Promocja książki o Stanisławie Zagajewskim

Dział Promocji KSW 15 maj , 2019 0 Comments

Publikację wydało Włocławskie Towarzystwo Naukowe i jest ona pokłosiem pracy doktorskiej obronionej przez badaczkę na UMK w Toruniu. Na spotkaniu dyskutowano szeroko o psychologicznych aspektach twórczości artysty, a autorka książki opowiadała o pracy nad publikacją i osobistej fascynacji Stanisławem Zagajewskim.

Imprezy biblioteczne

iP-m5T 05 lut , 2019 0 Comments

Warsztaty psychologiczno – pedagogiczne w Bibliotece

Dział Promocji KSW 27 lis , 2017 0 Comments

Warsztaty poprowadzili specjaliści z zakresu pedagogiki i psychologii – dr Tomasz Borowiak z Akademickiego Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej przy Kujawskiej Szkole Wyższej oraz mgr Elżbieta Sobczak-Nęcka pracująca na co dzień w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej we Włocławku.
Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży i zgromadziły dwie grupy uczniów z Gimnazjum im. P.Tylickiego z Kowala.

Teatr „Światło” w Bibliotece Głównej

Dział Promocji KSW 15 maj , 2015 0 Comments

[fblike]

Młodzi aktorzy zaprezentowali spektakl słowno-muzyczny pt.” Świat – kombinat” oparty na tekstach poetyckich T. Różewicza i W. Szymborskiej oraz muzyce zespołu Republika. Tematem przewodnim przedstawienia było osamotnienie współczesnego człowieka, życie w ciągłym pośpiechu oraz brak głębszych uczuć w społeczeństwie.
Zebrana publiczność – nauczyciele i uczniowie Gimnazjum im. P. Tylickiego w Kowalu, długo i na stojąco oklaskiwała aktorów. Spektakl był bardzo dynamiczny i ogromnie podobał się zebranym.
Teatr „Światło”, działający od 9 lat, ma na swoim koncie sukcesy w wielu konkursach małych form teatralnych oraz festiwalach teatrów profilaktycznych. Opiekunem młodych aktorów jest p. Elżbieta Kamińska – nauczycielka j. polskiego w II LO.

 

„Kobiecość, męskość – galeria charakterów” – warsztaty w Bibliotece

Dział Promocji KSW 15 maj , 2015 0 Comments

[fblike]

Gospodarzem była Biblioteka Główna, a osobą prowadzącą p. Elżbieta Sobczak-Nęcka – psycholog z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej we Włocławku. Głównym celem warsztatów było uświadomienie gimnazjalistom różnic w rozwoju psychoseksualnym dziewcząt i chłopców oraz uwrażliwienie na potrzebę szacunku dla odrębności płciowej drugiej osoby. Spotkanie miało charakter aktywizujący. Zaproszona młodzież z Gimnazjum im. P. Tylickiego w Kowalu pracowała w grupach.

Skip to content