Bezpieczeństwo narodowe

iP-m5T 13 sty , 2019 0 Comments

Dziekan Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie

Dyżury:

– wtorek – 09.00-12.00
– czwartek – 09.00-12.00

 

Dyżury nauczycieli akademickich odbywają się podczas zjazdów sobotnio-niedzielnych.

Bezpieczeństwo i higiena pracy

iP-m5T 13 sty , 2019 0 Comments

Dziekan Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie 

Dyżury:

– wtorek – 09.00-12.00
– czwartek – 09.00-12.00

 

Dyżury nauczycieli akademickich odbywają się podczas zjazdów sobotnio-niedzielnych.

Bezpieczeństwo narodowe – NOWY TARG

iP-m5T 04 lis , 2018 0 Comments

Na kierunku Bezpieczeństwo narodowe prowadzone są studia pierwszego stopnia w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym) o profilu praktycznym.

Polska Komisja Akredytacyjna z uchwale nr 481/2015 z dnia 25 czerwca 2015 r. pozytywnie zaopiniowała wniosek naszej Uczelni o nadanie Filii w Nowym Targu uprawnienia do prowadzenia kierunku Bezpieczeństwo narodowe – studia I stopnia o profilu praktycznym. Komisja pozytywnie zaopiniowała przedstawioną przez Uczelnię koncepcję i program kształcenia, w szczególności efekty kształcenia i sposób ich weryfikacji, minimum kadrowe oraz bazę dydaktyczną, w tym bibliotekę oraz wewnętrzny system zapewniania jakości kształcenia.

Studenci Filii w Nowym Targu kształceni będą przez wysoko wyspecjalizowaną kadrę dydaktyczną wywodzącą się m.in. z Akademii Obrony Narodowej, ośrodków akademickich z Krakowa oraz miejscowych pracowników naukowych.

 

Absolwent studiów pierwszego stopnia kierunku Bezpieczeństwo narodowe posiadać będzie interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk społecznych, w tym w szczególności stosunków międzynarodowych, administracji, politologii, prawa, zarządzania i strategii, nauk wojskowych, a także historii, geografii, filozofii, języków obcych. etc. Zdobyta wiedza będzie potrzebna do poznania i analizowania najważniejszych zagrożeń występujących we współczesnym świecie zarówno w skali lokalnej, jak również narodowej, regionalnej i globalnej. Absolwent będzie znał aspekty prawne, procedury bezpieczeństwa oraz zarządzania kryzysowego na różnych poziomach, z uwzględnieniem planowania i koordynacji działań w sytuacjach kryzysowych. Ważnym elementem kształcenia będą praktyki, a także zdobywanie umiejętności pracy zespołowej. Absolwenci zostaną wyposażeni w wiedzę i umiejętności praktyczne pozwalające im na samodzielną lub zespołową pracę zawodową po ukończeniu studiów. Przygotowany będzie do pracy w strukturach administracji publicznej, organizacjach zajmujących się bezpieczeństwem obywateli i podmiotów gospodarczych, w zespołach reagowania kryzysowego, w wojsku, w policji, w straży pożarnej, w służbie więziennej i w innych służbach mundurowych i dyspozycyjnych.

Skip to content