3 czerwca 2019

II Kujawsko-Pomorskie Forum Seniorów

30 maja 2019 roku Włocławek na kilkanaście godzin stał się stolicą seniorów z Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W tym dniu rozpoczęło się II Kujawsko-Pomorskie Forum Seniorów, którego celem, obok wymiany doświadczeń, jest konsolidacja środowiska Seniorów, promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej osób starszych oraz poszukiwanie różnych form artykułowania zainteresowań osób w wieku senioralnym.


Patronat honorowy nad Forum objęli: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Prezydent Miasta Włocławek Marek Wojtkowski.

To regionalne wydarzenie senioralne jest kontynuacją I Kujawsko-Pomorskiego Forum Seniorów, które miało miejsce również we Włocławku, w czerwcu 2016 roku. Organizatorami przedsięwzięcia są: Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku i działający w jej strukturach Kujawsko – Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Centrum Kultury Browar B. oraz Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia”.

II Kujawsko-Pomorskie Forum Seniorów obfitowało w wiele ciekawych przedsięwzięć, począwszy od uroczystego otwarcia Forum, poprzez konkurs działalności artystycznej uniwersytetów trzeciego wieku, festyn „Zdrowy styl życia w wieku senioralnym” aż po koncert Ireny Santor dedykowany Seniorom. Udział w II Kujawsko-Pomorskim Forum Seniorów zgłosiło ponad 500 uczestników, w tym członków uniwersytetów trzeciego wieku, klubów seniora oraz innych organizacji działających na rzecz osób starszych. 

Podczas uroczystego otwarcia Forum, które rozpoczęło się o godz. 9.00 wręczono tytuły honorowe – „Honorowy Członek Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku” oraz „Przyjazny dla KDUTW”.  Były też wystąpienia związane z tematyką senioralną w województwie kujawsko-pomorskim, a wśród nich referat dr Renaty Brzezińskiej pt. „Aktywność seniorów w aspekcie organizacji i działalności UTW w województwie kujawsko-pomorskim” /wnioski z badań poniżej/. W ramach II Forum przeprowadzone były, w formule konkursu z nagrodami, prezentacje artystyczne uniwersytetów trzeciego wieku. Do Konkursu zgłosiło się ponad 235 seniorów z programem wokalnym, kabaretowym, teatralnym oraz w kategorii rękodzieło artystyczne. Uczestnicy Forum mogli również skorzystać z atrakcji przygotowanych w ramach festynu „Zdrowy styl życia w wieku senioralnym”. W finale II Forum przyjęta została Deklaracja Programowa, w której zawarte są problemy i postulaty dotyczące Seniorów. Dedykowany uczestnikom II Forum uroczysty koncert „Punkt widzenia” w wykonaniu Damy Polskiej Piosenki Ireny Santor z zespołem zakończył to ważne regionalne wydarzenie senioralne.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: