Cypr gości naszych przedstawicieli

Dział Promocji KSW 26 lis , 2021 0 Comments

W tym tygodniu Panie: Edyta Rozłonkowska, Karolina Zalewska (Dział Spraw Studenckich), Alicja Górczyńska (Kujawsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku) oraz Anna Wodrowska (studentka fizjoterapii KSW we Włocławku) biorą udział w szkoleniu Efficient and Effective Project Management, którego organizatorem jest firma SHIPCON. Projekt z sektora Edukacja Dorosłych ERASMUS+ zakłada udział w intensywnym programie szkoleniowym oraz pozwala na integrację w międzynarodowym środowisku w wielu atrakcyjnych lokalizacjach. Warto dodać, że Anna Wodrowska przeprowadziła wyjątkowe zajęcia PILATES o wschodzie słońca dla grupy uczestniczącej w projekcie.

Zajęcia terenowe studentów Filii KSW w Grudziądzu

Dział Promocji KSW 23 lis , 2021 0 Comments
Pierwsza część zajęć odbyła się na terenie zajezdni tramwajowej w Bydgoszczy na ul Toruńskiej gdzie studenci mogli zobaczyć potencjał zaplecza technicznego związanego z utrzymaniem bieżącym i przygotowaniem wozów do eksploatacji. Następnie oglądali największą realizowaną dotychczas inwestycję w Bydgoszczy jaką jest budowa linii tramwajowej do dzielnicy Fordon.
W Fordonie szczegółowo zostały omówione i zaprezentowane możliwości pętli wraz z halą przeglądową, omówiono czynności wykonywane w ramach tej zajezdni. Na zakończenie studenci odwiedzili serce zajezdni Łoskoń w Fordonie jakim jest dyspozytornia mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje i na czym polega nowoczesny system zarządzania zajezdnią.
 

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022

Dział Promocji KSW 20 paź , 2021 0 Comments

JM Rektor dr inż. Adam Rejmak dokonał podsumowania działalności uczelni w minionym roku akademickim, a także podzielił się planami na nadchodzącą przyszłość.

Krótkiego podsumowania minionego roku a także planów na ten obecny dokonał także Prezes Włocławskiego Towarzystwa Naukowego dr Zbigniew Brenda.

Po akcie immatrykulacji, przyszli studenci, złożyli uroczyste ślubowanie, a po odśpiewaniu Gaudeamus Igitur, do nowych studentów zwróciła się Przedstawiciel Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Pani Dorota Orzelska.

Następnie wręczono medale oraz odznaczenia państwowe i resortowe.

Podczas inauguracji ogłoszono ranking jedenastu najlepszych absolwentów oraz Primus Inter Pares Kujawskiej Szkoły Wyższej w roku akademickim 2020/2021. W imieniu wyróżnionych studentów głos zabrała absolwentka kierunku pedagogika – Magdalena Dudra.

Po uroczystych wyróżnieniach głos zabrali zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP dr Joanna Borowiak, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Aneta Jędrzejewska oraz Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Sławomir Kopyść.

Po raz pierwszy w historii uczelni został odtworzony hymn KSW, którego autorem tekstu jest nasz wieloletni wykładowca dr Adam Żwirbla, a muzykę skomponował Robert Kwiatkowski.

Wykład Inauguracyjny pt. „Samorząd terytorialny w Polsce z perspektywy wyzwań ustrojowych i europejskich oraz ograniczeń finansowych” wygłosił Prezydent Miasta Włocławek dr Marek Wojtkowski.

Inaugurację zakończyło odśpiewanie Gaude Mater Polonia.

Dzień później, 17 października o godzinie 10.00 w Bazylice Katedralnej odbyła się Msza św. w intencji nowego roku akademickiego 2021/2022 w KSW we Włocławku.

Goście z Bozok University

Dział Promocji KSW 05 paź , 2021 0 Comments

W ramach podjętej współpracy pod patronatem programu ERASMUS+ gościliśmy w KSW we Włocławku przedstawicielki tureckiej uczelni Bozok University www.bozok.edu.tr. Uczelnia ta powstała w roku 2006, kształci obecnie ponad 20.000 studentów na 14 kierunkach. Panie dr Gokcen Aydin Akbuga i dr Canan Karadas wykładają przedmioty medyczne i rozwijają działalność właśnie utworzonego na ich uczelni Instytutu Zdrowia Publicznego. Turcja działa aktywnie w programie ERASMUS+ od roku 2005 jako kraj partnerski w ramach mobilności akademickiej.

