9 maja 2019

II Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych PUK Arena Lipno

W dniach 16-17 kwietnia na obiektach PUK Areny Lipno odbył się kolejny już II Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych o Miecz Króla Kazimierza. Cykliczna impreza o charakterze sportowo-obronnym cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży klas mundurowych z województw mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Do Turnieju zgłosiło się 28 drużyn (3-osobowych. Celem przedsięwzięcia było kształtowanie ducha rywalizacji sportowej, edukacji obronnej oraz postaw patriotycznych wśród młodzieży.


Organizatorami wydarzenia byli: Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku, Lipnowski Klub Strzelecki VIS oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie Sp. z o.o.

Turniej objęty był honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego kuratora Oświaty.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Gazeta Pomorska, Tygodnik Lipnowski oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lipnie.

W ciągu dwóch dni wyczerpującej sportowej rywalizacji, młodzież w mundurach sprawdziła swoją wiedzę teoretyczną z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa … ale najbardziej pasjonujące zmagania toczyły się w ekstremalnej konkurencji „Armagedon”, czy „Bieg komandosa” oraz „Wzgórze złamanych serc”. Kadeci klas mundurowych wykazali nie lada hart ducha i … żadne serce nie zostało rozdarte.

Dzięki hojności licznych sponsorów, zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach, a było ich aż dziewięć, zostali uhonorowani ciekawymi nagrodami. Najcenniejszą nagrodą za zajęcie I miejsca w turnieju były 3 indeksy na kontynuowanie studiów I stopnia (VI semestrów) na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, ufundowane prze Rektora Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku prof. dr hab. Stanisława Kunikowskiego.

Turniej Klas Mundurowych o Miecz Króla Kazimierza będzie kontynuowany także w następnych latach, a główni organizatorzy zobowiązali się jeszcze bardziej „energicznie” wesprzeć rozpoczęte dzieło.

Za piękną organizację, za ufundowane nagrody, za wszelkie wsparcie dziękujemy wszystkim współorganizatorom, wszystkim darczyńcom … a przede wszystkim młodzieży, za ich postawę i upór w dążeniu do założonego celu.

Do zobaczenia za rok !

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: