1 kwietnia 2019

Dzień Otwarty na Wydziale Nauk o Zdrowiu

To spotkanie w sprawie promocji rekrutacji na nowy rok akademicki. Dzień Otwarty przebiegało pod hasłem „Co dalej z moją edukacją? – oto jest pytanie”. Seminarium miało na celu zaprezentowanie oferty edukacyjnej Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz podzielenie się przez przedstawicieli kierunków: pielęgniarstwo, fizjoterapia, dietetyka doświadczeniami w pokonywaniu poszczególnych stopni wtajemniczenia, prowadzących do zdobycia zawodów tak potrzebnych we współczesnym świecie – zawodów, w których akcentuje się i wyraźnie zaznacza troskę oraz pomaganie drugiemu człowiekowi.


Spotkanie dedykowane było uczniom klas maturalnych, przedmaturalnych oraz tym wszystkim, którzy zastanawiają się co dalej? Jaki kierunek studiów wybrać? Dzień Otwarty miał na celu umożliwienie podjęcia decyzji dotyczącej dalszej drogi życiowej, w tym edukacyjnej, która rzutuje na przyszłą drogę zawodową. Podjęcie decyzji o dalszej edukacji świadczy o dojrzałości. Wybór właściwego kierunku o odpowiedzialności. Posiadanie umiejętności do podejmowania decyzji, działania i inwestowania wysiłku ma wymiar psychospołeczny. Określenie swoich przekonań, postaw, preferencji może nie być łatwe. Dlaczego?. Na to pytanie pomógł znaleźć odpowiedź zaproszony student psychologii Damian Wojciechowski w sesji pt. „Doradztwo personalne i zawodowe”. Do podjęcia decyzji o wyborze kierunku Pielęgniarstwo przekonywała Iwona Bachman – pielęgniarka posiadająca prawo wykonywania zawodu, czynna zawodowo, pielęgniarka anestezjologiczna i systemu ratownictwa medycznego, studentka I roku uzupełniających studiów magisterskich na Wydziale Nauk o Zdrowiu KSW. Prezentacja uzupełniona została pokazem umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. O zasadach prawidłowego żywienia, zmianie nawyków i dążeniu do prowadzenia zdrowego stylu życia oraz wyborze zawodu dietetyka przekonywała Pani mgr dietetyki Oliwia Samoraj, wykładowca nowo tworzonego na Wydziale Nauk o Zdrowiu kierunku dietetyka. Kolejnym obszarem prezentowanym w Dniu Otwartym Wydziału Nauk o Zdrowiu był kierunek fizjoterapia. Prezentację kierunku rozpoczęła Joanna Kruszewska – studentka III roku fizjoterapii, która przedstawiła specjalistyczną tematykę związaną z fizjoterapią w sporcie. Następnie studenci I roku fizjoterapii jednolitych studiów magisterskich (Wiesław Obrębski, Oliwia Pawińska, Patrycja Jędrzejewska, Emilia Paczkowska, Elżbieta Nowicka) podzielili się refleksją na temat powodów wyboru studiów na kierunku fizjoterapia. Studenci tego kierunku przekonywali, iż po jego ukończeniu istnieje możliwość pracy w zawodzie fizjoterapeuty, który będzie wymagał zaangażowania fizycznego i emocjonalnego i że jest to zajęcie dla osób otwartych, empatycznych, łatwo nawiązujących kontakty z ludźmi, wrażliwych na ludzkie cierpienie i chętnych do pomocy. Wystąpienie uzupełnione zostało prezentacją umiejętności przez Studentów kierunku fizjoterapia pod kierunkiem mgr fizjoterapii Kamili Kalinowskiej nauczyciela akademickiego KSW, która pełniła nadzór merytoryczny nad pokazem.

Składamy szczególne podziękowania dla dyrektorów oraz nauczycieli włocławskich szkół za to, że pozwolili uczniom klas maturalnych i przedmaturalnych doświadczyć kontaktu ze światem medycznym oraz umożliwili młodzieży doświadczyć kontaktu z obszarem zdrowia, który jest obok wiedzy – wartością największą.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

Godziny otwarcia Rektoratu:
poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

 

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709

Ważne informacje: