Zarządzanie ochroną zdrowia

Dział Promocji KSW 18 maj , 2020 0 Comments

2 semestry

Celem studiów podyplomowych jest przygotowanie obecnej i przyszłej kadry menedżerskiej do efektywnego zarządzania podmiotami funkcjonującymi w ochronie zdrowia. Skutecznie kierować nimi mogą jedynie menedżerowie posiadający wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie m.in. funkcjonowania jednostek ochrony zdrowia, ich restrukturyzacji i przekształcania, wdrażania systemów jakości, zarządzania ryzykiem, zarządzania personelem, a także analizowania i prawidłowego odczytywania potrzeb rynku, które ulegają ciągłym zmianom wewnętrznym i zewnętrznym.

Pielęgniarstwo – 3-letnie

Dział Promocji KSW 07 maj , 2020 0 Comments

Kierunek Pielęgniarstwo oferuje kształcenie na studiach pierwszego stopnia (licencjackich) prowadzonych w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym).

Chcesz być najlepszy, pracuj z najlepszymi.

DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ PIELĘGNIARSTWO W KSW WE WŁOCŁAWKU?

Pragniesz zdobyć prestiżowy zawód, który zapewni Ci w przyszłości satysfakcjonującą pracę?

Czujesz, że Twoim powołaniem jest pomaganie innym?

Chcesz pracować w zespole, którego celem jest pomoc człowiekowi choremu w radzeniu sobie z chorobą, dbać o zdrowie i bezpieczeństwo innych, aktywnie zmieniać opiekę nad pacjentem?

wybierz zawód pielęgniarki.

Instytut Nauk o Zdrowiu Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku przygotuje Cię do zawodu na bardzo wysokim poziomie. Instytut Nauk o Zdrowiu jest kontynuatorem bogatej tradycji w zakresie kształcenia pielęgniarek we Włocławku. Zapoczątkowane ono zostało 52 lata temu – w 1961 roku. Zawód pielęgniarki czerpie z historii i tradycji, dostosowując się do wymogów współczesności. Osoby je wykonujące identyfikują się z profesją, cechują się odpowiedzialnością, wrażliwością, troską o dobro drugiego człowieka. Pielęgniarstwo jest obecne na wszystkich polskich akademiach i uniwersytetach medycznych, a pielęgniarki stanowią najliczniejszą grupę zawodową służby zdrowia na świecie. Studia pielęgniarskie są dwustopniowe. Można poprzestać na licencjacie uzyskując tytuł licencjata pielęgniarstwa lub kontynuować studia drugiego stopnia. Już po ukończeniu studiów licencjackich – można podjąć pracę w zawodzie. Po ukończeniu studiów magisterskich uzyskuje się tytuł magistra pielęgniarstwa. Kształcenie odbywa się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Zapotrzebowanie na zatrudnienie pielęgniarek jest bardzo duże. Ponadto wiele osób decyduje się na wyjazd za granicę.

Pielęgniarstwo należy do zawodów zaufania publicznego, toteż kandydat do tego zawodu powinien cechować się łatwością w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych, życzliwością oraz zrozumieniem problemów osób, których obejmuje opieką. Liczy się odpowiedzialność, wrażliwość na ludzkie cierpienie, odporność na stres, zdolność do podejmowania właściwych decyzji, często w trudnych sytuacjach. Poza specjalistyczną wiedzą z zakresu pielęgniarstwa, niezbędna jest wiedza z obszaru nauk medycznych i społecznych. Pielęgniarstwo jest tym kierunkiem, który rozwija wszechstronnie, dzięki czemu absolwenci mogą wykazać się licznymi kompetencjami.

Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku jest jedną z niewielu Uczelni niemedycznych, która Decyzją Nr 38/V/2021uzyskała akredytację dla kierunku kształcenia Pielęgniarstwo na okres 3 lat wydaną przez Ministra Zdrowia oraz posiada pozytywną ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej, która to oznacza potwierdzenie wysokiej jakości kształcenia oraz właściwych warunków do studiowania na tym kierunku studiów.

Skip to content