy o kontakt z IKN.

 

Instytut Komercjalizacji Nauki
Dr Tadeusz Trocikowski 

Więcej informacji:
kpk.gov.pl

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709