7 kwietnia 2016

Finał I Regionalnego Konkursu Młodych Logistyków

Instytut Logistyki i Techniki Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku wraz z Wydziałem Logistyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zorganizowali pierwszy w regionie Konkurs Młodych Logistyków. Celem Konkursu było rozbudzenie oraz rozwój wiedzy i umiejętności logistycznych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.


[fblike]

Konkurs obejmował podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu logistyki, transportu i spedycji. Przedsięwzięcie będzie miało charakter cykliczny, na stałe wpisujący się w działania popularyzujące ten obszar aktywności i wiedzy.
Do udziału w I Regionalnym Konkursie Młodych Logistyków zgłosiło się ok. 250 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Włocławka, Radziejowa, Lipna, Kowala, Rypina i Koła. Tak duże zainteresowanie udziałem w Konkursie z jednej strony cieszy nas biorąc pod uwagę, iż jest to pierwsza edycja zmagań logistycznych, z drugiej strony potwierdza potrzebę popularyzacji tej problematyki wśród młodzieży i grona nauczycielskiego.
Konkurs składał się z dwóch etapów: eliminacji szkolnych podczas, których uczestnicy Konkursu rozwiązywali pisemny test jednokrotnego wyboru oraz Finału, gdzie do rozwiązania był pisemny test jednokrotnego wyboru i zadania praktyczne.
Finał I Regionalnego Konkursu Młodych Logistyków odbędzie się w dniu 6 kwietnia (środa) 2016 roku na Wydziale Nauk Technicznych Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku.

W środę 6 kwietnia 2016 roku Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku gościła 38 finalistów I Regionalnego Konkursu Młodych Logistyków. Od godziny 9.00 uczestnicy rozwiązywali test i dwa zadania logistyczne. Przewidywany czas rozwiązywania zadań to 1 godzina. Finał odbył w sali nr 10 Collegium Novum KSW przy ul. Okrzei 94A. Następnie uczestnicy finału wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do toruńskiego Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Podczas gdy młodzież oglądała m.in. Wahadło Foucaulta, Komisja konkursowa zajęła się sprawdzaniem testów. Po powrocie z wycieczki o godz. 15.00 w sali nr 10 I p. Collegium Novum KSW przy ul. Okrzei 94A odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i wyróżnień.

Laureaci Finału I Regionalnego Konkursu Młodych Logistyków 2016

I miejsce:
Wojciech Chorąży – Zespół Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie, 24 pkt. ( I etap 19 pkt.)

II miejsce:
Marta Zachwieja – Zespół Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie, 24 pkt. (I etap 18 pkt.)

III miejsce:
Natalia Przybyszewska – Zespół Szkół Ekonomicznych we Włocławku, 22 pkt.

Wyróżnienia dla opiekunów Laureatów Konkursu

• Pani Barbara Pankowska – opiekun Laureata I miejsca z Zespołu Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie
• Pani Wanda Marynowska – opiekun Laureata II miejsca z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie
• Pani Monika Otto – opiekun Laureata III miejsca z Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku

Najlepsze zespoły w Konkursie:

I miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych we Włocławku
II miejsce – Zespół Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie
III miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Lipnie i Liceum Ogólnokształcące w Kole

Finał Konkursu wspiera partner Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku – firma OPEN PARTNER MATUSIAK I WSPÓLNICY Spółka Jawna.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: