Współpraca KSW z otoczeniem gospodarczym w zakresie przygotowania przyszłych kadr

Dział Promocji KSW 21 maj , 2021 0 Comments

W ramach współpracy z otoczeniem gospodarczym, Rektor KSW dr inż. Adam Rejmak wizytował siedzibę firmy Henkell Freixenet Polska. Nowoczesny, wielopoziomowy magazyn wysokiego składowania, który powstaje na terenie firmy, był doskonałym tłem spotkania, podczas którego określono zakres współpracy mającej na celu jak najlepsze przygotowanie studentów do wymagań przedsiębiorców.

 

 

Szkolenie strzeleckie

Dział Promocji KSW 19 maj , 2021 0 Comments

Opiekę nad grupą sprawowali nauczyciele akademiccy Kujawskiej Szkoły Wyższej, Dyrektor Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie dr Krzysztof Grabowski oraz Dyrektor Centrum Systemów Bezpieczeństwa i Kształcenia Służb Mundurowych mgr Ireneusz Wieczorek. Pomimo deszczowej pogody uczestnicy szkolenia wykazali hart ducha i pełne zaangażowanie w szkolenie, co zaowocowało świetnymi wynikami w strzelaniu z pistoletu oraz broni długiej.

Dzięki współpracy z Lipnowskim Klubem Strzeleckim „VIS” szkolenie odbyło się pod okiem doświadczonych instruktorów strzelectwa, a także zaserwowano uczestnikom kiełbaskę z grilla oraz kawę i herbatę. Wszyscy biorący udział w szkoleniu otrzymali od gospodarza obiektu drobne upominki.

Dziękujemy władzom Lipnowskiego Klubu Strzeleckiego „VIS”, za wiosenny prezent i liczymy na dalsze wspólne przedsięwzięcia, które zacieśnią współpracę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV etap znoszenia ograniczeń

Dział Promocji KSW 28 maj , 2020 0 Comments

Rozpoczyna się czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Oprócz tego – otwieramy kina, teatry, siłownie i salony masażu, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Wciąż jednak należy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi. Więcej w załączonych materiałach.

III etap znoszenia ograniczeń

Dział Promocji KSW 20 maj , 2020 0 Comments

III ETAP ZNOSZENIA OGRANICZEŃ

Właśnie rozpoczął się III etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem:

·       otwarte: zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, lokale gastronomiczne,

·       zwiększona liczba: pasażerów w środkach transportu publicznego, osób uczestniczących w obrzędzie religijnym,

·       możliwość: prowadzenia zajęć online, korzystania z otwartych miejsc uprawiania sportu.

 

II etap znoszenia ograniczeń

Dział Promocji KSW 04 maj , 2020 0 Comments

Od dnia 04.05.2020 roku rozpoczął się II etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem.

Od dzisiaj:
– otwarte centra handlowe oraz hotele i inne miejsca noclegowe
– uruchomiona rehabilitacja
– otwarte niektóre instytucje kultury

Od najbliższej środy (6 maja):
– otwarte żłobki i przedszkola

I etap znoszenia ograniczeń

Dział Promocji KSW 20 kw. , 2020 0 Comments

Od dzisiaj zaczęły obowiązywać regulacje dotyczące częściowego zniesienia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Jest to 1 z 4 etapów, które zapowiedział rząd.

Zapoznaj się z poniższymi grafikami i zobacz co się zmieniło …

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dział Promocji KSW 02 mar , 2020 0 Comments

O godzinie 12.00 uczestnicy wzięli udział we mszy świętej, a następnie zapalili znicze i złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych, na dziedzińcu klasztoru franciszkanów przy Placu Wolności we Włocławku. Każda ofiara krwi przelana przez Polaków w obronie Ojczyzny, jest dla kadetów Zespołu Szkół Akademickich największym przejawem patriotyzmu, o którym trzeba pamiętać i który trzeba godnie uświęcić.

Cześć i Chwała Bohaterom!!!

Warta honorowa pod Pomnikiem Armii Krajowej

Dział Promocji KSW 17 lut , 2020 0 Comments

Z tej okazji, pod kierownictwem dyrektora CSBiKSM mgr Ireneusza Wieczorka, kadeci klas mundurowych Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku wystawili wartę honorową i poczet sztandarowy pod Pomnikiem Armii Krajowej. W ten sposób młodzież podziękowała za trud i ofiarę, oddanie i męstwo żołnierzy walczących o wolną Ojczyznę. Cześć i Chwała Bohaterom! 

100-lecie Zaślubin Polski z Morzem w Pucku

Dział Promocji KSW 12 lut , 2020 0 Comments

Wyjazd ufundował marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Pan Piotr Całbecki. Uroczystości uświetniła wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który w przemówieniu oddał hołd Kaszubom, którzy o Polskę i polskość walczyli, a także wiernie służą Polsce i Bałtykowi. W czasie pobytu kadeci mieli okazję spotkać się z Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych RP generałem Jarosławem Mika, a także z acybiskupem gen. dyw. Leszkiem Sławojem Głodziem. Pobyt zakończył się wykładem na temat ”100-lecie Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski”.

Skip to content