30 stycznia 2017

„Nie ma sprawy świętszej od ojczyzny”- projekt historyczny „Cichociemni”

W dniu 27 stycznia 2017 roku dyrektor Centrum Systemów Bezpieczeństwa i Kształcenia Służb Mundurowych Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku mgr Ireneusz Wieczorek wraz z pocztem sztandarowym Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku, uczestniczył w podsumowaniu projektu historycznego „Cichociemni” pn. „Nie ma sprawy świętszej od ojczyzny” zorganizowanym przez Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie.


 

Projekt przybliżał historię elitarnej grupy żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych w Wielkiej Brytanii wyszkolonej do prowadzenia zadań specjalnych w okupowanej przez Niemców Polsce, w czasie II wojny światowej. Do tej elitarnej grupy należał również Antoni Iglewski pseudonim „Ponar” pochodzący z Radziejowa, któremu spotkanie to, w uznaniu patriotycznych czynów poświęcono.
W uroczystym spotkaniu udział wzięli przedstawicie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, władze powiatowe, miejskie i gminne, przedstawiciele IPN w Krakowie i w Warszawie, przedstawiciele Jednostki Specjalnej „Agat” w Gliwicach, rodzina Cichociemnego „Ponara” Iglewskiego, a także zaproszone poczty sztandarowe szkół i organizacji społecznych.
Miłym akcentem pobytu w Radziejowie była wspólna fotografia młodzieży Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku, z Zastępcą Dowódcy Jednostki Specjalnej „Agat” mjr Wiesławem Freitagiem.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: