Kujawsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku

Trzecia Misja KDUTW (Edukacja dorosłych)

Projekt ERASMUS+ z sektora Edukacja Dorosłych-AKCJA 1-Mobilność kadry edukacji dorosłych pt. ‘Trzecia Misja Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku’ otrzymał w maju 2019 akceptację ekspertów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Projekt realizowany ma być w okresie dwóch lat (do maja 2021) i zakłada udział kadry zarządzającej, wykładowców oraz wolontariuszy Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w szkoleniach międzynarodowych podnoszących kwalifikacje i kompetencje zawodowe.

Przed realizacją szkoleń zagranicznych organizowane będą intensywne kursy językowe finansowane przez projekt (wraz z opłaconymi podręcznikami) dla osób zakwalifikowanych do udziału w szkoleniach. Kursy te odbywać się będą na KSW we Włocławku.

Wysokość przyznanego grantu wynosi 63 000 euro. Liczba przewidzianych wyjazdów szkoleniowych to 34 warsztaty.

Szkolenia zagraniczne odbywać się będą na Cyprze, Sycylii, w Hiszpanii, Czechach, Wielkiej Brytanii i Chorwacji.

Projekt i jego realizacja oparty będzie na Europejskim Planie Rozwoju KDUTW, który zakłada wzrost kompetencji kadry oraz utworzenie nowoczesnego ośrodka europejskiej edukacji pozaformalnej. Poprzez udział w szkoleniach kadra podniesie swoje umiejętności językowe, zapozna się z nowymi technologiami w formie ICT oraz e-learning, a w kontekście nadania nowego wymiaru KDUTW przeszkoli się w zakresie codziennego zarządzania instytucją edukacyjną.


Szkolenia zagraniczne ERASMUS+ Edukacja Dorosłych – ogłaszamy nabór

Rozpoczynamy nabór na wyjazdy szkoleniowe w ramach projektu: „Trzecia Misja Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku”. Projekt skierowany jest do członków zarządu, kadry, administracji oraz wolontariuszy KDUTW.  Celem podejmowanych działań jest nabycie  kompetencji językowych oraz umiejętności praktycznego zarządzania w projektach edukacyjnych.

W ramach przeprowadzonych już inicjatyw nasi beneficjenci brali udział w szkoleniach w Pradze i na Cyprze, w tym roku planowane są następujące działania:

19-23 lipca 2021, English for Educators, Limassol, Cypr
2-6 sierpnia 2021, Identifying barriers to learning, Palermo, Włochy
22-28 sierpnia 2021, English for Educators, Split, Chorwacja
22-26 listopada 2021, Effective and Efficient Project Management, Limassol, Cypr

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO  do Koordynatora Projektu, Joanny Skiby international@ksw.wloclawek.pl w terminie do 31 maja 2021.

 

DZIAŁANIA

KUJAWSKA SZKOŁA WYŻSZA
WE WŁOCŁAWKU

Plac Wolności 1, 87-800 Włocławek

 

Godziny otwarcia rektoratu:

poniedziałek-czwartek 08.00-15.30
piątek 08.00-14.00

Ważne informacje:

KONTAKT

Biuro Rektora
Tel.: +48 660 713 891
Email: biurorektora@ksw.wloclawek.pl
ePUAP: /KSW_Wloclawek/SkrytkaESP

Zapisy na studia licencjackie i magisterskie
Tel. 660 714 884

Zapisy na studia podyplomowe
Tel. 660 716 709