Informacja o Programie „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022

Dział Promocji KSW 29 cze , 2022 0 Comments

Centrum Informacji i Profilaktyki Społecznej Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku informuje o rozpoczęciu realizacji Programu pn. „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022.
Usługi asystenckie będą świadczone przez Polski Czerwony Krzyż, Polski Komitet Pomocy Społecznej oraz Spółdzielnię „Empatia”.
Zachęcamy do składania wniosków. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

POBIERZ Deklaracja
POBIERZ Informacja o naborze wniosków
POBIERZ Informacja o Programie
POBIERZ Karta zgłoszenia do Programu
POBIERZ Klauzula informacyjna
POBIERZ Oświadczenie
POBIERZ Zakres czynności w ramach usług asystenta

 

Twoja Nowa Praca – projekt dla studentów i absolwentów z orzeczeniem o niepełnosprawności

Dział Promocji KSW 29 cze , 2022 0 Comments

Projekt Twoja Nowa Praca realizowany jest przez Stowarzyszenie Twoje Nowe Możliwości z siedzibą we Wrocławiu i oddziałem w Szczecinie.  Skierowany jest do studentów lub absolwentów z orzeczeniem o niepełnosprawności z całej Polski, którzy poszukują pracy. W ramach projektu uczestnicy otrzymują wsparcie:
– Dodatek motywacyjny 400 zł przez 12 miesięcy
– Sfinansowanie szkoleń do kwoty 2900 zł na szkolenia zawodowe i 1400 zł na szkolenia językowe.
– Pomoc w znalezieniu stażu/pracy. 
– Wsparcie doradcy zawodowego: pomoc w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych i przygotowaniu do rozmowy o pracę itp.
– Wyjazd integracyjny 3 dniowy i pobyt w górach (jeżeli pandemia tego nie wykluczy).

Zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszamy do aplikowania przez formularz rekrutacyjny na stronie:
http://www.tnm.org.pl/program-absolwent/ lub pod nr telefonu:   509 702 883 i 690 173 353

Projekt jest aktualny do 30 września 2023 roku.

POBIERZ Ulotka informacyjna
POBIERZ Plakat

Informacja o naborze wniosków w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022

Dział Promocji KSW 29 cze , 2022 0 Comments

Centrum Informacji i Profilaktyki Społecznej Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku informuje o naborze wniosków w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022 – pobyt całodobowy wraz z dokumentami rekrutacyjnymi.

POBIERZ Deklaracja udziału w Programie
POBIERZ Informacja o naborze wniosków – pobyt całodobowy
POBIERZ Informacja o Programie
POBIERZ Karta oceny stanu osoby niepełnosprawnej wg skali FIM 2022
POBIERZ Karta zgłoszenia do Programu
POBIERZ Klauzula informacyjna
POBIERZ Regulamin uczestnictwa i naboru w Programie

Harmonogram wakacyjny pracy Biblioteki

Dział Promocji KSW 27 cze , 2022 0 Comments

W okresie od  04 lipca  do 31 sierpnia 2022 r. Biblioteka Główna będzie nieczynna dla czytelników. W tym okresie obiegówki będzie można podbijać w Bibliotece w godzinach 9.00 – 13.00 w pokoju nr 7 A (wejście służbowe biblioteki).
Od 1 września Biblioteka będzie czynna według stałego harmonogramu. Dyżury sobotnie pełnione będą od października.

Uwaga!

Dział Promocji KSW 15 cze , 2022 0 Comments

Informujemy, że dnia 17 czerwca (piątek) Biblioteka, jak i cała Uczelnia, będzie nieczynna Za utrudnienia przepraszamy.

Co z tą pracą zdalną?

Dział Promocji KSW 09 cze , 2022 0 Comments

W celu przeciwdziałania COVID-19 pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie, przez czas oznaczony, pracy określonej w umowie o pracę, poza miejscem jej stałego wykonywania (praca zdalna). Możliwość taką wprowadziła ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych („Specustawa”). Nadal wśród pracodawców i pracowników powstają jednak wątpliwości, w jaki sposób taka praca może być zlecona i wykonywana. Pogłębia je fakt, że instytucja pracy zdalnej nie została jak dotąd uregulowana w Kodeksie Pracy i stosowana jest przeważnie ad-hoc, na podstawie wewnętrznych regulacji obowiązujących u pracodawców.

