mgr Ida Greszkiewicz

iP-m5T 04 lis , 2018 0 Comments

w 2004 roku ukończyłam studia w ówczesnej Wyższej Szkole Humanistyczno- Ekonomicznej we Włocławku (obecnie Kujawska Szkoła Wyższa) na Wydziale Nauk Pedagogicznych. Jako studentka byłam solistką chóru studenckiego, należałam do Koła Naukowego Uczelni, byłam członkiem Rady Studenckiej – miło wspomnieć tamte czasy. Po ukończeniu studiów zdobywałam doświadczenie zawodowe, pracując m.in. jako referent do spraw organizacji szkoleń, pracownik społeczny w Hamburgu czy doradca w Powiatowym Urzędzie Pracy. Aktualnie pracuję w wyjątkowej placówce – Ośrodku Wspierania Rozwoju Neuromind, w którym pełnię funkcję menadżera. Poznaję nowych ludzi, podróżuję, rozwijam się, również zawodowo, a przede wszystkim kocham to, co robię – pomagam innym. Studia w KSW otworzyły mi drogę do fajnego – nie tylko zawodowego – życia.

Barbara Różańska

iP-m5T 04 lis , 2018 0 Comments

Ukończenie studiów pozwoliło mi na znalezienie pracy w roli pracownika socjalnego. Na Uczelni jest korzystny system stypendialny, co pomogło mi ukończyć studia pierwszego stopnia oraz studiować równolegle na dwóch kierunkach. Na Uczelni panuje pozytywna atmosfera oraz wzajemna życzliwość studencka. Studiowanie ułatwia także dobrze wyposażona biblioteka uczelniana. Wbrew stereotypowym opiniom, pracownicy dziekanatów są życzliwi i otwarci na potrzeby studentów. W mojej opinii studia w KSW dają ciekawe perspektywy, wiele zależy jednak od chęci i motywacji studentów

Pielęgniarstwo

iP-m5T 04 lis , 2018 0 Comments

Bonus dla naszych Absolwentów!

Absolwenci KSW rozpoczynający studia II stopnia (magisterskie) w roku akademickim 2022/2023 będą mieli obniżone o 10% czesne na I roku studiów


Kierunek Pielęgniarstwo oferuje kształcenie na studiach drugiego stopnia stopnia (magisterskie) prowadzonych w trybie niestacjonarnym (zaocznym ).

Chcesz być najlepszy, pracuj z najlepszymi.

DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ PIELĘGNIARSTWO W KSW WE WŁOCŁAWKU?

Instytut Nauk o Zdrowiu Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku przygotuje Cię do zawodu na bardzo wysokim poziomie. Instytut Nauk o Zdrowiu jest kontynuatorem bogatej tradycji w zakresie kształcenia pielęgniarek we Włocławku. Zapoczątkowane ono zostało 52 lata temu – w 1961 roku. Zawód pielęgniarki czerpie z historii i tradycji, dostosowując się do wymogów współczesności. Osoby je wykonujące identyfikują się z profesją, cechują się odpowiedzialnością, wrażliwością, troską o dobro drugiego człowieka. Pielęgniarstwo jest obecne na wszystkich polskich akademiach i uniwersytetach medycznych, a pielęgniarki stanowią najliczniejszą grupę zawodową służby zdrowia na świecie. Studia pielęgniarskie są dwustopniowe. Można poprzestać na licencjacie uzyskując tytuł licencjata pielęgniarstwa lub kontynuować studia drugiego stopnia. Już po ukończeniu studiów licencjackich – można podjąć pracę w zawodzie. Po ukończeniu studiów magisterskich uzyskuje się tytuł magistra pielęgniarstwa. Kształcenie odbywa się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Zapotrzebowanie na zatrudnienie pielęgniarek jest bardzo duże. Ponadto wiele osób decyduje się na wyjazd za granicę.

Pielęgniarstwo należy do zawodów zaufania publicznego, toteż kandydat do tego zawodu powinien cechować się łatwością w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych, życzliwością oraz zrozumieniem problemów osób, których obejmuje opieką. Liczy się odpowiedzialność, wrażliwość na ludzkie cierpienie, odporność na stres, zdolność do podejmowania właściwych decyzji, często w trudnych sytuacjach. Poza specjalistyczną wiedzą z zakresu pielęgniarstwa, niezbędna jest wiedza z obszaru nauk medycznych i społecznych. Pielęgniarstwo jest tym kierunkiem, który rozwija wszechstronnie, dzięki czemu absolwenci mogą wykazać się licznymi kompetencjami.

Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku jest jedną z niewielu Uczelni niemedycznych, która Decyzją Nr 38/V/2021uzyskała akredytację dla kierunku kształcenia Pielęgniarstwo na okres 3 lat wydaną przez Ministra Zdrowia oraz posiada pozytywną ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej, która to oznacza potwierdzenie wysokiej jakości kształcenia oraz właściwych warunków do studiowania na tym kierunku studiów.

