4 lutego 2015

„Rok dla Klimatu” w Aleksandrowskim Oddziale Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uczestniczymy w projekcie”Zielona Wiedza dla UTW. Rok dla klimatu”. Pierwszym krokiem było”Szkolenie dla Ekoanimatorów” w Gdańsku w listopadzie ubiegłego roku.Projekt akcji”Widzę,wiem,działam dla klimatu” przedstawiony i wdrożony został przez Fundację „Ziemia i Ludzie”.


 

Zainteresowani i zobowiązani przez organizatorów postanowiliśmy na bieżąco włączyć się do działań wśród naszych słuchaczy i w środowisku na polu edukacji ekologicznej,dotyczącej przede wszystkim niepokojących spraw w zakresie zmian klimatycznych.

 

Pierwsze spotkanie całej społeczności naszego Uniwersytetu miało miejsce 10 grudnia ubiegłego roku. Dwoje ekoanimatorów zaprezentowało najpierw w formie wykładowej najważniejsze problemy dot.ocieplenia klimatu i następstw tego procesu.

 

Przewodnicząca Oddziału Romana Zabłocka przekazała zebranym słuchaczom informacje dotyczące ocieplenia klimatu.Zwróciła uwagę na powody tego procesu/emisja gazów cieplarnianych/,następstwa / zmiany klimatu,ekstremalne zjawiska pogodowe, negatywny,a nawet katastroficzny wpływ na życie ludzi ,zwierząt i roślin…/.Kolega Roman Szulecki radził,jak oszczędzać energię,aby zapobiegać zmianom klimatu.

 

Wszyscy goście obejrzeli film dokumentalny -James Balog-„Film poklatkowy dowodem na nadzwyczajne topnienie pokrywy lodowej”.

 

Projekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i wywołała ciekawą dyskusję.

 

Słuchacze otrzymali”Dzienniczki działań dla klimatu”.Zobowiązali się do zapisywania swoich działań ograniczających zmiany klimatyczne.

 

„Oszczędzaj,wyłączaj,odzyskuj,idż pieszo.”

 

Dla najlepszych będą nagrody.

 

Ekoanimatorzy – Romana Zabłocka, Roman Szulecki

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709