20 czerwca 2016

Zakończenie Roku Akademickiego 2015/2016 we Włocławskim Uniwersytecie Seniora

W dniu 16-go czerwca 2016 r. w auli nr. 10 KSW we Włocławku odbyło się Zakończenie Roku Akademickiego 2015/16 we WUS . Wśród zaproszonych gości byli : Prezydent Miasta Włocławek dr Marek Wojtkowski, Rektor KSW prof. dr hab. Stanisław Kunikowski, Przewodnicząca Rady Programowej dr Renata Brzezińska, członek Rady Programowej i Pełnomocnik Rektora do spraw Uniwersytetów Trzeciego Wieku – mgr Ewa Murszewska, prezes KDUTW mgr Jerzy Nowacki, przewodnicząca Włocławskiego Uniwersytetu TrzeciegoWieku Elżbieta Wesołowska, wykładowca KSW mgr Andrzej Twardzik.


 

Na początku Pani Prezes WUS poprosiła wszystkich zebranych o
uczczenie minutą ciszy pamięć zmarłego w dniu 15-go czerwca 2016 r. ks. Prof. dr hab. Mariana Włosińskiego- wykładowcę KSW Wydziału Nauk Pedagogicznych, duszpasterza.

 

Hymnem w wykonaniu Zespołu Melodia rozpoczęto uroczystość ,a następnie Maria Skowrońska wierszem Franciszka Becińskiego O Kujawach wprowadziła nas w uroczysty nastrój.
Wiceprezes WUS Honorata Książkowska, powitała zaproszonych gości i wszystkich słuchaczy WUS.
Podsumowanie działalności za rok 2015/2016 dokonała Pani Prezes mgr Halina Sarnowska, zwracając uwagę na aktywną działalność wszystkich 14- tu kół zainteresowań. Aktywnie działały wszystkie koła sportowe: aerobic, aqua aerobic, nordic wal king- siłownia, koło rowerowe, koło brydżowe.Roznorodnośc działania była w kole pogaduchy, kole rękodzieła artystycznego Nasze uzdolnione panie z rękodzieła artystycznego, dzieliły się swoją wiedzą umiejętnościami, wykonywały bardzo różnorodne prace; ozdoby Bożonarodzeniowe, Wielkanocne, kartki okolicznościowe, biżuterię, stosując różne techniki Prace koleżanek mogliśmy podziwiać na wystawie z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Wielkiej Nocy i na I Kuj-Pom Forum Seniora.

 

.Kulturą i elegancją zachwycało koło dyskusyjne. Piękną oprawę słowno muzyczną na wszystkie , spotkania przygotowywał zespół „Melodia”, Zespół Melodia występował na spotkaniu opłatkowym dla osób samotnych organizowanych przez UM ,w Wieńcu, na przeglądzie Zespołów Senioralnych i I Kuj-Pom Forum Seniora. Bardzo bogatą ofertę przygotowało koło turystyczne,
Były to wycieczki kilku dniowe- Saksonia niemiecka, Szlak Tatarski
1-dniowe Płock, Łowicz-obchody Bożego Ciała ,wyjazdów do opery, teatru a było ich 14 w wakacje słuchacze pojadą do Hiszpanii. Łącznie 20 wyjazdów.
Pani Prezes przypomniała i pogratulowała wyróżnienia na konkursie plastycznym w Toruniu kol. Elżbiecie Pyra i kol. Zdzisławowi Witkowskiemu .Gratulacje otrzymały za zajęcie I miejsca w konkursie krasomówczym kol. Maria Skowrońska i Barbara Brzezińska. Po raz pierwszy w historii naszego uniwersytetu mogliśmy brać udział w 10 projektach. Były to:
1 „Wyjdź z domu nie siedź na kanapie”- 25 osób
2. „Międzypokoleniowa tożsamość europejska „-30 osób
3.” Kuchnia molekularna „-15 osób
4. „Z mobilnością w III wiek „-15 osób .Zawdzięczamy je wspaniałej współpracy z Fundacją Vladysławia dziękujemy Pani Monice Jabłońskiej i Joannie Skibie
Kolejne projekty zorganizowane przez Zarząd to:
5.Nauka pływania i aqua aerobik na basenie ZSE- 33 osoby z Ratownictwem Wodnym Rzeczpospolitej
6. „Ćwiczę bo lubię” ze Związkiem Wioślarskim 20 osób
7. W recyklingu i rekreacji projektu finansowanego przez Urząd Miasta uczestniczyło 15 osób
8. Organizując grupę nieformalną otrzymaliśmy 4800 zł na naukę j angielskiego w której uczestniczy 30 osób
Od 12. 02 .2016 r. zarejestrowani zostaliśmy jako Stowarzyszenie.
I udało nam się jeszcze wystąpić z 2 projektami do U M Włocławek otrzymując
9. Projekt Zdrowotny 8 tys realizowany dla 66 osób na Barskiej 13
10.Na warsztaty dla Zespołu Melodia 700 zł
Wszystkie przedsięwzięcia uzyskaliśmy dzięki współpracy z KSW i Urzędem Miasta.
Na zakończenie w związku z uchwałę o powołaniu prof. dr. hab. Stanisława Kunikowskiego na funkcję Rektora Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku na kadencję 2016-2020, Zespół Melodia i wszyscy studenci odśpiewali 100 lat.
W przemówieniu Prezydent i Rektor gratulował Zarządowi i Słuchaczom WUS za różnorodność, aktywność, działalności, życząc zdrowia i sił w dalszej pracy. Pan Rektor, dziękował również za współprace w organizacji I kuj- pom Forum. Słowa podziękowania skierował również Prezes KDUTW i przewodnicząca WUTW we Włocławku.
Nastąpił akt wręczenia podziękowań- dyplomów za aktywną pracę na rzecz Uniwersytetu. Po raz pierwszy w historii naszego uniwersytetu wybrano Złotego Seniora Roku, akt nadania tego tytułu, gratulację i nagrodę dla Kol. Zdzisława Witkowskiego wręczyła Pani dr Renata Brzezińska i Halina Sarnowska. Fundatorem nagrody była Pani dr Renata Brzezińska. Na zakończenie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w przygotowanym programie koła teatralnego i Zespołu Melodia. Piękny program wprowadził nas w nastrój wakacji.

 

Delegacja Słuchaczy podziękowała Pani Prezes mgr Halinie Sarnowskiej,za wszystko co zrobiła dla Nas ,abyśmy mogli zdobywac wiedzę ,rozwijać swoje zainteresowania,bawić się,i troszczyć się o zdrowie.

 

 

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: