Wydawnictwa zwarte

Wiedza w służbie dobra człowieka

Pod redakcją: ks. Mariana Włosińskiego

ISBN: 978-83-61609-09-4

Włocławek 2010

Format: B5

Stron: 308

Nakład wyczerpany

Tematyka publikacji poświęcona jest wpływowi różnych nurtów myślenia na stan współczesnej wiedzy w służbie człowieka. Składa się na nią 21 artykułów autorów z Polski i Słowacji..
Cała gama podstawowych wartości, które przypominał Jan Paweł II znalazła się fundamentem rozważań w opracowaniach: J. Biel’aka, J. Jaraba, M. Suraba, S. Vojtka i M. Włosińskiego. Ścisłe więzi między rozumem i wiarą widać w opracowaniach teologiczno-filozoficznych B. Degórskiego, S. Vragasa i L. Stancka.
Młodzi ludzie są szczególnie uwrażliwieni na wzorce osobowe i poszukują autorytetów, na których mogliby się wzorować. Patrzenie młodego człowieka jest przeważnie mocno idealistyczne. Istnieje konieczność, aby ów idealizm odpowiednio ukształtować. Temu służy pedagogiczna wiedza na polu wychowawczym i w ogóle ściśle ekonomicznym, co podejmują w opracowaniach: I. Pyrzyk, S. Kunikowski, M. Stefański. Artykuł M. Olech-Kloneckiej ukazuje cenny dorobek centrów kształcenia na odległość na wsi. Problemom edukacji intelektualnej i dydaktycznej poświęcone są opracowania: K. Kotradyovej, S. Łabendowicza, T. Olejniczaka i M. Olejniczaka.
Strzeżenie i realizowanie wartości wprowadza ład i utwierdza porządek wiedzy w człowieku, który ją spełnia: utwierdza także porządek w tej dziedzinie życia, w której dane wartości się konstytuują. W konsekwencji można dokonywać podziału wartości, a nawet je hierarchizować na horyzoncie wielopłaszczyznowej wiedzy, czego dowodem jest niniejsze zbiorowe dzieło. Autorzy kolejnych opracowań dają temu wyraz i potwierdzenie.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709