Lektoraty języków obcych – sesja zimowa

Dział Promocji KSW 12 gru , 2019 0 Comments

Wraz z dostępem do platformy www.lerni.us uzyskaliście Państwo dostęp do nauki pięciu języków nowożytnych.

W semestrze zimowym  obowiązuje  Państwa realizacja minimum 80% kursu (w ramach uzgodnionego z danym kierunkiem poziomu) w celu zdobycia certyfikatu w systemie. Certyfikaty dostarczane są do Studium Języków Obcych lub do Dziekanatów do dnia 26.stycznia 2020 przez starostów.

Osoby, które nie zdobędą tego dokumentu zobowiązane będą do pisania testu w trybie online w trakcie sesji zimowej 2019/2020.

Uwaga stypendyści!

Dział Promocji KSW 27 wrz , 2019 0 Comments

Dochód na 1 osobę w rodzinie studenta na semestr zimowy roku akademickiego 2019/2020 wynosi 1.000 zł netto.

Procedurą przyjmowania wniosków o pomoc materialną, zajmuje się Dział Dydaktyki, pok. 05, parter, Collegium Novum KSW od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00 oraz w każdą sobotę zjazdową w godz. od 8.00 do 14.00.

Zapraszamy do zapoznania się ze stosownymi Zarządzeniami Rektora www. ksw.wloclawek.pl/ w zakładce „system stypendialny”

Uwaga stypendyści!

Dział Promocji KSW 12 lut , 2019 0 Comments

Decyzje o przyznaniu stypendiów na semestr letni 2018/2019 , będą wydawane w Dziale Dydaktyki na przełomie marca i kwietnia br., po otrzymaniu pisemnej decyzji o dotacji na 2019 rok z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Program ERASMUS+ dla studentów 2018/2019

Dział Promocji KSW 08 lis , 2018 0 Comments

 

Zainteresowani proszeni są o kontakt z koordynatorem ERASMUS+, Joanną Skibą international@ksw.wloclawek.pl

Więcej o programie http://erasmusplus.org.pl/szkolnictwo-wyzsze/

Uczelnie partnerskie:

  • Tampere University of Applied Sciences,
  • Finlandia (kierunki pielęgniarstwo, fizjoterapia) Instituto Superior de Administracao e Linguas,
  • Madera-Portugalia (ekonomia, administracja, języki obce) Universitat Politecnica de Valencia,
  • Hiszpania (budownictwo) Klaipeda State University of Applied Sciences,
  • Litwa (ekonomia, administracja, pielęgniarstwo, fizjoterapia) College of Management, Trade and Marketing,
  • Bułgaria (ekonomia, administracja) Tallin Health Care College,
  • Estonia (pielęgniarstwo, fizjoterapia) University College Syddanmark,
  • Dania (pedagogika) Vasil Levski National Military University,
  • Bułgaria (bezpieczeństwo narodowe, pedagogika, transport)

Program „Przyprowadź na studia”

Dział Promocji KSW 24 maj , 2018 0 Comments

1) obniżone o 30% czesne dla studentów, którzy pozyskają jedną osobę na I rok studiów pierwszego lub drugiego stopnia,

2) obniżone do 50% czesne dla studentów, którzy pozyskają dwie osoby na I rok studiów pierwszego lub drugiego stopnia,

3) w przypadku pozyskania każdej następnej osoby czesne obniżone o kolejne 10% dla studentów, którzy pozyskają co najmniej trzy osoby na I rok studiów pierwszego lub drugiego stopnia (łączna kwota zniżek nie może przekroczyć kwoty czesnego za rok akademicki 2018/2019).

