10 września 2015

Centrum Systemów Bezpieczeństwa i Kształcenia Służb Mundurowych KSW z wizytą w Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi

W dniu 4 września 2015 roku dyrektor Centrum Systemów Bezpieczeństwa i Kształcenia Służb Mundurowych Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku mgr Ireneusz Wieczorek uczestniczył w dorocznym święcie Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi. Celem wizyty były m.in. wstępne ustalenia dot. ew. współpracy z ww. jednostką.


Przyszłe kontakty studentów Kujawskiej Szkoły Wyższej, jak również uczniów Zespołu Szkół Akademickich KSW z różnymi jednostkami wojskowymi i uczelniami wojskowymi będą miały na celu uzupełnienie wiedzy zdobytej podczas zajęć z bezpieczeństwa narodowego, pielęgniarstwa, czy logistyki w zarządzaniu kryzysowym. Będą też wpływały na podniesienie wychowania patriotycznego i edukacji proobronnej studentów i młodzieży, kształtowaniu pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych RP, jak również wizerunku własnej uczelni i szkoły.
Organizatorzy tegorocznego święta WCKMed przygotowali dla zwiedzających wiele ciekawych pokazów sprzętu wojskowego i medycznego, dynamiczny pokaz walki w terenie, czy udzielanie pierwszej pomocy przez „ratowników pola walki”. Całość uświetniły wykłady majora Romana Fijałkowskiego pt. „Rys historyczny WCKMed.” oraz prof. dr hab. n. med. Zbigniewa Dudkiewicza pt. „Ratowanie życia na polu walki dawniej i dziś”. Obchody Święta WCKMed zakończył poczęstunek żołnierską grochówki.
Wyjazd do WCKMed w Łodzi był możliwy dzięki wsparciu i zaangażowaniu koordynatora w zakresie kontaktów z jednostkami organizacyjnymi MON Pana płk. dr. inż. Witolda Terechowicza, Dyrektora Instytutu Logistyki i Techniki Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, a do niedawna oficera kierownictwa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709