Bezpieczeństwo narodowe

iP-m5T 04 lis , 2018 0 Comments

Bonus dla naszych Absolwentów!

Absolwenci KSW rozpoczynający studia II stopnia (magisterskie) w roku akademickim 2023/2024 będą mieli obniżone o 10% czesne na I roku studiów


Na kierunku Bezpieczeństwo narodowe prowadzone są studia drugiego stopnia (magisterskie) w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym). Absolwent otrzymuje tytuł zawodowy magistra.

Uchwałą Nr 125/2022 Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 10 marca 2022 r. kierunek Bezpieczeństwo narodowe uzyskał pozytywną ocenę jakości kształcenia. Zgodnie z opinią Polskiej Komisji Akredytacyjnej, kierunek Bezpieczeństwo narodowe spełnia wymagania kadrowe, programowe, w tym dotyczące osiąganych efektów uczenia się oraz organizacyjne do prowadzenia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe studiów drugiego stopnia. Poziom prowadzonego kształcenia odpowiada przyjętym kryteriom jakościowym w stopniu pozwalającym na wydanie oceny pozytywnej.

 

Studia II stopnia – magisterskie

iP-m5T 22 paź , 2018 0 Comments

Nabór na studia drugiego stopnia jest prowadzony od 1 czerwca do 30 września – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Bezpieczeństwo narodowe

2-letnie studia stacjonarne i niestacjonarne o profilu praktycznym ze specjalnościami:

  • Cyberbezpieczeństwo
  • Zarządzanie i administrowanie systemem bezpieczeństwa wewnętrznego państwa
  • Zarządzanie kryzysowe i ochrona infrastruktury krytycznej

Pedagogika

2-letnie studia stacjonarne i niestacjonarne o profilu praktycznym ze specjalnościami:

  • Animacja społeczno-kulturowa z terapią
  • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną
  • Pedagogika rewalidacyjna z pomocą psychopedagogiczną
  • Resocjalizacja dorosłych

Pedagogika

Dla absolwentów studiów licencjackich i inżynierskich kierunków 

  • Animacja społeczno-kulturowa z terapią
  • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną
  • Pedagogika rewalidacyjna z pomocą psychopedagogiczną
  • Resocjalizacja dorosłych

Pielęgniarstwo

Studia niestacjonarne drugiego stopnia dla kandydatów posiadających dyplom licencjata pielegniarstwa

 

Pedagogika

iP-m5T 25 wrz , 2018 0 Comments

Bonus dla naszych Absolwentów!

Absolwenci KSW rozpoczynający studia II stopnia (magisterskie) w roku akademickim 2023/2024 będą mieli obniżone o 10% czesne na I roku studiów



Na kierunku Pedagogika prowadzone są studia drugiego stopnia (magisterskie) w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym). Absolwent otrzymuje tytuł zawodowy magistra.

Pedagogika to najstarszy kierunek Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku o ugruntowanej i wysoko cenionej pozycji.
W roku 2010 Pedagogika po raz drugi poddana była ocenie Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Kierunek ten ponownie otrzymał ocenę pozytywną, co potwierdza jakość prowadzonego kształcenia oraz warunki studiowania.
Program kształcenia na kierunku Pedagogika oparty został na sprawdzonych przez wiele lat wzorach dydaktycznych, z uwzględnieniem lokalnych potrzeb i trendów na rynku pracy.
Jakość kształcenia zapewnia profesjonalna i legitymująca się znaczącym dorobkiem naukowym kadra wykładowców. Wielu z nich to doświadczeni praktycy, związani zawodowo z problematyką edukacji i kształcenia pedagogicznego.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 sierpnia 2022 r. zmieniającym  rozporządzenie w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli  (Dz. U. z 2022 r. poz. 1769) kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela pedagoga specjalnego w przedszkolach i szkołach będzie posiadała osoba, która ukończyła:

  • jednolite studia magisterskie lub studia pierwszego lub drugiego stopnia, w zakresie pedagogiki specjalnej, i posiada przygotowanie pedagogiczne, lub
  • jednolite studia magisterskie lub studia pierwszego i drugiego stopnia, w zakresie pedagogiki, i posiada przygotowanie pedagogiczne, a ponadto ukończyła kurs kwalifikacyjny lub studia podyplomowe w zakresie pedagogiki specjalnej lub w zakresie edukacji włączającej.

Pod pojęciem pedagogiki specjalnej mieszczą się następujące kierunki studiów/ specjalizacji:

1.    Rewalidacja (niegdysiejsza nazwa „pedagogiki specjalnej”);
2.    Resocjalizacja;
3.    Surdopedagogika;
4.    Tyflopedagogika;
5.    Oligofrenopedagogika;
6.    Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu;
7.    Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną;
8.    Pedagogika resocjalizacyjna;
9.    Pedagogika zdolnych i uzdolnionych;
10.  Logopedia tylko jeśli są to studia pięcioletnie, dające tytuł magistra pedagogiki specjalnej ze specjalnością logopedia;
11.  Pedagogika korekcyjna.

Skip to content