Szkolenia zagraniczne ERASMUS+ Edukacja Dorosłych – ogłaszamy nabór

Dział Promocji KSW 05 maj , 2021 0 Comments

W ramach przeprowadzonych już inicjatyw nasi beneficjenci brali udział w szkoleniach w Pradze i na Cyprze, w tym roku planowane są następujące działania:

19-23 lipca 2021, English for Educators, Limassol, Cypr
2-6 sierpnia 2021, Identifying barriers to learning, Palermo, Włochy
22-28 sierpnia 2021, English for Educators, Split, Chorwacja
22-26 listopada 2021, Effective and Efficient Project Management, Limassol, Cypr

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO  do Koordynatora Projektu, Joanny Skiby international@ksw.wloclawek.pl w terminie do 31 maja 2021.

I Ty możesz zostać Św. Mikołajem! Zbiórka na zakup prezentów dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Maluch” we Włocławku

Dział Promocji KSW 14 gru , 2020 0 Comments

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o włączenie się do akcji charytatywnej prowadzonej w naszej uczelni. Fundusze zbieramy do 20 grudnia 2020 r. W porozumieniu z dyrektorem placówki zostaną zakupione rowery dla dzieci. Liczymy, że włączycie się Państwo w zbiórkę.

Sytuacja epidemiczna uniemożliwia nam przeprowadzenie zbiórki bezpośredniej, dlatego pieniądze można wpłacać na konto URSS w Banku Ochrony Środowiska, Oddział Zamiejscowy we Włocławku,

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o włączenie się do akcji charytatywnej prowadzonej w naszej uczelni. Fundusze zbieramy do 20 grudnia 2020 r. W porozumieniu z dyrektorem placówki zostaną zakupione rowery dla dzieci. Liczymy, że włączycie się Państwo w zbiórkę.

Sytuacja epidemiczna uniemożliwia nam przeprowadzenie zbiórki bezpośredniej, dlatego pieniądze można wpłacać na konto URSS w Banku Ochrony Środowiska, Oddział Zamiejscowy we Włocławku,
nr konta 43 1540 1069 2106 8721 8809 0013

Prosimy o rozpropagowanie akcji w swoich grupach. Jesteśmy przekonani, że im będzie nas więcej, tym więcej zbierzemy funduszy.

I Ty możesz zostać Św. Mikołajem!

Przewodnicząca URSS
Dorota Orzelska

43 1540 1069 2106 8721 8809 0013

 

 

Prosimy o rozpropagowanie akcji w swoich grupach. Jesteśmy przekonani, że im będzie nas więcej, tym więcej zbierzemy funduszy.

I Ty możesz zostać Św. Mikołajem!

Przewodnicząca URSS
Dorota Orzelska

Pożegnanie naszej Koleżanki Grażyny Szalewskiej

Dział Promocji KSW 14 gru , 2020 0 Comments

Grażynka była Słuchaczką Aleksandrowskiego Oddziału KDUTW od wielu lat. Miała dopiero 66 lat i trudno się nam pogodzić, że to było nasze ostatnie spotkanie. Bardzo lubiła śpiewać, to była Jej pasja. Od wielu lat była członkinią znanego w naszym mieście chóru Cordiale Coro, który ma na swym koncie wiele osiągnięć na poziomie krajowym. Śpiewała też w naszym uniwersyteckim zespole Tęcza. Znana była szerszemu gronu słuchaczy Kujawsko-Dobrzyńskiego UTW, ponieważ od paru lat była członkinią Zarządu. Koronawirus idzie przez świat i nie ma litości. Grażynka przegrała pojedynek z pandemią.

Żegnaj Kochana Koleżanko…

W imieniu Słuchaczy Aleksandrowskiego Oddziału KDUTW

Roma Zabłocka

Adam Stolaryk nie żyje

Dział Promocji KSW 14 maj , 2020 0 Comments

Jeszcze w poniedziałek był z gratulacyjną wizytą u nowo wybranego burmistrza naszego miasta, Arkadiusza Gralaka i omawiał z nim sprawy działalności naszego uniwersytetu. Taki był zawsze, wraz z żoną Elżbietą, zaangażowany niezmiennie od pięciu lat w życie naszej społeczności uniwersyteckiej. Od czerwca 2015 roku pracowali z pasją i wielkim poświęceniem dla pomyślności i rozwoju naszego UTW. Miał wiele planów, które pragnął zrealizować.. Zawsze elegancki i uśmiechnięty, znajdował czas i miłe słowa dla wszystkich. Prawdę mówiąc , nie wyobrażamy sobie dalszych dni bez Niego… Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale  strata Adama jest zbyt wielka…
Ostatnie pożegnanie na cmentarzu parafialnym będzie dla nas bardzo bolesne.

Msza pogrzebowa  będzie celebrowana w Kościele p.w. Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych przy ulicy Szczygłowskiego 5  -15 maja o g.11.30. 