Specustawa nie określa m.in. formy polecenia pracy zdalnej. Zgodnie z wyjaśnieniami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, takie polecenie może zostać wydane w dowolnej formie, w tym również nawet ustnie. Jednocześnie, powyższe rozwiązanie powinno zostać uznane za wyjątkowe i rekomendowane jest potwierdzenie zlecenia wykonywania pracy zdalnej, w postaci np. pisemnego polecenia skierowanego do pracownika albo choćby mailowo (za pośrednictwem poczty służbowej). Rekomendowane jest również przyjęcie nawet podstawowych wewnętrznych regulacji, określających zasady wykonywania pracy zdalnej. 

Warto zauważyć, że wynagrodzenie za pracę zdalną przysługuje jak wynagrodzenie za normalny czas pracy. Nie należy bowiem mylić tej instytucji przykładowo z opieką nad dzieckiem do lat 8 i otrzymywaniem z tego tytułu dodatkowego zasiłku opiekuńczego, przewidzianego w Specustawie. W odróżnieniu od pracy zdalnej, ubezpieczony uprawniony do powyższego zasiłku nie wykonuje pracy. 

Praca w formie zdalnej na podstawie Specustawy może być wykonywana przez czas określony. Ustawa nie określa przy tym jaki ma być to okres. Ponieważ zgodnie z treścią Specustawy przepis wprowadzający taką możliwość traci moc po upływie 180 dni od dnia wejścia w życie (8 marca 2020 r.), powyższy okres należy uznać za maksymalny.

Praca zdalna a telepraca

Warto przy tym zauważyć, że stałe wykonywanie pracy poza miejscem pracy stanowiłoby telepracę, a więc odmienną instytucję prawa pracy, która wprost została uregulowana w Kodeksie Pracy.  W odróżnieniu od pracy zdalnej, wprowadzenie telepracy, oprócz przyjęcia formalnego regulaminu telepracy, wymaga również m.in. zawarcia porozumienia z zakładowymi organizacjami związkowymi występującymi u pracodawcy i zmiany umowy o pracę. 

W przypadku zlecenia pracy zdalnej w omawianej sytuacji zawarcie porozumienia nie jest wymagane i wystarczające jest wydanie polecenia. 

Na podstawie Kodeksu Pracy pracownik zobowiązany jest stosować się do poleceń przełożonych, które dotyczą pracy, jeżeli nie są one sprzeczne z przepisami prawa lub umową o pracę. Odmowa zastosowania się przez pracownika do polecenia służbowego grozi odpowiedzialnością porządkową.

Na zakończenie warto zauważyć, że zgodnie z literalnym brzmieniem Specustawy, praca zdalna może odnosić się jedynie do pracy określonej w umowie o pracę. 

Problem po stronie pracodawców może powstać, gdy nie będzie możliwości zlecenia pracownikowi pracy zdalnej, odpowiadającej pracy np. wykonywanej
w zakładzie pracy. W takiej sytuacji konieczna może być zmiana umowy o pracy lub oczekiwanie na nowelizację Specustawy w tym zakresie. 

Praca zdalna – o czym warto wiedzieć | EY Polska

Chwila refleksji….

Potrafimy budować wieżowce, potrafimy pracować w chwili kryzysu, ale nie potrafimy porozumieć się ze sobą na płaszczyźnie międzyludzkiej. Zdalna praca, zdalne nauczanie, przez niektórych tak bardzo lubiane, nie sprzyja dobremu rozwojowi, owszem jest szeroko dostępne. Siadasz przed laptopem i logujesz się ENTEREM, wychodząc wciskasz ESC, proste i niebezpieczne. Jesteś i Cię nie ma.

Wszystko sprzyja temu, abyśmy unikali normalności, prawdziwości i poprawności. Wszystko można upiększyć, włączyć, wyłączyć, skasować…Uważajmy na wirtualny świat, bo potrafi on doskonale wykasować nas z życia realnego. Wirtualnie dajesz sobie prawo do wielu żyć, do większego dostępu informacji…I to tez jest dobre, bo wszystko zmierza ku temu by móc się rozwijać, ale wraz z tym rozwojem niech idzie w parze rozwój kontaktów międzyludzkich, rozwój duchowości, rozwój emocjonalny. Nie pozwólmy wylogować się z życia, tylko twórzmy naszą rzeczywistość.

