Wydawnictwa zwarte

Nowoczesne spojrzenie na opiekę, leczenie i rewitalizację osób w podeszłym wieku

Pod redakcją: Beata Małecka, Wioletta Wojciechowska, Marek Zieliński

ISBN: 978-86-61609-85-8

Włocławek 2020

Format: B5

Stron: 151

Cena: 22,00 | Zamów

Ukazała się publikacja poświęcona konferencji zaplanowanej na 14 maja 2020 roku pt.: „Nowoczesne spojrzenie na opiekę, leczenie i rewitalizację  osób  w wieku podeszłym”, która    niestety z powodu sytuacji epidemiologicznej  została odwołana.  Publikacja w pewnej części odzwierciedla ramowy program konferencji. Przeznaczona została dla szerokiego grona odbiorców uprawiających zawody medyczne  oraz  wchodzące w skład zespołów interdyscyplinarnych.

 Publikacja została podzielona na dwie części. Pierwszą rozpoczyna praca dotycząca nanomedycyny,  która  jest spojrzeniem przyszłościowym w medycynie. Druga omawia  proces starzenia się organizmu człowieka   uwzględniając możliwości  opóźniania tego procesu. Kolejna opisuje  problem opieki rodzinnej nad osobami starszymi. Dalsze rozważania  dotyczącą  rehabilitacji chorych po udarze mózgu, a także  opisują   problemy godnego starzenia się człowieka. Omówiono także specyfikę żywienie seniorów oraz podkreślono wartość terapii zajęciowej.

Druga część zawiera  prace empiryczne. Pierwsza dotyczy  skutków przebytego  zapalenia płuc u seniorów nie objętych profilaktyką pneumokokową. W kolejnych artykułach przedstawiono deficyt wiedzy opiekunów nieformalnych na temat zespołów otępiennych.  Przeanalizowano także wieloaspektowość problemów występujących  u  seniorów przebywających w domach pomocy społecznej.

Autorzy publikacji wyrażają nadzieję, że zawarta w niej tematyka  stanie się inspiracją do pogłębienia i nowego spojrzenia na obszar tak ważny we współczesnym świecie, bo dotyczący zagadnień związanych z funkcjonowaniem osób w wieku podeszłym.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709