Słuchacze
Aleksandrowskiego Oddziału Kujawsko -Dobrzyńskiego   
Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Muzeum w dom – palma wielkanocna

Dział Promocji KSW 31 mar , 2020 0 Comments

Szanowni Państwo,
W #MuzeumWdomu startujemy z cyklem wielkanocnych WARSZTATÓW
PLASTYCZNYCH. Dziś samodzielnie wykonamy palmę, którą tradycyjnie święci
się w Niedzielę Palmową. Zachęcam również do rozwiazania quizu.

Pozdrawiam serdecznie,
Wioleta Osińska
Dział Edukacji i Promocji
Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

POBIERZ Palma wielkanocna krok po kroku
POBIERZ Quiz

 

Muzeum w domu

Dział Promocji KSW 24 mar , 2020 0 Comments

Na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych publikowane będą materiały w formie wirtualnych spacerów, filmów, zdjęć, tekstów oraz quizów i ćwiczeń plastycznych dla różnych grup odbiorców. Miedzy innymi na www.muzeum.wloclawek.pl w zakładce „Aktualności” będzie codziennie prezentowany OBIEKT DNIA – zabytek niezwykły o ciekawej historii. Również codziennie, ale na Facebookʹu będzie publikowana FOTOGRAFIA DNIA – unikalne zdjęcie dawnego Włocławka.

Ponadto na stronie muzeum polecamy:

  • w zakładce Zbiory– katalog online, w którym znajduje się wiele niezwykłych dzieł,
  • w zakładce Sklep”– możliwość zakupu pamiątek i wydawnictw muzealnych.

Zachęcamy także do odwiedzania muzeum na YouTube oraz Facebookʹu.

Tymczasem #zostańwdomu! I zaczynamy:

OBIEKT DNIA:

Obraz pt. Amatorowie herbaty i Kuriera” autorstwa Feliksa Pęczarskiego (1804-1862), najstarszego znanego malarza tworzącego we Włocławku oraz prekursora realizmu w malarstwie polskim. Kilka miesięcy temu obraz został poddany konserwacji dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Efekty ciężkiej pracy konserwatorskiej możecie podziwiać pod adresem:

YouTube.pl

Sam obraz zobaczycie tu:

Amatorowie herbaty i Kuriera”

Zdjęcie pozwoli dostrzec to, co być może umknęłoby nam, w odbiorze bezpośrednim obrazu. Powstało na potrzeby dokumentacji w Pracowni Digitalizacji i Reprografii Muzeum. Ma ono ponad 100 milionów pikseli i zostało złożone z kilku fotografii.

Wspólne kolędowanie

Dział Promocji KSW 29 sty , 2020 0 Comments

Chodziło przede wszystkim o to, aby  spotkali się młodzi i  starsi, zdrowi i niepełnosprawni na  wspólnej refleksji i zabawie. Obecnych było 25 zespołów, którzy przyjechali, aby zaśpiewać kolędy i pastorałki. Nasz Zespół też wybrał najatrakcyjniejsze tego typu utwory  ze swego repertuaru. Atmosfera na sali była radosna. Goście śpiewali razem z artystami. Częstowano nas ciastkami l napojami. Uważam, że to dobry pomysł i godzien kontynuacji.

mgr Roma Zabłocka

Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego dr Andrzej Cieśla nie żyje

Dział Promocji KSW 21 sty , 2020 0 Comments

Był naszym mentorem, opiekunem, darczyńcą.
W pażdzierniku 2011 r. akt założycielski naszego Oddziału podpisali dwaj bardzo ważni dla nas Panowie; dr Andrzej Cieśla i Rektor prof. nadzw. dr hab. Stanisław Kunikowski
Pan dr Andrzej Cieśla pokierował też naszą Radą Programową i wziął na siebie cały ciężar organizacyjny i merytoryczny.
Był częstym naszym gościem , chętnie korzystał z naszych zaproszeń., Nieustannie wspomagał nie tylko dobrą radą, ale i materialnie.
Bardzo często był też naszym wykładowcą, z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy jego wystąpień historycznych, ale i dotyczących naszego miasta. Posługiwał się przepiękną polszczyzną, mówił zawsze z pamięci, a miał ją doskonałą.
Nasze miasto poniosło ogromną stratę, bo Andrzej Cieśla był urzędującym Burmistrzem. Wielką stratę poniosła też kultura naszego miasta , był jej wielkim admiratorem i służył zawsze pomocą, promował ją, z chęcią przyjmował patronat nad wieloma imprezami.
Ta strata jest niepowetowana.
Szanowny Panie Burmistrzu ,drogi Panie Andrzeju , żegnamy Cię z ogromnym żalem . Podobno nie ma ludzi niezastąpionych.
Ciebie jednak ,Kochany Panie Burmistrzu, nikt nam nie zastąpi.

W imieniu Słuchaczy KDUTW Oddział w Aleksandrowie Kujawskim

mgr Romana Zabłocka

Skip to content