Teatr „Skene”

Dział Promocji KSW 14 gru , 2022 0 Comments

13 grudnia 2022″ studenci KNP „Persona” zorganizowali dla uczniów klasy II A ZNPO w Kąkowej Woli wyjazd na 89 premierę Teatru Skene ” Księżniczka na ziarnku grochu” i „Nowe szaty cesarza”.

Andrzejki w Rużu

Dział Promocji KSW 14 gru , 2022 0 Comments

29 listopada 2022r. studentki Koła Naukowego Pedagogów „Persona” zorganizowały zabawy Andrzejkowe dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rużu. Uczniowie zapoznali się z historią wieczoru andrzejkowego,  zwyczajami i wróżbami andrzejkowymi, a przede wszystkim bawiły się w grupie. Efekty naszej pracy widać na twarzach uczestników.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dział Promocji KSW 21 lis , 2022 0 Comments

Koło Naukowe Pedagogów „Persona” włączyło się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Przesłanie dla dzieci z Klubu Dziecięcego Chatka Puchatka z Bądkowa przygotowali m.in. uczniowie klasy II A ZNPO z Kąkowej Woli, Niepublicznego Przedszkola Akademia Przedszkolaka w Wielgiem oraz uczniowie SP w Rużu.

Link do profilu Facebook Klubu Dziecięcego „Chatka Puchatka” 

 

 

Nabór na studia podyplomowe z zakresu pedagogiki specjalnej

Dział Promocji KSW 02 wrz , 2022 0 Comments
W porozumieniu z Uczelnią Korczaka w Warszawie prowadzimy nabór na studia podyplomowe z zakresu pedagogiki specjalnej na kierunkach:
Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną
Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową (Surdopedagogika)
Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową (Tyflopedagogika)
Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
 
 

„Psychopaci są wśród nas” wykład prof. dr. hab. Daniela Boduszka

Dział Promocji KSW 09 sie , 2022 0 Comments

8 sierpnia 2022 r. na zaproszenie opiekuna oraz studentów z Koła Naukowego Pedagogów „Persona”, działającego w Instytucie Pedagogiki KSW we Włocławku, wykład „Psychopaci są wśród nas” wygłosił prof. dr hab. Daniel Boduszek. Prof. Daniel Boduszek – polsko-brytyjski psycholog kryminalny specjalizujący się w obszarze psychopatii, zaburzeń osobowości, identyfikacji społecznej wśród grup przestępczych (criminal social identity). Doktorat (PhD) z psychologii kryminalnej uzyskał na University of Ulster (Wielka Brytania) w 2013 r., habilitację z psychologii na Uniwersytecie SWPS (Polska) w 2015 r., profesurę z psychologii kryminalnej na University of Huddersfield (Wielka Brytania) w 2016 r. oraz tytuł naukowy profesora zwyczajnego nadany przez Prezydenta RP w 2021 r. Wykład odbył się w Brzeskim Centrum Kultury i Historii „ Wahadło”

Materiał video z wydarzenia KLIKNIJ

VII Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa

Dział Promocji KSW 27 kw. , 2022 0 Comments

21 kwietnia 2022 r. w Zakładzie Aktywności Zawodowej we Włocławku odbyła się VII Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa z udziałem gości zagranicznych „Aktywność naukowa i społeczno-kulturowo-sportowa studentów”, której organizatorem było Koło Naukowe Pedagogów „Persona”  (opiekun dr Urszula Kempińska), przy współpracy z Zakładem Aktywności Zawodowej we Włocławku. W konferencji wzięli udział  studenci z czterech polskich uczelni (Katedra Pracy Socjalnej UMK Toruń, SWPS Sopot, Wydział Mechaniki i Budowy Maszyn PUZ Ciechanów, Instytut Pedagogiki i Instytut Nauk o Zdrowiu KSW we Włocławku) oraz student z Department of Professional Education Kyiv National University of Construction and Architecture, a także uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu. Wykład inauguracyjny pt. „Doświadczenie relacji pedagog/nauczyciel – uczeń jako motywator do wieloobszarowej aktywności studenckiej. Obserwacje z codzienności” wygłosiła mgr Anna Nowak, pedagog z I LO w  Inowrocławiu. Swoją obecnością konferencję zaszczycili: JM Rektor KSW dr inż. Adam Rejmak, dr Anna Schulz opiekun Koła Naukowego Ekonomii PUZ w Ciechanowie, dr Katarzyna Wasilewska-Ostrowska, koordynator Uniwersyteckiej Poradni Profilaktyki i Pomocy SYNERGIA, adiunkt Katedry Pracy Socjalnej UMK w Toruniu (on-line), doc. dr Mykola Rudenko kierownik katedry Podstaw Edukacji z Państwowego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury w Kijowie (on-line), dr inż. Mirosław Radwański Dyrektor Instytutu Logistyki i Techniki KSW we Włocławku, a także sponsorzy konferencji: mgr Katarzyna Balcer Dyrektor Fundacji „Samotna Mama”, Dyrektor Prywatnego LO dla Dorosłych we Włocławku, Andrzej Kolanowski z Przedsiębiorstwa „ANKOL” z Jądrowic, Ireneusz Paradziński z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „DOMART” z  Lubrańca, mgr Marcin Lewandowski  Dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej we Włocławku. Techniczną opiekę nad konferencją sprawował Jakub Kryska Kierownik Działu Informatyki KSW. Artykuły przedstawione na konferencji zostaną opublikowane w Debiutach Naukowych KSW.

Dzień Matki

Dział Promocji KSW 27 maj , 2021 0 Comments

Koło Naukowe Pedagogów „Persona” współorganizowało Dzień Matki w Przedszkolu im. „Pluszowego Misia”. Ze względów epidemiologicznych warsztaty z przedszkolakami zrealizowała Monika Marchlewska.

Dziewczyny są super

Dział Promocji KSW 10 mar , 2021 0 Comments

8 marca 2021 r. w Przedszkolu nr 35 odbyły się obchody z okazji Dnia Kobiet, w których organizacji współuczestniczyło Koło Naukowe Pedagogów „Persona”.

Andrzejki

Dział Promocji KSW 24 sty , 2021 0 Comments

W dniu 29 listopada 2020 studenci KNP „Persona” zorganizowali zabawę andrzejkową dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowaczej „Małgosia” z Brzezia. Ze względu na sytuację epidemiologiczną KNP reprezentowała Magdalena Dudra.

Skip to content