ERASMUS+ na Malcie

Dział Promocji KSW 15 cze , 2021 0 Comments

Wykładowcy KSW we Włocławku, Panie Kamila Kalinowska i Agnieszka Różycka realizowały na początku czerwca program Staff Training w ramach działań ERASMUS+. Celem wyjazdu był udział w intensywnym szkoleniu językowym w Inlingua Malta (www.inlinguamalta.com), która jest jedną z najbardziej uznanych szkół językowych na wyspie. Malta bez wątpienia jest świetnym miejscem na wyjazd: bogata historia i doskonała oferta turystyczna pozwalają intensywnie wykorzystać czas.

 

Staff Week na Escola Superior de Enfermagen S Jose de Cluny

Dział Promocji KSW 23 lip , 2019 0 Comments

Uczelnia Escola Superior de Enfermagen http://www.esesjcluny.pt/ ma profil medyczny i może się poszczycić 75 -leciem działalności obchodzonym uroczyście w 2019 roku. Położenie instytucji na Maderze to dodatkowy atut-krajobrazy oraz bujna roślinność stanowią o wyjątkowości tego miejsca.

Wykładowcy uczelni portugalskiej zadeklarowali złożenie wizyty we Włocławku we wrześniu bieżącego roku. Wykładowcy Kujawskiej Szkoły Wyższej otrzymali również zaproszenie do prowadzenia zajęć w roku 2019/2020 w ramach obowiązującej umowy ERASMUS+.

Kurs języka angielskiego w Walencji

Dział Promocji KSW 27 cze , 2019 0 Comments

Oprócz zajęć językowych prowadzonych ciekawymi i urozmaiconymi metodami w międzynarodowej grupie, miały okazję poznać to śródziemnomorskie miasto, w którym nowoczesność splata się z przeszłością. Wąskie, urokliwe uliczki, małe restauracje pełne lokalnych przysmaków zachęcały do poznawania zabytkowych miejsc. Plaza de la Reina, Plaza Lope de Vega z najmniejszym budynkiem w Europie, Mercado Central – historyczny, jeden z najstarszych rynków w Europie czy  Katedra z legendarnym Świętym Graalem to tylko niektóre miejsca, które miały możliwość odwiedzić.

Kursy szkoleniowe w ramach programu ERASMUS+  zasługują na szczególne polecenie – oprócz niestandardowych zajęć językowych można zapoznać się z lokalnymi zwyczajami, przyrodą oraz kuchnią. Wyjazdy są świetną okazją do przeżycia niezwykłej przygody, poznania historii i kultury innych krajów oraz zdobycia nowych doświadczeń.

Kurs języka angielskiego – ETI Executive Training Institute MALTA

Dział Promocji KSW 27 cze , 2019 0 Comments

Kurs trwał  pięć dni, był bardzo intensywny i urozmaicony nie tylko przez różnorodną treść zajęć i formy ich realizacji,  ale również przez wielonarodowość uczestników. W grupie byli  przedstawiciele Słowacji, Francji oraz Hiszpanii, co pozwoliło na wymianę informacji w języku angielskim o swoim kraju, pochodzeniu, systemie edukacji czy warunkach ekonomicznych. W programie tygodniowego pobytu zostały również przewidziane wycieczki z przewodnikiem, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył historię zwiedzanych miejsc. Pierwsza wycieczka do stolicy Malty – Valletty, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i została wybrana Europejską Stolicą Kultury 2018. Druga równie ciekawa do najstarszego miasta Malty – Mdiny, które było już zamieszkane w starożytności na początku IV tysiąclecia p.n.e., a jej przyjemna atmosfera i niezwykła mieszanka architektury normańskiej i barokowej urzekła  bezgranicznie.  

Tygodniowy kurs szkoleniowy w tak ciekawym geograficznie miejscu polecamy wszystkim zainteresowanym wyjazdami ERASMUS+.

Relacje z wyjazdów ERASMUS+

iP-m5T 27 cze , 2019 0 Comments

International Staff Week w Porto

Dział Promocji KSW 14 maj , 2018 0 Comments

Kwestor uczelni, Iwona Kowalska oraz koordynator programu ERASMUS+ Joanna Skiba wzięły udział w sesjach szkoleniowych dotyczących zarządzania uczelnią, komunikacji w sytuacjach kryzysowych oraz roli programów międzynarodowych w strategii akademickiej. W spotkaniu wzięło udział 25 przedstawicieli uczelni z Europy oraz Makao.

Skip to content