Zapoznajcie się koniecznie z treścią Zarządzenia Rektora i Instrukcją wdrażania Pakietów promocyjnych

Szczegółowe informacje o Programie „Przyprowadź na studia” – Dział Dydaktyki, ul. Okrzei 94, pok. nr 5, tel. tel. 660-714-516
dzialdydaktyki@ksw.wloclawek.pl

Zarządzenie Rektora nr 22/2018
Karta rekomendacji

 

Praktyki zagraniczne dla studentów w ramach ERASMUS+

Dział Promocji KSW 05 sty , 2018 0 Comments

Minimalny okres pobytu na praktyce wynosi 2 miesiące a maksymalny 12 miesięcy. Uczestnik zakwalifikowany na wyjazd na praktykę zawodową w Programie ERASMUS+ musi spełniać następujące kryteria formalne: a) w czasie całego pobytu w instytucji przyjmującej na praktykę zawodową musi być zarejestrowany jako student studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich, lub trzeciego stopnia studiów, lub być absolwentem bezpośrednio po ukończeniu stopnia studiów (do 12 miesięcy od daty ukończenia studiów); b) w momencie wyjazdu student musi mieć zaliczony przynajmniej pierwszy rok studiów pierwszego stopnia (nie dotyczy absolwentów); c) w trakcie wyjazdu nie może przebywać na urlopie dziekańskim ani być inaczej urlopowany (nie dotyczy absolwentów).

Praktyka powinna być związana z dziedziną, jaką się studiuje. Kraje programu biorące udział w projekcie: kraje członkowskie UE, Islandia, Lichtenstein i Norwegia,Turcja, Macedonia. Praktykę można odbyć w: w przedsiębiorstwie/firmie, placówce naukowo-badawczej, organizacji non-profit lub w innej instytucji (muzeum, bibliotece, szpitalu itp.)

W trakcie pobytu student otrzymuje stypendium (400-600 euro miesięcznie)

Aktualna oferta praktyk zagranicznych:

https://erasmusintern.org/ 

Więcej informacji- Koordynator Programu ERASMUS+ Joanna Skiba, tel. 660
719 054, international@ksw.wloclawek.pl 

VIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości

Dział Promocji KSW 15 lis , 2017 0 Comments

[fblike]

Festiwal jest wspólnym przedsięwzięciem środowiska naukowego, kulturalnego oraz gospodarczego Włocławka i regionu. Tegoroczna włocławska VIII edycja Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości odbędzie się w dniach 21 – 25 listopada. Rozpoczniemy Festiwal 21 listopada o godz.11.00 wykładem otwartym znanego polskiego psychologa, wydawcy i przedsiębiorcy Jacka Santorskiego pt. Otwarty umysł czy skąpstwo poznawcze? Jak żyć w świecie mitów, stereotypów, nietolerancji na różnorodność? Uroczysta inauguracja odbędzie się w Sali widowiskowej Teatru Impresaryjnego we Włocławku przy ul. Wojska Polskiego 13.

19 organizatorów przygotowało ponad 80 różnych propozycji – wykładów, warsztatów, prezentacji i konkursów z wielu dziedzin nauk: społecznych, humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz technicznych.
Zapowiada się wiele ciekawych wydarzeń. Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości adresowany jest do różnych grup wiekowych. Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp wolny.
Patronat honorowy nad Festiwale objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Włocławek, Prezydent Grudziądza i Burmistrz Miasta Rypin.
W gronie głównych organizatorów i pomysłodawców Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości jest Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku. Uczelnia organizuje też wyjazdowe edycje Festiwalu w Grudziądzu i w Rypinie.
Więcej na www.festiwal.wloclawek.pl i na Facebooku

Zaproszenie na inaugurację VIII FNKiP

Program VIII FNKiP

mniswVIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości – zadanie finansowane w ramach
umowy 951/P-DUN/2017 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Inauguracja nowego roku akademickiego na Wydziale Zamiejscowym KSW w Grudziądzu

Dział Promocji KSW 08 lis , 2017 0 Comments

Rektor wręczył nagrodę z programu „Złota dziesiątka”, którą otrzymał Pan Piotr Maciej Bezkorowajny. Specjalne wyróżnienie z rąk Rektora otrzymał Pan mgr inż. Artur Mach – Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Grudziądzu, za wsparcie w procesie edukacyjnym studentów. Inauguracja nowego roku akademickiego połączona była z uroczystym wręczeniem dyplomów absolwentom studiów inżynierskich na kierunku inżynieria techniczno-informatyczna. Uroczystość prowadził Dziekan Wydziału Mechanicznego KSW w Grudziądzu dr inż. Michał Sójka.

Zdjęcia: Andrzej Domżalski

Skip to content