28 września 2015

Bioróżnorodność to także My

Fundacja”Ziemia i Ludzie”,a ściślej,jej kierownictwo w osobie niezwykle miłej Pani Eweliny Skoczeń,zaprosiła nas/Romana Zabłocka i Roman Szulecki/,słuchaczy KDUTW o/Aleksandrów Kuj.na Konferencję”Bioróżnorodność to także My” organizowaną 17 i 18 września w Grębiszewie.


 

W pierwszym dniu najistotniejszy był wykład dr Anny Batorczak z UW zat. „Jak szukać informacji o różnorodności biologicznej”. Po południu zaplanowano warsztaty;Różnorodność biologiczna w naszym życiu”.Zadaniem naszym było zaprojektowanie w grupach plakatu na wylosowany temat;np.Bioróżnorodność na talerzu,w mieście,w szkole itp.Projekty były oryginalne,ciekawe,a niekiedy zaskakujące pomysłowością. W drugim dniu niezwykłym wydarzeniem był bardzo interesujący,co do treści i formy,wykład prof.Piotra Skubały z UŚ zat.”Bioróżnorodność największym i najmniej docenianym skarbem ludzkości”.Słuchałam go z zapartym tchem,ale cisza była powszechna i oznaczała fascynację tematem i sposobem prezentacji.
Jeśli ludzkość się nie opamięta,to pozbawimy planetę jej bogactwa i piękna.Ograbimy ją. Po południu spacer z fascynującym przewodnikiem,ornitologiem ,ale i ekologiem, po Mazowieckim Parku Krajobrazowym.Zdrowo,ciekawie i pożytecznie.Aura sprzyjała nam tej pięknej jesieni cały czas. Oczywiście był czas na integrację towarzyską,zabawy i gry,nie tylko edukacyjne.Pobyt miły i pouczający.Będziemy tę ideę ochrony gatunków przekazywać dalej naszym słuchaczom.

 

Notatka i fotografie Romana Zabłocka

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709