Joanna Podemska

 

 

Spotkanie Rektora KSW ze starostami

Dział Promocji KSW 02 cze , 2022 0 Comments

Zapraszamy starostów wszystkich grup i roczników na spotkanie z Rektorem KSW dr. inż. Adamem Rejmakiem.
Spotkanie odbędzie się 11 czerwca (sobota), o godz. 10.00 w sali nr 32 (III piętro) Collegium Novum KSW, ul. Okrzei 94A.
Prosimy wszystkich studentów o zgłaszanie spraw do swoich starostów

Weź udział w ankiecie Eurostudent

Dział Promocji KSW 19 maj , 2022 0 Comments

Ankieta skierowana jest do wszystkich uczestników studiów: I stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich oraz podyplomowych. Zapraszamy studiujących stacjonarnie, niestacjonarnie oraz tych, którzy studiują na odległość.

Ankieta zajmie ok. 20 minut, dostępna jest do końca czerwca. Zalecamy wypełnianie na większym ekranie niż smartfon.

Zapewniamy, że Twój głos będzie miał ogromne znaczenie dla rzetelności wyników i reprezentatywności badania, a tym samym dla porównywalności wyników Polski na tle innych krajów europejskich.

Podziel się swoją historią i doświadczeniami.
Dziękujemy za poświęcony czas.

Zespół badawczy EUROSTUDENT.

LINK DO ANKIETY

Za realizację badania w Polsce odpowiada niezależna agencja badawcza PBS Sp. z o.o. na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Chcesz wiedzieć więcej?
Wejdź: https://www.eurostudent.eu/   Napisz: eurostudent@pbs.pl   Zadzwoń (pn-pt 8-16): 511 890 222

Praca sezonowa we Francji

Dział Promocji KSW 18 maj , 2022 0 Comments

Z czym Ci się kojarzy FRANCJA?
Czy nie ze smakowitą francuską bagietką, serami brie i camembert, croissantem, czerwonym winem i doskonałym szampanem?
Możesz doświadczyć tego WSZYSTKIEGO wyjeżdżając do pracy przy zbiorze winogron w Szampanii we Francji.

Francuska firma G2V Services która współpracuje z największymi „domami szampana” takimi jak Moet, Vranken & Pommery, Taittinger już od 8 lat organizuje takie wyjazdy dla osób z Polski.

W tym roku swoją ofertę kieruje głównie do STUDENTÓW.

Kiedy?

•      Wrzesień 2022

Co oferujemy?

•           9 – 12 dni pracy przy zbiorze winogron w regionie Szampanii (okolice miast Reims, Troyes)

•           Umowę o pracę sezonową na czas określony

•           Transport i zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej na koszt pracodawcy

•           Bezpłatny ciepły posiłek w restauracji

•           Wynagrodzenie w systemie akordowym z gwarantowaną minimalną stawką dzienną w wysokości 89 euro brutto

Czego oczekujemy?

•           Zaangażowania w wykonywana pracę

•           Dobrej współpracy z całą grupą

•           Zdyscyplinowania

Jeżeli jesteś zainteresowany (Ty, Twoi znajomi, grupa znajomych) i chcesz poznać szczegóły dotyczące wyjazdu, to prosimy o kontakt pod adresem: biuro@g2vservices.fr podając swoje imię i nazwisko oraz wpisując w tytule maila – STUDENT
Termin przesyłania zgłoszeń do 30 czerwca 2022 roku.
Ilość miejsc ograniczona.
Szczegółowe informacje prześlemy na Twój e-mail.

 

Lektorat języka obcego – zaliczenie w semestrze letnim

Dział Promocji KSW 18 maj , 2022 0 Comments

W semestrze letnim grupy, w których zaplanowany jest system e-learningu na platformie www.lerni.us wykonują materiał z kolejnego poziomu językowego. Certyfikat ukończenia danego poziomu (i tym samym zaliczenie przedmiotu) dostępny jest po wykonaniu 80% zawartości kursu. Certyfikaty należy złożyć najpóźniej do 3 lipca. Starostowie grup proszeni są również o przekazanie zbiorczo informacji (lista osób, które złożyły certyfikat) bezpośrednio do kierownika Studium Języków Obcych international@ksw.wloclawek.pl.

Sesja poprawkowa odbywać się będzie w terminie 1-13 września, wówczas uruchomiony będzie dostęp do testu w zasobach online.

Skip to content