Zeszyty Naukowe

Zeszyty Naukowe WSHE, t. XXXIV, seria C: Nauki Pedagogiczne, z. 11: „Szkoła wyższa w Polsce i na Ukrainie wobec współczesnych wyzwań europejskich”

Pod redakcją: Zygmunt Wiatrowski, Olena Bida

ISSN: 1507-7403

Włocławek 2012

Format: B5

Stron: 222

Cena: 12,00 zł | Zamów

Tom powstał w ramach bogatego programu współpracy Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku i Narodowego Uniwersytetu im. Bohdana Chmielnickiego w Czerkasach. Opracowania autorskie prezentowane są w językach ojczystych partnerów wydawnictwa.

Przedstawiony polskim i ukraińskim czytelnikom zbiór monotematyczny ma przybliżyć współczesną problematykę szkoły wyższej i edukacji na poziomie wyższym, oraz wywołać daleko idącą refleksję nie tylko w zaakcentowanych środowiskach akademickich.

Zamiarem i nadzieją redaktorów zbioru jest to, że rozpoczęta w ten sposób praktyka współpracy partnerskiej zachęci nauczycieli akademickich, a szczególnie pedagogów do pogłębionego rozpoznawania i uprawiania owej coraz bardziej złożonej, ale i interesującej problematyki edukacji narodowej, unijnej i światowej XXI wieku.

Zbiór opracowań składa się z dwóch części — polskiej (skupiającej dwanaście artykułów) i ukraińskiej (osiem artykułów). Opracowania polskie mają wymowę raczej ogólną, natomiast ukraińskie mają wymiar skonkretyzowany.

Można przyjąć, że tak skonstruowany zbiór dobrze ilustruje problem szkoły wyższej w obu krajach partnerskich w pierwszej dekadzie XXI wieku.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709