11 kwietnia 2024

Bioróżnorodność w mieście


9 kwietnia 2024 r. odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe w ramach projektu„Ekologiczne nawyki w budowaniu więzi człowieka z naturą”, realizowanego przez Kujawską Szkołę Wyższą we Włocławku, finansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Tematem warsztatów była Bioróżnorodność w mieście. Podczas spaceru obserwowaliśmy florę i faunę Włocławka. W warsztatach udział wzięli dorośli mieszkańcy miasta – przedstawiciele Włocławskiego Uniwersytetu Seniora. Warsztaty odbywały się na trasie wirtualnej ścieżki edukacyjnej Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, która przebiega wzdłuż włocławskich bulwarów. Spotkaliśmy się przy Ławeczce Marii Skłodowskiej-Curie z widokiem na naturalną dolinę rzeki nizinnej. Kolejne kroki skierowaliśmy do pomnika przyrody, którym jest liczący 20 metrów wysokości i 3,6 m w obwodzie dąb bezszypułkowy Kujawiak, znajdujący się przy ul. Stanisława Bechiego 2, na posesji należącej do Delegatury Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Wróciliśmy na ścieżkę edukacyjną, doszliśmy do mostu stalowego, odwiedzając kolejne punkty trasy: ryby rzeki Wisły oraz Europejska Sieć Ekologiczna Natura 2000 w dolinach rzek – ochrona siedlisk i gatunków.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez mgr Halinę Bugajską oraz dr Marię Palińską.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709