23 października 2015

Nasza pierwsza wycieczka w Nowym Roku Akademickim 2015 / 2016

Wieliczka – Kraków – Wadowice – Inwałd


 

W dniach 17 i 18 października zorganizowaliśmy wspaniałą wycieczkę. Głównym celem naszej wyprawy był oczywiście Kraków. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku Królewskiego na Wawelu, który był siedzibą wielu władców i znalazł się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego Unesco. Następnie odwiedziliśmy Katedrę na Wawelu, która jest miejscem pochówku wielu Królów Polski oraz słynnych i wybitnych osób m. in. Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego.
Następnie poczuliśmy wyjątkową atmosferę spacerując po rynku krakowskim i zwiedzając Kościół Mariacki ze wspaniałym ołtarzem Wita Stwosza. Sukiennice w Krakowie przyciągały nas swoimi kolorowymi straganami z biżuterią rękodziełem i pamiątkami. Oprócz Krakowa jeszcze wcześniej odwiedziliśmy Kopalnię Soli „Wieliczka”. W towarzystwie przewodnika udaliśmy się na trasę turystyczną, która zachwyca słonymi jeziorami, chodnikami i kaplicami, a wśród nich najbardziej naszą uwagę przykuwała kaplica Św. Kingi.
Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od Wadowic, gdzie między innymi zwiedziliśmy Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II – Muzeum Naszego Papieża, dokumentujące życie i działalność kapłańską i nie tylko.
Końcowym etapem naszej wyprawy był Park Miniatur w Inwałdzie. Czuliśmy się jak na wycieczce dookoła świata. Mogliśmy podziwiać wspaniałe, miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego kontynentu.
Jadwiga Grudzińska

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: