26 kwietnia 2017

Ogólnopolski turniej klas mundurowych – Krzeszowice 2017

Kolejna III edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych organizowana na terenie Gminy Krzeszowice już poza nami. Do eliminacji, które odbyły się także w naszej szkole przystąpiło ok 200 zespołów reprezentujących szkoły z terenu całej Polski. Do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko 60 najlepszych zespołów.


 

[fblike]

W dniu 5 kwietnia 2017 r. najlepsza 60-tka wraz z opiekunami stawiła się  w Remizie OSP w Lgocie, gdzie oficjalnie zostali przywitani przez gen. rez. Mieczysława Bieńka, byłego wiceszefa w Sojuszniczym Dowództwie Transformacyjnym NATO w Norfolk w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Po zakończeniu uroczystego otwarcia turnieju uczniowie podzieleni na grupy przystąpili do rozgrywania konkurencji, które trwały z dużą intensywnością przez kolejne trzy dni. Pogoda nie rozpieszczała w tym roku uczestników zmagań, przez cały czas padał deszcz ze śniegiem i tylko od czasu do czasu „na otarcie łez” zaświeciło upragnione przez wszystkich słońce. Rywalizująca młodzież wykazała wielki hart ducha, ambicji i sportowej rywalizacji.
Głównym przesłaniem Turnieju była szeroko rozumiana promocja służb mundurowych, jak również integracja oraz wymiana doświadczeń pomiędzy szkołami prowadzącymi klasy o profilu mundurowym. Kulminację kilkudniowego współzawodnictwa stanowiło wyłonienie najlepszej szkoły przygotowującej kandydatów do służby w Wojsku, Policji, Straży Granicznej i Straży Pożarnej.
Zespół Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku reprezentowali uczniowie: Radosław Porański z klasy II B LO oraz Krzysztof Smoliński z klasy I Technikum Wojskowego pod kierunkiem Dyrektora Centrum Systemów Bezpieczeństwa i Kształcenia Służb Mundurowych Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku mgr Ireneusz Wieczorka. Zespół w finale turnieju zajął 24 miejsce w Polsce. Gratulujemy i życzymy dalszych udanych startów.

 

Klasyfikacja generalna III Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych – 2017

 

I miejsce – zespół w składzie Artur Skrzypczak i Adrian Kowalczyk z ZSP w Białobrzegach. Zwycięzcy otrzymali indeksy na bezpłatne studia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe ufundowane przez Rektora Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, tarczę przechodnią
z wygrawerowanym napisem „Najlepsza Klasa Mundurowa w Polsce” oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę RESCUE SYSTEM.

 

II miejsce – zespół w składzie Krzysztof Major i Leon Nikolaidi z LO im. Jasińskiego w Warszawie. Zwycięzcy otrzymali indeksy na 3 bezpłatne semestry studiów na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe ufundowane przez Rektora Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, statuetkę oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę RESCUE SYSTEM.

 

III miejsce – zespół w składzie Tomasz Jagła i Mariusz Flasiński z XVI LO w Tarnowie. Zwycięzcy otrzymali indeksy na 1 bezpłatny semestr studiów na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe ufundowane przez Rektora Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, statuetkę oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę RESCUE SYSTEM.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709