Wydawnictwa zwarte

Pedagogiczna i etyczna odpowiedzialność

Autor: ks. Marian Włosiński

ISBN: 978-83-88500-97-8

Włocławek 2008

Format: B5

Stron: 174

Nakład wyczerpany

Publikacja dwujęzyczna, przygotowana w językach polskim i słowackim.  W części pierwszej zatytułowanej W świetle wartości, Autor omawia wybrane aspekty współczesności: Etos współczesnej historii Polski w kontekście pontyfikatu Jana Pawła II, Godność człowieka i narodu u podstaw współczesnego patriotyzmu polskiego, Pedagogiczne i etyczne wartości Biblii źródłem przepowiadania, Przesłanie teologiczne i profetyczne sanktuarium jasnogórskiego w dziele ewangelizacji w nauczaniu Jana Pawła II, Tendencja satanistyczna w kulturze współczesnej.
Część druga, przez pryzmat odpowiedzialności, przedstawia m.in. następujące zagadnienia: Słowo ‘duszpasterz’ ewangeliczny ma swój rodowód, Europa jutra, Oczyszczenie w prawdzie pedagogicznym znakiem dobrej woli.
Te dwie kategorie — wartość i odpowiedzialność — będące podstawą edukacji są fundamentalne dla upowszechniania norm i wzorców wychowawczych, przygotowują ludzi do samodzielnego, odpowiedzialnego pełnienia ról społecznych i życia osobistego, rodzinnego, zawodowego, obywatelskiego. Etyczny i pedagogiczny wymiar wartości i odpowiedzialności przejawia się także we wskazywaniu kierunków drogi, ułatwiających odnalezienie sensu, a co za tym idzie, radości życia i działania.

 

 

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709