Gala 15-lecia Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Dział Promocji KSW 27 wrz , 2021 0 Comments

23 września 2021 r. w Centrum Kultury „Browar B.” odbyła się Gala 15-lecia Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w wojwewództwie kujawsko-pomorskim. Podczas tej uroczystości Rektor KSW we Włocławku dr inż. Adam Rejmak oraz dr Ewa Podlewska Prorektor ds. nauczania i studentów PUZ we Włocławku podpisali umowy partnerskie o współpracy z PSSE. Ideą tego porozumienia są nowe możliwości w zakresie praktyk i staży studenckich kariery zawodowej dla absolwentów różnych kierunków, zwłaszcza inżynierskich.

Malta Inlingua we wrześniu

Dział Promocji KSW 15 wrz , 2021 0 Comments

Przedstawiciele KSW we Włocławku uczestniczą w tym tygodniu w intensywnym szkoleniu językowym na Malcie. Karolina Zalewska, Edyta Rozłonkowska i Adrian Jaroszewski realizują swój pobyt w renomowanej szkole INLINGUA, z którą uczelnia podjęła efektywną współpracę. To nie koniec szkoleń zagranicznych w ramach działań ERASMUS+ na ten rok – przed nami jeszcze wyjazdy na Sycylię oraz Cypr.

Edukacja Dorosłych – ERASMUS+

Dział Promocji KSW 10 wrz , 2021 0 Comments

W roku 2021 uczestnicy projektu szkolą się  na Cyprze, Sycylii oraz w  Chorwacji. Partnerem projektu jest renomowana cypryjska instytucja edukacyjna SHIPCON.

Projekt i jego realizacja oparty jest na Europejskim Planie Rozwoju KDUTW, który zakłada wzrost kompetencji kadry oraz aktywne działanie  nowoczesnego ośrodka  edukacji pozaformalnej. Poprzez udział w szkoleniach kadra podnosi swoje umiejętności językowe, zapoznaje się z nowymi technologiami w formie ICT oraz e-learning, a w kontekście nadania nowego wymiaru KDUTW szkoli się w zakresie codziennego zarządzania instytucją edukacyjną.

W załączeniu zdjęcia z pobytu ośmioosobowej grupy uczestników projektu-szkolenie English for Educators w Splicie (Chorwacja) realizowanego we wrześniu 2021.

Koordynatorem i autorem projektu z ramienia KSW we Włocławku jest Joanna Skiba.

KSW na obchodach Święta Powiatu Włocławskiego

Dział Promocji KSW 17 sie , 2021 0 Comments

Święto Powiatu w Kruszynie – nie mogło nas tam zabraknąć. Większość naszych studentów to mieszkańcy powiatu włocławskiego. Pracownicy KSW prezentowali ofertę edukacyjną naszej uczelni. Było nam również niezmiernie miło spotkać naszych absolwentów, którzy odwiedzali nasze stoisko i dzielili się z nami wspomnieniami.

Porozumienie KSW z Zespołem Szkół Kształcenia Rolniczego w kowalu

Dział Promocji KSW 25 cze , 2021 0 Comments

22 czerwca 2021 roku w KSW we Włocławku, Rektor dr inż. Adam Rejmak podpisał porozumienie z Dyrektorem Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego w Kowalu mgr Andrzejem Zdrojewskim.

Porozumienie dotyczy współpracy i koordynacji wspólnych działań do stałego podnoszenia poziomu nauczania, a także przygotowania uczniów na studia wyższe.

Szkolenie strzeleckie

Dział Promocji KSW 19 maj , 2021 0 Comments

Opiekę nad grupą sprawowali nauczyciele akademiccy Kujawskiej Szkoły Wyższej, Dyrektor Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie dr Krzysztof Grabowski oraz Dyrektor Centrum Systemów Bezpieczeństwa i Kształcenia Służb Mundurowych mgr Ireneusz Wieczorek. Pomimo deszczowej pogody uczestnicy szkolenia wykazali hart ducha i pełne zaangażowanie w szkolenie, co zaowocowało świetnymi wynikami w strzelaniu z pistoletu oraz broni długiej.

Dzięki współpracy z Lipnowskim Klubem Strzeleckim „VIS” szkolenie odbyło się pod okiem doświadczonych instruktorów strzelectwa, a także zaserwowano uczestnikom kiełbaskę z grilla oraz kawę i herbatę. Wszyscy biorący udział w szkoleniu otrzymali od gospodarza obiektu drobne upominki.

Dziękujemy władzom Lipnowskiego Klubu Strzeleckiego „VIS”, za wiosenny prezent i liczymy na dalsze wspólne przedsięwzięcia, które zacieśnią współpracę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content